Vasaras riepas

(9391)

Ja mēs, mainoties laikapstākļiem, pielāgojam apavus, tad, kādēļ gan, lai to pašu nedarītu ar savu automašīnu? Vasaras riepas ir loti svarīgas automašīnas sastāvdaļas siltajā gada sezonā, kas ne tikai rūpējas par augstākā līmeņa kontroli uz sausa un arī slapja ceļa, bet arī optimizē degvielas patēriņu un padara braukšanu komfortablāku. Ne visi šoferi zina, ka sezonai neatbilstošu riepu izmantošana ir ne tikai neefektīva, bet pat riskanta.

Interneta veikals 220.lv ir sarūpējis dažādas riepas vasaras sezonai, lai Tu varētu izvēlēties tieši tādas, kas atbilst Tavam auto, braucēja vajadzībām, braukšanas paradumiem un budžeta iespējām. Pie mums atradīsi gan vasaras riepas R17 izmērā, gan arī citos lielumos. Uz riepu rēķina taupīt nevajadzētu, jo tās ietekmē gan Tavu drošību, gan ērtību. Atceries pārbaudīt, kāds ir vasaras riepu protektora dziļums – tam jābūt vismaz 1,6 mm, kā arī pievērs uzmanību gaisa spiedienam riepās, jo siltā laikā tas ātrāk pazeminās. Lai atlasītu vasaras riepas savam auto, iesakām izmantot lapas kreisajā pusē esošos preču filtrus.

Pircēji mīl 220.lv!

Klienti novērtēja: 5/5
1 078 vērtējumi. Apskatīt visu

Kā izvēlēties vasaras riepas?

Viena no rūpēm, ar kuru sastopas ikviens automašīnas īpašnieks, ir sezonas riepu maiņa. Lai arī sabiedrībā izskan dažādi viedokļi par to, vai, pienākot pavasarim, vērts mainīt esošo komplektu uz vasaras riepām, jāņem vērā, ka ne velti ražotāji katrai sezonai izgatavo atšķirīgu riepu komplektu. Riepas vasaras laikā arī ir tikpat svarīgas kā ziemā.

Vasaras riepas no citu sezonu riepām atšķiras dažādos aspektos. To materiāls ir īpaši pielāgots laika apstākļiem, kad gaisa temperatūra ir vismaz +7 grādi. Šādā temperatūrā vasaras riepas spēj vislabāk parādīt savas priekšrocības, un arī to raksts veidots, īpaši pielāgojoties tam, lai nodrošinātu maksimālu saķeri siltā un arī karstā laikā. Vasaras riepu gumija ir cietāka un gludāka, un šīs īpašības arī palīdz samazināt radīto troksni un degvielas patēriņu.

Interneta veikalā 220.lv iespējams iegādāties dažāda veida vasaras riepas, un, pirms izvēlies īsto modeli, ieskaties šī ceļveža turpinājumā.

Kas jāņem vērā, iegādājoties vasaras riepas?    

Ir daudz dažādu faktoru, kas jāņem vērā, izvēloties vasaras riepas savam auto. Daži faktori ir individuāli, proti, mūsu personīgā gaume un citu ieteikumi, taču ir virkne aspektu, kas jāpārdomā ikvienam, kas gatavojas pirkt vasaras riepas. Pievērs uzmanību arī Tu!

