christmas

Motoreļļas

(296)
Preču atspoguļojums

Pircēji mīl 220.lv!

Klienti novērtēja: 5/5
1 078 vērtējumi. Apskatīt visu

Kādu motoreļļu izvēlēties?

Lai automašīna kalpotu ilgi un labi, tai nepieciešama regulāra apkope. Viens no uzdevumiem, kas regulāri jāpaveic, ir motoreļļas nomaiņa. No tā lielā mērā atkarīgs automašīnas dzinēja kalpošanas laiks – savlaicīga un pareiza motoreļļas nomaiņa nāk par labu dzinēja darbībai, savukārt nepareiza un neregulāra motoreļļas lietošanas dzinējam  var kaitēt. Kā neapjukt plašajā motoreļļu piedāvājumā un izvēlēties savam transporta līdzeklim piemērotāko? Par to turpinājumā! 

Motoreļļu pamatfunkcijas 

Motoreļļa veic daudzus svarīgus uzdevumus:

  • Viens no tās pamatuzdevumiem ir mazināt berzi un novērst dzinēja nodilšanu;
  • Otra funkcija ir dzesēšana – motoreļļa darbojas kā dzesētājs un dzinēja daļās (virzuļos, gredzenos, vārstos) uztur darba temperatūru;
  • Motoreļļa veic arī blīvēšanas funkciju starp cilindra sienām un gredzeniem, tādā veidā palīdzot novērst izplūdes gāzu nokļūšanu karterī;
  • Ne mazāk būtisks uzdevums ir tīrīšana – laika gaitā daļa no sadegšanas produktiem uzkrājas dzinējā. Kvalitatīva motoreļļa neļauj veidoties sadegšanas produktu nosēdumiem un palīdz dzinēju saglabāt tīru 

Šīs svarīgās funkcijas, ko pilda motoreļļa, arī ir atbilde uz jautājumu – kāpēc pret motoreļļas izvēli un regulāru nomaiņu jāattiecas tik atbildīgi.  

Kam motoreļļa paredzēta?

Lai saprastu, kura motoreļļa ir piemērotākā, jāvadās pēc vairākiem kritērijiem. Vispirms jau – kādam transporta līdzeklim tā paredzēta. Piedāvājumā gan vieglajām automašīnām,  gan apvidus un kravas automašīnām, kā arī dārza tehnikai piemērotas motoreļļas.  

Motoreļļas izvēlē var vadīties pēc automašīnas ražotāja sniegtajām rekomendācijām – ar tām var iepazīties automašīnas īpašnieka rokasgrāmatā vai internetā. Tāpat jāņem vērā arī klimats – vietās, kur ir zemāka gaisa temperatūra, noteikti ieteicamas cita veida motoreļļas, nekā karstākās zemēs. Latvijā vispopulārākās ir vissezonas motoreļļas. 

Eļļas veids 

Motoreļļas var iedalīt trīs veidos – sintētiskās, pussintētiskās un minerālās:

  • Sintētiskās motoreļļas – efektīvi novērš berzi dzinējā, tādā veidā mazinot tā nodilumu. Būtiski samazina arī degvielas patēriņu, samazina nogulšņu daudzumu motorā. Tiek izmantota vairumā jaunāko automašīnu modeļu;
  • Minerālās motoreļļas – standarts vecākajos auto modeļos. Lētākas kā citu veidu motoreļļas;
  • Pussintētiskās motoreļļas – dārgākas un arī kvalitatīvākas nekā minerālās motoreļļas.

Lai arī var uzskatīt, ka sintētiskās motoreļļas ir daudzējādā ziņā pārākas par citiem motoreļļu veidiem, tomēr tas nenozīmē, ka tā ir vienīgā pareizā izvēle. Ir gadījumi, kad sintētiskā motoreļļa nav ieteicama, piemēram, vecākiem automobiļiem pamatā tiek izmantotas minerālās motoreļļas. 

Minerālās un pussintētiskās motoreļļas nomaiņa parasti jāveic biežāk nekā sintētiskās eļļas nomaiņa. 

Viskozitāte/SAE klase 

Motoreļļas tiek iedalītas SAE (Society of Automotive Engineers) klasēs. Tās raksturo motoreļļas viskozitāti. 

