Akumulatori

(355)

Akumulatori, iespējams, ir vienas no svarīgākajām automašīnu sastāvdaļām, tādēļ to izvēle rūpīgi jāpārdomā, kā arī jāpārbauda, vai konkrētais modelis atbilst Tavam transportlīdzeklim. Lai arī, pērkot auto akumulatoru, Tev nav jābūt speciālistam šajā jomā, ir lietas, kas noteikti būtu jāņem vērā, un par tām sīkāk vari lasīt šīs lapas apakšējā daļā.

Interneta veikals 220.lv piedāvā iegādāties mašīnas akumulatorus cenu amplitūdā no pāris desmitiem līdz pat pāris simtiem eiro. Pircēji bieži vien prāto par to, vai vērts pirkt populāra zīmola modeli, piemēram, Varta akumulatoru, vai arī palikt pie kāda lētāka un mazāk dzirdēta ražotāja preces. Lai arī budžetam, protams, ir nozīme, ņem vērā, ka populāri zīmoli ir zināmi tādēļ, ka sevi pierādījuši kā uzticamu un drošu izvēli. Zini, ka, pērkot populāra brenda modeli, būsi ieguldījis labā precē.

Lai vienkāršāk atrastu akumulatoru, kas atbilst Tavām prasībām un vajadzībām, iesakām izmantot lapas kreisajā pusē esošos preču filtrus. Tādējādi varēsi atlasīt modeļus pēc to cenas, ražotāja, tipa, jaudas, polaritātes un citiem parametriem.

Preču atspoguļojums

Pircēji mīl 220.lv!

Klienti novērtēja: 5/5
1 078 vērtējumi. Apskatīt visu

Kādu auto akumulatoru iegādāties?

Akumulators ir automašīnas “sirds”, kas nodrošina vairāku svarīgu funkciju izpildi, tai skaitā nodrošina transportlīdzekļa elektroaprīkojumu (signalizācija, navigācija, audio un citi) ar stabilu spriegumu, sniedz atbalstu spēkrata darbībai, ja patērētājiem nepieciešama lielāka jauda nekā ģenerators spēj saražot, kā arī ļauj iedarbināt mašīnas dzinēju jebkādos laika apstākļos.

Lai auto akumulatori labi kalpotu, par tiem ir atbilstoši jārūpējas, taču, tāpat kā citām baterijām, arī šīm pienāk brīdis, kad jāiegādājas jauns modelis. Šajā ceļvedī lasi vairāk par to, kādēļ nepieciešams pirkt jaunu akumulatoru, kas jāņem vērā un kā pagarināt tā mūžu.

Kādas pazīmes liecina par problēmām ar akumulatoru?          

Auto īpašnieki bieži nepamana vai nezina, kā identificēt pazīmes, kas liecina par akumulatora problēmām. Lai arī traucējumi auto darbībā nereti ir saistīti ar dažādiem iemesliem, ir gadījumi, kad ķibele radusies tieši akumulatora dēļ:

 • Blāva auto lukturu gaisma – ja auto lukturi vairs nespīd tik spoži kā agrāk, ir vērts pārbaudīt, vai akumulators nodrošina pietiekamu enerģijas daudzumu gaismu darbināšanai.
 • Klikšķoša/tikšķoša skaņa, pagriežot atslēgu – ja akumulators pilnvērtīgi nespēj pildīt savu funkciju, un tā nosūtītais elektriskais signāls ir vājš, klikšķoša vai tikšķoša skaņa var norādīt uz to, ka akumulatoru, iespējams, drīz būs jāmaina.
 • Problēmas ar auto iedarbināšanu – ja startēšanas laikā parādās jauni trokšņi, vai arī iedarbināšana notiek lēni, tā var būt pazīme, ka ir problēmas ar akumulatoru.
 • Akumulators tiek izmantots daudzus gadus – jauns akumulators kalpo vidēji no 2 līdz 5 gadiem, taču, ja Tu nespēj atcerēties, kad pēdējo reizi to mainīji, iespējams, ir pēdējais brīdis, lai iegādātos jaunu vai vismaz veiktu tā pārbaudi.
 • Deg “Check engine” lampiņa – šis signāls var ziņot par dažādām problēmām, tai skaitā zemu akumulatora uzlādes līmeni.
 • Izmaiņas akumulatora ārējā izskatā – deformējies, uzpūties akumulatora karkass var rasties karstuma ietekmē, un tas parasti samazina auto baterijas darbības laiku.
 • Zems šķidruma līmenis akumulatorā – atbildīgi auto īpašnieki regulāri pārbauda šķidruma līmeni akumulatorā un, ja tas ir pārāk zems, ir pienācis laiks pārbaudīt akumulatoru un tā sistēmu.