 • Pārzini nepieciešamos parametrus. Viena no pirmajām un svarīgākajām lietām, kas nepieciešama, lai iegādātos pareizās vasaras riepas savai automašīnai, ir riepu parametru noskaidrošana. Svarīgāko informāciju vari uzzināt, izpētot burtu un ciparu virknējumu uz riepas malas. Lai nekļūdītos izvēlē, vari izmantot veco vasaras riepu parametrus. Atceries, ka auto ražotāja ieteikto izmēru riepām minējis arī vadītāja durvju ailā un uz degvielas bākas vāciņa.
 • Iegādājies uzticamu zīmolu vasaras riepas. Ar riepām, tāpat kā daudzām citām precēm, ir vērts ņemt vērā principu – uzticies pārbaudītām vērtībām. Interneta veikalā 220.lv piedāvātās vasaras riepas nākušas no pasaulē atzītiem un atpazīstamiem ražotājiem, tādēļ vari būt drošs, ka tā būs laba izvēle.
 • Iegādājies visu komplektu. Ko darīt, ja vasaras riepas nodilst nevienādi? Lai arī ekonomijas nolūkos ir vēlme nomainīt tikai tās riepas, kas novalkātas visvairāk, eksperti iesaka iegādāties un mainīt visu vasaras riepu komplektu uzreiz, jo tas nodrošinās stabilāku braukšanu, labāku saķeri un ātrāku bremzēšanu.
 • Pērc jaunas riepas. Mūsdienās ir iespējams iegādāties ne tikai jaunus vasaras riepu komplektus, bet arī mazlietotas un lietotas riepas. Lai arī šī var būt ekonomiska izvēle, tā saistās ar vairākiem augstākiem riskiem, it īpaši, ja nav zināms, kur un kā iepriekš riepas ir uzglabātas un izmantotas. Jaunas riepas būs saprātīgs ieguldījums nākotnē, kas nebūs jānožēlo.
 • Izpēti pircēju atsauksmes par riepām. Mūsdienās liela daļa pirkumu tiek veikta ņemot vērā, ko citi pircēji ir teikuši par konkrēto preci vai pakalpojumu. Vasaras riepas nav izņēmums. Ja jūties drošāk, apzinoties, ka vairāki pircēji ir atzinīgi izteikušies par riepām, tad noteikti izpēti atsauksmes, pirms veic pirkumu.

Vasaras riepu tipi atbilstoši Jūsu vajadzībām

Riepas vasarai var atšķirties pēc dažādiem parametriem un iedalīties vairākos tipos. Viens no svarīgiem aspektiem, kur vērā tiek ņemta brauktuves virsma, par kuru ikdienā brauc, kā arī individuālās prasības, ir protektora zīmējums, kas iedala vasaras riepas trīs galvenajos tipos.

 • Simetrisks protektors – šī tipa riepu bloku un rievu zīmējumam raksturīgi, kas tas ir vienāds gan ārmalā, gan iekšmalā. Tādēļ arī to sauc par simetrisko protektoru. Ar šāda tipa riepām lielākoties brauc pa pilsētas ielām, un tās ir piemērotākas biežākiem, bet īsākiem braucieniem ikdienā. Ņemot vērā nenoteikto riepu rotācijas virzienu, šīs vasaras riepas var mainīt vietām, ja tas vajadzīgs.

Simetriskā protektora riepas izceļas ar izturību, ilgāku kalpošanas laiku, komfortu braukšanas laikā, augsta līmeņa noturību uz ceļa, kā arī ekonomiskumu. Taču jāņem vērā, ka šī tipa riepas nespēj tik labi pasargāt no akvaplanēšanas, un vadāmības rādītāji ir vidējā līmenī.

 • Asimetrisks protektors – kā jau nosaukums parāda, šī tipa protektoriem ārmalas un iekšmalas zīmējums atšķiras. Taču tas neliedz mainīt riepas vietām, tiesa, ierobežoti, jo mainīšanu var veikt tikai vienā pusē, proti no aizmugures uz priekšu un otrādi. Turklāt vērā jāņem rotācijas virziens, kas norādīts uz riepu sāniem. Šāda tipa riepas lielākoties sastopamas sporta mašīnām ar lielāku jaudu, taču ne vienmēr.

Vasaras riepas ar asimetrisko protektoru ir klusākas, tās efektīvāk pasargā pret akvaplanēšanu un nodrošina auto stabilitāti, taču vienlaikus jāņem vērā, ka tās var palielināt degvielas patēriņu, riepu sānu malas ir elastīgas, kā arī šī tipa vasaras riepām ir īsāks mūžs.

 • Virziena protektors – arī uz šī tipa riepām rotācijas virziens ir norādīts, un tas ļauj mainīt riepas no aizmugures uz priekšu un otrādi, ar noteikumu, ka maiņa notiek vienā un tajā pašā sānā. Šo protektora zīmējumu var viegli atpazīt, jo tas veido V- veida rakstu, un šo “burtu” šķautnes norāda rotācijas virzienu. Arī šīs riepas biežāk montē sporta mašīnām.