Viskozitāte apzīmē šķidruma iekšējo berzi. Tā tiek apzīmēta ar burtiem un cipariem, piemēram, 5 W 40, kur pirms burta W esošais cipars (šajā piemērā – 5) raksturo auksto plūstamību pie zemām temperatūrām. Skaitlis, kas atrodas aiz W burta (piemēram, 40) norāda uz viskozitātes līmeni 100 grādu temperatūrā. Tiek noteikta arī viskozitāte pie augstas temperatūras (150 grādiem) un lieliem dzinēja apgriezieniem. 5 W 40 klases motoreļļu var lietot vismaz – 30 grādos ziemā un + 35 grādos vasarā. 

Pētot SAE klases apzīmējumus, jāņem vērā, ka ziemas un vasaras indeksi ir atšķirīgi. Ziemas indeksos ir iekļauts burts W (no angļu valodas vārda Winter – ziema), piemēram, 0 W, 5 W, 10 W, 15 W, 20 W, 25 W. Vasaras indeksi ir – 20, 30, 40, 50, 60. 

Nopērkamas gan vienfrakcijas, gan divfrakciju motoreļļas. Vienfrakcijas eļļas piemērotas lietošanai tikai vai nu ziemā vai vasarā – pie augstām gaisa temperatūrām. Divfrakciju motoreļļas (piemēram, jau pieminētā SAE 5W40) piemērota lietošanai visu gadu – gan ziemā (SAE 5W), gan vasarā (SAE 40). Daudzfrakciju motoreļļām ir vairākas priekšrocības, piemēram, tās nodrošina ātru dzinēja startēšanu ziemas apstākļos, labi veic dzinēja aizsargfunkcijas, samazina degvielas patēriņu.

Izvēloties savam transporta līdzeklim piemērotākās motoreļļas SAE klasi, jāņem vērā autoražotāja sniegtās rekomendācijas. 

Tilpums 

Izvēloties motoreļļu, uzmanība jāpievērš arī iepakojuma tilpumam. Variantu ir daudz – sākot no 1 litra, beidzot ar 5 un vairāk litriem. Izvēloties tilpumu, jāņem vērā motoreļļas uzglabāšanas laiks un veids. Motoreļļas derīguma termiņš parasti norādīts uz iepakojuma, taču, ja atvērtais iepakojums netiek uzglabāts pareizi, motoreļļas kvalitāte var mazināties daudz ātrāk. Iepakojumam jābūt cieši aizvērtam, jāizvairās no glabāšanas tiešos saules staros. 

Zīmols

Lai arī svarīgāks kritērijs ir eļļas īpašības un tās piemērotība konkrētajam transporta līdzeklim, tomēr arī zīmolam ir nozīme. Izvēle lielākoties atkarīga gan no ražojuma kvalitātes, gan arī autoražotāja sniegtajiem ieteikumiem. 

Interneta veikalā 220.lv plašā klāstā nopērkamas dažādu ražotāju motoreļļas, piemēram, Castrol, KroonOil, Comma, Mannol, Valvoline, Neste, lai katrs autovadītājs var izvēlēties savām vajadzībām atbilstošāko. 

Cena

Ne mazāk būtisks faktors, kas ietekmē motoreļļas izvēli, ir tās cena. Tā atkarīga no vairākiem faktoriem, piemēram, veida un īpašībām, iepakojuma tilpuma, ražotāja. Ne vienmēr pati dārgākā motoreļļa būs arī labākā un piemērotākā, tādēļ, pirmkārt, uzmanība jāpievērš citiem aspektiem- motoreļļas veidam un īpašībām, tās atbilstībai konkrētajam auto modelim. Salīdzinot vairākus variantus, varēsiet atrast labāko un izdevīgāko risinājumu. 

Kādēļ iegādāties no 220.lv?

Motoreļļas plašā izvēlē nopērkamas ne vien specializētos veikalos, bet arī tiešsaistē – interneta veikalā 220.lv. Iepērkoties pie mums, ietaupīsiet laiku - pasūtījumu var noformēt ātri, jebkurā sev ērtā laikā. Klientu ērtībām nodrošinām parocīgu un ātru pasūtījuma piegādi.