Kā pagarināt akumulatora "dzīves ilgumu"?

Ir vairākas gudrības, kuras ņemt vērā, ja vēlies paildzināt akumulatora mūžu:

 • Pārliecinies par pareizu akumulatora uzstādīšanu! Tā kā braukšanas laikā akumulators var būt pakļauts vibrācijām un triecieniem, jāraugās, lai tas tiktu pareizi novietots un stingri piestiprināts. Šo uzdevumu labāk uzticēt profesionāļiem.
 • Izvairies no īsiem pārbraucieniem! Lai arī auto nodrošina komfortu, bieža, īsu distanču mērošana neļauj akumulatoram pilnībā uzlādēties, saīsinot tā mūžu.
 • Neļauj rūsai izplatīties! Akumulatora detaļas ar laiku var pārklāt korozija, taču rūsu nepieciešams steidzami novērst, veicot tīrīšanu.
 • Izslēdz auto gaismas! Gadās, ka piemirstam izslēgt lukturus, izkāpjot no auto, kā rezultātā akumulators izlādējas un sarūk arī tā mūža ilgums. Līdzīgi ir arī ar elektroniku (sildītāju/kondicionieri vai radio), kad mašīna nav iedarbināta.
 • Veic pārbaudes! Vismaz reizi pusgadā vajadzētu pārbaudīt ne tikai uzlādes līmeni, bet arī izlādi un šķidruma līmeni.

Kas jāzina, izvēloties jaunu akumulatoru?

Katrs akumulators neder visām automašīnām, un tam jābūt pielāgotam konkrētajam spēkrata modelim. Akumulatora iegāde internetā ir droša un ērta, protams, ar noteikumu, ka tā parametri tiek rūpīgi pārskatīti un izvēlēti atbilstoši auto ražotāja ieteikumiem. Ir vairāki faktori, kas jāņem vērā, lai akumulatora iegāde būtu veiksmīga:

 • Automašīnas tehniskie parametri. Pirmkārt, jāņem vērā tas, vai konkrētais akumulatora modelis ir piemērots automašīnas parametriem, tai skaitā, modelim un markai, dzinēja tipam (pēc degvielas un uzbūves), ražošanas gadam un tilpumam, kā arī nepieciešama transportlīdzekļa tehniskā pase. Mūsdienās internetā ir pieejami vairāki akumulatoru meklēšanas kalkulatori, kuri, ievadot iepriekš minētos datus, piedāvā tieši Tavam auto piemērotākos akumulatoru modeļu nosaukumus.
 • Akumulatora izmērs. Arī tik pašsaprotamiem parametriem kā akumulatora garumam, platumam un augstumam ir nozīme. Dažādu modeļu izmēri atšķiras, tādēļ vienmēr ir rūpīgi jāpārliecinās par to, ka izvēlētais akumulators nav ne par mazu, ne par lielu Tavai automašīnai. Šo informāciju var noskaidrot, vai nu auto ražotāja instrukcijās/mājaslapā, vai arī auto servisos.
 • Skavu novietojums – polaritāte. Vēl viens svarīgs faktors, kas jāņem vērā. Tā kā akumulatoriem skavu izvietojums var atšķirties, vienmēr jāpārbauda, vai izvēlētajam modelim tas ir tāds pats, kā kabeļi un klemmes Tavā auto. Ja tas netiks ievērots, jauno akumulatoru vienkārši nevarēsi uzstādīt.
 • Akumulatora ietilpība – kapacitāte. Šo parametru mēra ampērstundās (Ah), un tas parāda, cik daudz enerģijas akumulators nodrošina normālas temperatūras apstākļos, notiekot nelielai izlādei. Nepatiess ir pieņēmums, ka labāk izvēlēties lielāku ietilpību. Patiesībā kapacitātei vienmēr ir jābūt pielāgotai attiecīgajam transportlīdzeklim, vadoties pēc ražotāja rekomendācijām. Liela akumulatora kapacitāte nozīmīgāka būs tiem auto, kuros, neiedarbinot dzinēju, ilgstoši tiek izmantoti strāvu patērējoši elementi, piemēram, apgaismojums vai signāli.
 • Aukstā starta strāva. Angliski to sauc par Cold Cranking Amps (CCA), un ar to apzīmē, cik daudz noteikta stipruma strāvas akumulators spēj atdot konkrētā laikā. Svarīga loma aukstā starta strāvai ir mašīnas startēšanā (it īpaši, ziemā). Jo lielāks būs šis parametrs, jo lielāks startera griešanas ātrums, un tā rezultātā vieglāk būs iedarbināt auto aukstā laikā. CCA nepieciešams sabalansēt ar akumulatora ietilpību, kā arī jāpielāgo tā lielumam. Mēdz gadīties, ka pircēji iegādājas automašīnas, kas aprīkotas ar Centrāleiropas vai Rietumeiropas valstu klimatam pielāgotiem akumulatoriem, kas paredzēti siltākam laikam. Taču, kā zināms, pie mums ziemas mēdz būt arī ar zemu gaisa temperatūru, ar ko jārēķinās, izvēloties akumulatoru.
 • Ražotājs. Interneta veikalā 220.lv pieejami dažādu ražotāju modeļi, tai skaitā, Bosch, Energizer, Hankook, Landport, Miles, Monbat, Varta un daudziem citiem. Mūsu pircēju vidū iecienītākie akumulatori ir ražoti Banner, Exide, Yuasa, Champion Power, Autopart, Baren, Westa un citur. Pircēji nereti domā svārstās starp to, vai pirkt tikai pasaulē zināmu un pazīstamu zīmolu akumulatorus, kas bieži vien maksā dārgāk, vai arī izvēlēties ko retāk dzirdētu un lētāku. Mēs iesakām pievērst uzmanību nevis ražotājam, bet gan akumulatora parametriem un saderībai ar Tavu transportlīdzekli un pēc tam skatīties pārējos faktorus.

220.lv piedāvājums

Interneta veikalā 220.lv ir pieejami vairāk nekā 360 dažādi akumulatoru modeļi cenās no 44 eiro līdz pat 261 eiro. Lai vienkāršāk atlasītu akumulatorus, kas Tevi interesē, iesakām izmantot lapas kreisajā malā esošos preču filtrus. Atceries, ka izvēli palīdzēs izdarīt arī citu pircēju atsauksmes un vērtējums, kas parasti aplūkojams preces atvēruma lapas apakšdaļā.

Mūsu interneta veikalā pieejams ļoti plašs preču piedāvājums, sākot ar dažādām auto precēm – riepām, akumulatoriem, eļļām un dažādiem citiem piederumiem, beidzot ar kosmētiku, oriģinālajām smaržām, mēbelēm, sadzīves tehniku, santehniku, datortehniku, telefoniem, bērnu precēm, apģērbiem, apaviem un daudz ko citu.

Turklāt papildus plašajam sortimentam, mēs arī piedāvājam ļoti labas cenas, dažādas akcijas un atlaides, ērtu preču piegādi, drošu maksājumu veikšanu un izcilu klientu apkalpošanu!

Jūsu pārskatītās preces

Apkalpojam zvanus visu DIENNAKTI

Pigu grupa:
Internetinė parduotuvė E pood Kaledos.lt