Šī tipa vasaras riepas ļoti labi pasargā pret akvaplanēšanu, nodrošina labu saķeri uz mitra ceļa, veicina labāku kontroli pār auto un ļauj vieglāk paredzēt tās uzvedību, braucot lielākā ātrumā. Taču jāņem vērā, ka šīs riepas nav tik ekonomiskas un izturīgas pret triecieniem, kā arī tās ātrāk nodilst.

Vasaras riepu svarīgākie parametri, kas ir jāņem vērā

Jau iepriekš minējām, ka, iegādājoties vasaras riepas, noteikti vērā jāņem to parametri un specifikācija. Ikvienas auto riepas malā iespējams redzēt burtu un ciparu kombināciju, kura spēj izteikt ļoti plašu un noderīgu informāciju par riepu, tās izmantošanu un citām īpašībām. Pieņemsim, ka mums ir auto riepa, uz kuras redzams sekojošs apzīmējums:

P215/65R 15 95H

(P) – apzīmējuma sākumā parasti tiek norādīts riepas tips, kas pasaka to, kādam lietojumam riepa paredzēta. Šajā gadījumā burts P norāda uz pasažieru transportlīdzekļa riepu. Jāņem vērā, ka šīm riepām P burts var arī nebūt norādīts. Piemēram, ar burtiem LT (Light Truck) apzīmē vieglo kravas auto riepu.

(215) – ar šo skaitli tiek apzīmēts riepas platums (mm). Platumu mēra no viena riepas sāna, līdz otram.

(65) – šis skaitlis parāda to, kāda ir riepas sānu malas augstuma attiecība pret platumu procentos. Šajā gadījumā tie ir 65%.

(R) – šis burts palīdz izprast to, kāda ir šīs auto riepas uzbūve. R burts šajā gadījumā ir apzīmējums radiālai riepai, kuras karkass sastāv no kordu armatūras. Kordi jeb auduma slāņi sedz riepu no malas līdz malai. R burta vietā var būt arī B, kas ir apzīmējums diagonālai riepai.

(15) – ar šo skaitli apzīmē riepas diska diametru collās. Šajā gadījumā diska izmērs riepai ir 15 collas. Mūsu piedāvājumā ir pieejamas vasaras riepas R16, vasaras riepas R15 u.c. izmēri.

(95) – šis skaitlis parāda riepas slodzes indeksu jeb maksimālo svaru, kādu auto riepa var izturēt, ja tajā ir atbilstošs gaisa spiediens. Šis svars norādīts mārciņās.

(H) – ar šo burtu apzīmē auto riepas darba ātrumu jeb šajā gadījumā konkrētās riepas maksimālais pieļaujamais ātrums ir 210 km/h. Ņem vērā, ka, piedaloties satiksmē, vienmēr ir jāievēro ar likumu noteiktais ātrumu ierobežojums!

Ražotāju kategorijas

Interneta veikalā 220.lv iespējams iegādāties dažādu pasaulē zināmu un uzticamu ražotāju vasaras riepas, tai skaitā, daudzveidīgus modeļus no: Marshal, Dunlop, Sailun, Goodyear, Falken, Hankook, Pirelli, Bridgestone, Continental, Cooper, Viking un daudziem citiem. Kopumā pieejami vairāk nekā 8760 dažādi modeļi plašā cenu diapazonā – sākot no 21 līdz pat 533 eiro.

Domājot par to, kāda zīmola vasaras riepas iegādāties, pircēji sastopas ar nopietnu izvēli – ražotāju ir tik daudz, bet, kā atrast tieši tādu modeli, kas būs pietiekami kvalitatīvs, ekonomisks un atbildīs Tavām individuālajām vajadzībām? Viennozīmīgas atbildes uz to nav, taču, iespējams, der ņemt vērā, ka vairums auto riepu iedalās trīs galvenajās kategorijās – augstākajā jeb premium, vidējā un budžeta kategorijā, kas atšķiras gan pēc cenas, gan kvalitātes un citām īpašībām.

Augstākajā jeb premium klasē sastopamas: Bridgestone, Continental, Dunlop, Goodyear, Pirelli un Michelin ražotās riepas.

