Lapu pūtēji, zaru smalcinātāji

(86)

Pircēji mīl 220.lv!

Klienti novērtēja: 5/5
1 078 vērtējumi. Apskatīt visu

Kā izvēlēties zaru smalcinātāju un lapu pūtēju?

Grābekļu un cirvju vai zāģu izmantošana apkārtnes sakopšanā joprojām ir populāra, taču tie, kas vēlas ietaupīt laiku un saudzēt veselību, noteikti dos priekšroku mūsdienīgai dārza tehnikai, tai skaitā, labam lapu pūtējam un zaru smalcinātājam. Interneta veikals 220.lv piedāvā šīs ierīces plašā klāstā visām vajadzībām, tāpēc turpinājumā apkopojām svarīgāko, kas jāzina, izvēloties šos divus dārza tehnikas veidus.

Kā izvēlēties zaru smalcinātāju?

Pēc augļu koku, krūmu un apstādījumu apstrādes nereti rodas jautājumus – ko darīt ar nogrieztajiem zariem, ja tos nav iespējams drošā veidā sadedzināt? Viens no risinājumiem ir to pārvēršana augsnes mēslojumā, izmantojot zaru smalcinātāju.

Dzinēja veids

Elektriskie zaru smalcinātāji darbojas klusu, kā arī sver mazāk. Tajā pašā laikā elektroierīču mīnuss ir atkarība no strāvas pieslēguma un vads, no kura jāuzmanās, veicot darbus. Elektriskais zaru smalcinātājs parasti nespēj nodrošināt tādu jaudu, kā benzīna, kā arī to maksimālais pieļaujamais zara diametrs ir 4 – 5 cm.

Benzīna zaru smalcinātāji ir jaudīgi. Atsevišķos modeļos var ievietot zarus līdz pat 7 cm diametrā. Šādus smalcinātājus var izmantot jebkur, taču jārēķinās ar lielāku troksni un sarežģītāku tehnisko apkopi.

Jauda

Pēc jaudas zaru smalcinātājus iedala profesionālajos, vidējā līmeņa un iesācēju jeb amatieru modeļos. Iesācējiem paredzētie zaru smalcinātāji ir ar nelielu jaudu – līdz 1600 W. Tiem piemēroti zariem diametrā līdz 3 cm. Vidējā līmeņa smalcinātājs parasti ir jaudu līdz 2500 W, un tajos var smalcināt jau resnākus zarus – līdz 4 cm. Profesionālā līmeņa smalcinātājs ir ar benzīna dzinēju un spēj tikt galā ar 7 cm resniem zariem. Izmanto lielās platībās.

Nažu sistēma

Zaru smalcinātāja izvēlē svarīgs faktors ir nažu sistēmas veids – zobratu frēze vai diskveida naži. Frēze ir jaudīgs variants, kas tiks galā arī ar sausiem un resniem (līdz 5 cm) zariem. Ir pieejami modeļi, kas piedāvā mainīt pakāpi, kādā zarus smalcina. Jārēķinās ar iespējamu mīksto atlikumu iestrēgšanu.

Diskveida nažu sistēmā tiek izmantoti tērauda naži, kas atrodas uz rotējoša diska. Labs variants mīkstu zariņu, zāles, lapu un stiebru smalcināšanai.

Savācējkastes tilpums

Zaru šķeldotāja savācējkastē tiek uzkrāta sasmalcinātā masa, un dažādiem modeļiem šīs tvertnes tilpums var atšķirties. Ja vēlies retāk apstādināt darbus, lai iztukšotu tvertni, vēlams iegādāties modeli ar pēc iespējas lielāku savācējkastes tilpumu. Vidēji tie var būt 40 – 60 litri.

Svars

Zaru smalcinātāja svaru ietekmē dažādi faktori, tai skaitā, tā dzinēja tips, smalcināšanas sistēma, ierīces lielums, materiāls, no kāda tas izgatavots un citi parametri. Vieglākie zaru smalcinātāji atrodami ar elektrisko dzinēju, un tie var svērt tikai 10 kg, bet smagākajos ir benzīna dzinējs, un šie modeļi var sasniegt pat 30 kg un lielāku svaru.

