Ziemas riepas

(5218)

“Vai vērts pirkt jaunas ziemas riepas? Varbūt turpināt braukt ar jau vairākus gadus nokalpojušo komplektu”? Šos jautājumus sev uzdod daudzi auto īpašnieki. Mūsu atbilde ir viena – jā, ir vērts iegādāties jaunas ziemas riepas, jo tā ir būtiska nepieciešamība, kas ietekmē braucēju drošību bīstamos apstākļos, kad uz ceļa ir sniegs, ledus, slapjdraņķis, kā arī ievērojami pazeminās gaisa temperatūra.

Interneta veikalā 220.lv vari iegādāties ziemas riepas ar radzēm un bez tām. Ņem vērā, ka radžotas riepas drīkst uzstādīt periodā no 1. oktobra līdz 1. maijam, kā arī izpēti, kurās valstīs tās nav atļautas, ja dodies ārzemju braucienos ar mašīnu. Savukārt klasiskajām ziemas riepām obligāti jābūt uzstādītām no 1. decembra līdz 1. martam, ar minimālo protektora dziļumu vismaz 4 mm.

Mūsu sortimentā ir ziemas riepas gan R16 izmērā, gan arī citos lielumos, tādēļ, pirms iegādājies riepas ziemas sezonai, pārbaudi, kādiem jābūt to parametriem. Lai vienkāršāk atlasītu nepieciešamos riepu modeļus pēc dažādiem kritērijiem, izmanto lapas kreisajā malā esošos preču filtrus.

Preču atspoguļojums

Pircēji mīl 220.lv!

Klienti novērtēja: 5/5
1 078 vērtējumi. Apskatīt visu
Kā izvēlēties ziemas riepas?

Ziemas riepas mašīnai ir teju tas pats, kas zābaki cilvēkiem – tās nodrošina ērtu un, galvenais, drošu pārvietošanos ziemas laikā, kad uz brauktuves var būt sastopams sniegs, slapjš sniegs, ledus, atkala, lietus un citi apstākļi, kas saistās ar dažādiem drošības riskiem. Latvijā visiem transportlīdzekļiem, kuru pilnā masa nepārsniedz 3,5 t, ziemas riepas obligāti jāuzstāda periodā no 1. decembra līdz 1. martam, taču tās nepieciešamības gadījumā var lietot jau no 1. oktobra. Par to, kā izvēlēties no plašā jauno ziemas riepu piedāvājuma 220.lv, lasiet turpinājumā.

Riepu tipi

Pirms dodaties aplūkot 220.lv piedāvājumā esošās jaunās ziemas riepas pievilcīgās cenās, jāzina, ka riepām ir vairāki tipi, un to, kuru izvēlēties, ietekmē vairāki faktori, tai skaitā Jūsu budžets un vajadzības, proti, kur plānots pārvietoties visbiežāk. 

  • Skandināvu tipa ziemas riepas – tās mēdz dēvēt arī par frikcijas ziemas riepām. Pateicoties mīkstajam gumijas sastāvam, šīs riepas nodrošina labu saķeri arī bez radzēm, un ļaus droši, klusi un komfortabli braukt arī pa ledu un sniegu zemā temperatūrā. Vasaras sezonā tās nevar lietot, jo gumija ātri dilst.
  • Eiropas tipa ziemas riepas – dēvē arī par vissezonas riepām. Ražotāji radījuši bezradžu riepas, kas kalpo kā alternatīva vasaras un ziemas riepām. Tā kā šo riepu materiāls ir vidēji mīksts, tās nodrošina labu saķeri un tīrītiem pilsētas ceļiem un šosejām (arī slapjiem). Der arī tiem, kas gada laikā nenobrauc vairāk par 10 000 km. Taču jārēķinās ar to, ka uz ledus un sniega šīs ziemas riepas nenodrošina tik labu saķeri un bremzēšanu.
  • Radžotās ziemas riepas – ar šādām riepām paredzēts braukt īpaši ekstrēmos laika apstākļos – pa ledainiem lauku ceļiem, piesnigušām brauktuvēm. Īpaši efektīvas šīs ziemas riepas ir uz ledus. Pērkot šīs riepas, jāzina, ka tās ir ievērojami skaļākas, jābūt uzmanīgākam, bremzējot uz slapja asfalta. Turklāt ir vairākas valstis Eiropā, kurās aizliegts izmantot riepas ar radzēm.
  • Radžojamās ziemas riepas – to īpašības ir pielīdzināmas radžotajām riepām, taču vienīgā atšķirība ir vājāka saķere uz ledus. Šīs ziemas riepas izgatavotas no vidēji mīkstas gumijas, un vairāki šī tipa modeļi var tikt izmantoti braukšanai jebkurā sezonā.  

Izmēri

Vienkāršākais veids, kā noskaidrot ziemas riepu izmēru, ir, aplūkojot esošo riepu apzīmējumus. Ja tomēr neesat pārliecināti par izmēra atbilstību, ražotāja ieteiktie parametri norādīti uz plāksnītes šofera vai pasažiera durvju iekšpusē, uz durvju sliekšņa vadītāja pusē, zem motora pārsega vai degvielas tvertnes vāciņa iekšpusē.