Vidējā kategorijā esošās riepas ir ražojušas augstākā līmeņa kompāniju meitas uzņēmumi. Šeit var minēt tādus zīmolus kā: Kleber, Fulda, General Tire un Uniroyal. Šīm riepām ir labāka cena, bet kvalitāte un drošība no augstākā līmeņa modeļiem atšķiras minimāli. Laba izvēle braukšanai gan laukos, gan pilsētā.

Zemāko cenu jeb ekonomiskajā klasē lielākoties sastopami Ķīnas ražotāju riepu modeļi, kas nodrošina iespēju iegādāties riepas krietni lētāk, taču jārēķinās, ka arī kvalitāte nebūs tik laba kā pārējo divu kategoriju modeļiem. Šādas riepas derēs tiem, kas brauc reti un tikai pa pilsētas ielām.

Kad jāliek vasaras riepas?

Latvijā vasaras riepas atļauts izmantot no 1. marta līdz 1. decembrim. Pārējā laikā obligāti jābūt uzstādītām ziemas riepām. Domājot par riepu maiņu, noteikti der ņemt vērā ne tikai noteikumos minētos datumus, bet arī laika apstākļus. Proti, pavasarī, pēc 1. marta, bieži vien vēl mēdz būt visai ziemīgi laikapstākļi, kas turas pat līdz aprīlim, tādēļ, ja redzams, ka gaisa temperatūra vēl ir ap nulli vai tikai pāris grādus virs tās, noteikti vajadzētu paturēt ziemas riepas. Kā zināms, vasaras riepas iesaka likt tad, kad vidējā gaisa temperatūra diennaktī stabili turas virs +7 grādiem.

Līdzīgi ir arī ar maiņu uz ziemas riepām. Ja redzams, ka sniegs parādījies jau pirms 1. decembra, un ceļi kļūst slideni, noteikti nevajadzētu kavēties ar vasaras riepu nomaiņu pret ziemas riepām. Tas ir tikai Tevis un citu satiksmes dalībnieku drošības labā.

Attiecībā uz riepu nomaiņu – to ieteicams uzticēt profesionāļiem. Paša spēkiem to vari darīt tikai tad, ja patiešām esi pārliecināts par to, ko dari, un zini, kā pareizi veikt šo procesu.

Gadījumi, kad riepas ir jāmaina

Mēdz teikt, ka jaunas auto riepas, kuras tiek izmantotas braukšanai, mēdz kalpot vidēji no diviem līdz pat septiņiem gadiem. Protams, šis laiks ir atkarīgs no dažādiem papildu faktoriem. Vasaras riepas būtu jāmaina uz jaunu komplektu gadījumos, ja tiek novērota kāda no sekojošām pazīmēm:

 • Acīmredzami bojājumi riepā – šis ir viens no pirmajiem un redzamākajiem iemesliem, kādēļ būtu nepieciešams steidzami domāt par jauna vasaras riepu komplekta iegādi. Ja uz riepas virsmas parādās dažādas deformācijas – pumpas vai plaisas, pastāv risks, ka riepa var pēkšņi sprāgt, esot uz ceļa. Tas savukārt var radīt pat dzīvībai bīstamas situācijas.
 • Neatbilstošs riepas protektora dziļums – šis faktors ir svarīgs ne tikai ziemas, bet arī vasaras riepām. Ir jāņem vērā, ka satiksmē nedrīkst piedalīties, ja vasaras riepu protektora dziļums nesasniedz 1,6 mm. Šis nav tikai formāls noteikums. Tas saistīts arī ar to, ka neatbilstošs protektora dziļums pasliktina auto vadāmību uz dažādām ceļa virsmām.
 • Vecas riepas – ne visi autovadītāji zina to, ka arī riepām mēdz būt derīguma termiņš. Ja vasaras riepas tiek atbilstoši uzglabātas, koptas un izmantotas, maksimālais to derīguma termiņš var būt pat 10 gadi no ražošanas brīža. Novecojušu riepu gumija vairs nav tik mīksta un elastīga, tā nespēj nodrošināt tik labu saķeri ar ceļu, kā rezultātā pasliktināt mašīnas vadāmība un bremzēšana. To, kad riepa ražota, var redzēt uz tās sānu malas – četri cipari aiz DOT. Pirmie divi cipari attiecas uz nedēļu, kad riepa ražota un otrie divi – ražošanas gada beigām.

Kā pagarināt riepu kalpošanas laiku?

Nav svarīgi, cik ilgs ir riepu derīguma termiņš, ja tās netiek atbilstoši koptas, lietotas un uzglabātas.

Viena no svarīgākajām lietām, kas ievērojami ietekmē riepu kalpošanas laiku, ir atbilstoša spiediena līmeņa uzturēšana tajās. Ja riepās būs pareizs spiediens, tās nodils vienmērīgi, nodrošinās mazāku degvielas patēriņu, kā arī rūpēsies par atbilstošu drošības līmeni, esot uz ceļa. Spiedienu riepās ieteicams regulēt, vadoties pēc ražotāja rekomendācijām, kas minētas transportlīdzekļa lietotāja rokasgrāmatā.

Lai automašīnas riepas vienmērīgi nodiltu, tās ik pēc aptuveni nobrauktiem astoņiem tūkstošiem kilometru būtu jāsamaina vietām – priekšējās ar aizmugurējām riepām. Tas ir svarīgi, jo priekšējās riepas ir pakļautas lielākai slodzei, nekā aizmugurējās.

Un, protams, riepu kalpošanas laiku ietekmē arī to uzglabāšana. Ja tas tiks darīts pareizi, riepas ilgāk spēs pildīt savu funkciju.

Kā uzglabāt vasaras riepas?

Ir vairāki priekšnosacījumi, kas jāievēro, lai riepu uzglabāšana tiktu veikta pareizi.

 • Gaisa mitrums – riepas nedrīkst uzglabāt mitrā vietā, proti, mitrums nedrīkst būt tik augsts, ka uz riepu virsmām veidojas kondensāts. Ja nav citu iespēju, uz riepas jānovieto ārpus telpām, tās noteikti jāpasargā no lietus, sniega un cita veida mitruma.
 • Saules gaisma – tas ir viens no riepu ienaidniekiem, tādēļ jāraugās, lai riepas nekādā gadījumā netiktu pakļautas saules gaismas ietekmei.
 • Temperatūra – kā mēs noskaidrojām, riepas vislabāk uzglabāt tumšā, sausā telpā. Šeit gaisa temperatūrai vajadzētu būt zemākai par 15 grādiem. Ja tā pārsniegs 25 grādus, gumija īpašības var izmainīties, un tiks ietekmēts riepu kalpošanas laiks un funkcijas.
 • Deformācija – riepas noteikti nevajadzētu ilgstoši turēt zem spiediena vai pakļaut spriegumam. Vēlams tās novietot brīvā veidā.
 • Ja riepas ir bez diskiem – tās vislabāk uzglabāt vertikālā veidā, kas mazinās deformācijas risku un atvieglos montāžu. Riepas nedrīkst likt kaudzē vienu virs otras vai kaut kur karināt.
 • Ja riepām ir uzmontēti diski – vēlams tās glabāt horizontālā veidā jeb uz sāniem. Var arī karināt, ja tas iespējams.

Kādēļ iegādāties vasaras riepas interneta veikalā 220.lv?

Interneta veikals 220.lv jau vairāku gadu garumā ir pierādījis sevi kā uzticams un iecienīta tiešsaistes iepirkšanās platformā, tādēļ, ja Tu vēl domā, kādēļ pie mums iepirkties, tad ņem vērā, ka:

 • Tas ir izdevīgi. Mēs piedāvājam izdevīgākās cenas daudzām precēm, kuras Tu noteikti esi redzējis arī veikalos. Ietaupi līdzekļus un atļaujies vairāk, iepērkoties pie mums!
 • Tas ir ērti. Iepirkšanās, sēžot pidžamā savā gultā? Kādēļ gan ne?! Pie mums Tu vari ienākt jebkurā diennakts laikā un pasūtīt sev interesējošās preces. Saņem tās ar kurjeru, uz pakomātu vai kādā citā, sev ērtā piegādes veidā.
 • Tas ir droši. Mēs rūpējamies par mūsu klientu datu aizsardzību, tādēļ pie mums vari iepirkties bez raizēm.