Ir svarīgi izvēlēties atbilstoša izmēra vasaras un ziemas riepas. Ja tas netiek ievērots, izvēlētās riepas ātrāk nodilst, mašīnu ir grūtāk vadīt, uz balstiekārtu tiek likts lielāks slogs un, visbeidzot, tiek patērēts lielāks degvielas daudzums. Tāpat jāņem vērā, ka, nomainot jauna auto riepas uz citu izmēru, transportlīdzekļa tirgotājs var atteikt garantiju.

Nepalaidiet garām iespēju iegādāties ziemas riepas lieliskās cenās pie mums, 220.lv! Īstās riepas savam auto varat atrast, atlasot tās pēc izmēru, profila un disku diametra.

Protektora zīmējums

Ziemas riepām jāspēj tikt galā ar dažādiem izaicinājumiem, kurus rada zemā gaisa temperatūra, sniegs, slapjš sniegs un ledus. Īpaša nozīme mašīnas kontrolē ir ziemas riepu protektoriem, to rakstam un dziļumam. Ziemas riepu protektoru zīmējums veidots ar dziļākām rievām, lai vieglāk izspiestu un sāniem sniegu, kas uzkrājas riepā un zem tās. 

Papildu saķeres nodrošināšanai uz protektora raksta izvietotas smalkas zigzaga formas lameles. Tās neļauj automašīnai slīdēt, kā arī stabili notur transportlīdzekli pareizajā virzienā, braucot pa ledu vai sniegu. Tāpat ziemas riepu protektoriem raksturīgas asas kantes, kas palielina kontaktvirsmu ar slidenu ceļu. Biežāk izvēlēts ir virzienveida protektora zīmējums, kas palīdz izspiest sniegu uz malām, kā arī veidot barjeru, kas samazina bremzēšanas ceļa garumu.

Ievērojiet likumu un parūpējieties, lai riepu protektora dziļums būtu vismaz 4 mm, ja nepieciešams, ielūkojieties 220.lv, lai laikus iegādātos jaunas ziemas riepas!

Maršruts un braukšanas stils

Ceļi pie mums automašīnas un to riepas nesaudzē, tādēļ pirms izvēlaties riepas savam spēkratam, padomājiet, kur ikdienā visbiežāk pārvietosities. Dažādām teritorijām var būt piemērotas atšķirīgas riepas:

  • Ja ikdienā biežāk braucat pa pilsētu un piepilsētu ceļiem – tā kā šīs brauktuves biežāk kaisa, braukšana ir drošāka, taču tik un tā var gadīties piedzīvot apledojušu ceļu. Lai pārvietotos bez raizēm, gudrāk ir izvēlēties skandināvu tipa vai radžojamās ziemas riepas.
  • Ja ikdienā pārvietojaties pa netīrītiem vai maz tīrītiem lauku ceļiem – šādos apvidos braukšana ir riskantāka, tādēļ ieteicams izvēlēties radžotās ziemas riepas, kas nodrošinās saķeri uz apsniguša vai apledojuša ceļa.
  • Ja ikdienā braucat pa pilsētu, lielceļu vai automaģistrālēm – tiem, kas automašīnu izmanto retāk, kā arī pārvietojas lielākoties pa vietām, kur ceļi ir tīrīti, derēs Eiropas tipa ziemas riepas.

Zīmols

Interneta veikalā 220.lv pieejamas augstākās klases ziemas riepas no pasaulē labākajiem ražotājiem, tai skaitā Goodyear, Nokian, Continental un Bridgestone. Šīs riepas testos uzrāda labākos rezultātus, kā arī ir izturīgas un kvalitatīvas. Tiem, kuriem interesē vidējā cenu un kvalitātes līmeņa riepas, iesakām Firestone, Dayton, Sava, Gislaved, Fulda, Uniroyal un Barum ziemas riepas, savukārt, ja Jums nepieciešamas lētas ziemas riepas, šajā cenu rangā ierindojas Āzijā ražotā produkcija.

Kādēļ iegādāties 220.lv?

Atvieglojiet savu ikdienu un padariet iepirkšanos patīkamāku, izvēloties 220.lv, jo:

  • Tas ir ērti. Iepērcieties, esot mājās, savā dīvānā, vai jebkurā citā vietā no rīta, vakarā vai pat nakts vidū! Pieejama arī mūsu lieliskā mobilā aplikācija.
  • Tas ir droši. Mēs aizsargājam Jūsu datus.
  • Tas ir izdevīgi. Pasūtiet preces, un mēs tās piegādāsim Jums izdevīgā veidā.

Kādas ziemas riepas ir vispopulārākās 2020. gadā?

Visaugstāk novērtētās ziemas riepas

Populārākie ziemas riepu zīmoli

Top 3 populārākie ziemas riepu zīmoli ir:

Kā izvēlēties ziemas riepas?