Cena

Interneta veikalā 220.lv pieejami vairāk nekā 30 dažādi zaru smalcinātāju modeļi cenas robežās no 83 eiro līdz 1315 eiro. Lētāko modeļu vidū sastopami elektriskie smalcinātāji, taču, ja vēlies ko jaudīgāku, ir vērts ieguldīt lielāku summu un iegādāties benzīna šķeldotāju.

Kādu lapu pūtēju izvēlēties?

Lapu grābšana nav patīkama, taču nevēlamies atstāt teritoriju nesakoptu, jo nokritušās lapas ātri vien sablīvējas neglītā, slidenā (bīstamā) slānī. Lapu pūtējs var būt Tavs jaunais sabiedrotais vienkāršākai dārza atbrīvošanai no koku lapām.

Tips

Mūsdienās ikviens saimnieks var atrast savām vajadzībām un iespējām atbilstošu lapu pūtēju, jo tiem pieejami trīs veidi. Akumulatora lapu pūtēji derēs vienkāršiem darbiem, nelielas teritorijas sakopšanai. Elektriskie lapu pūtēji darbojas salīdzinoši klusu, tie sver maz un ir piemēroti nelielu un vidēju platību sakopšanai. Izmantojot šīs ierīces, jārēķinās ar nepieciešamību pieslēgties pie strāvas. Benzīna lapu pūtēji ir jaudīgākie un skaļākie no visiem veidiem, kas derēs intensīvai lietošanai lielākās teritorijās.

Jauda

Ar mazāko jaudu ir aprīkoti akumulatora un elektriskie modeļi, tādēļ tos iesaka izmantot vienkāršāku sakopšanas darbu veikšanai, kas neprasa spēcīgas ierīces. Savukārt benzīna lapu pūtēji spēj tikt galā ne tikai ar koku lapām, bet arī zariem un citiem gružiem, turklāt pieejami arī modeļi, kurus ērti var pārvērst sūcējos, lai atbrīvotu dažādas virsmas no netīrumiem vai mauriņu no nopļautās zāles.

Gaisa caurplūde un gaisa plūsmas ātrums

Šie divi aspekti ir vieni no svarīgākajiem lapu pūtēja izvēlē, taču tie dažkārt tiek jaukti. Gaisa plūsmas ātrumu parasti mēra km/h, un tā tiešā veidā parāda, cik liels ir no pūtēja atveres plūstošā gaisa ātrums, taču tas nenosaka, cik spēcīgi lapas tiks pūstas. Šeit svarīgi ņemt vērā gaisa caurplūdi, ko mēra m3/h, jo šis faktors parāda gaisa apjomu, kādu ierīce spēj izpūst vienā stundā, proti, cik tālu ierīce spēj aizpūst lapas konkrētā teritorijā. Abi iepriekš minētie aspekti ir svarīgi, jo pūtējam ir jābūt ne tikai ātram, bet arī jāpārklāj pēc iespējas lielāks laukums.

Svars

Šis aspekts ir īpaši svarīgs, ja izvēlies rokā turamo lapu pūtēja modeli. Benzīna lapu pūtēju vidū sastopami arī mugursomas tipa modeļi. Vieglāki būs elektriskie un akumulatora lapu pūtēji savukārt benzīna ierīces būs jaudīgākas, taču smagākas. Izvērtē savu fizisko sagatavotību, pirms iegādājies smagu ierīci.

Papildu funkcijas

Mūsdienās iespējams iegādāties lapu pūtējus ar dažādiem papildu aksesuāriem citu darbu veikšanai, sūkšanas funkciju un piederumiem, dažādiem pūtēja uzgaļiem, iebūvētu smalcināšanas funkciju un citām ekstrām. Rūpīgi izpēti preces aprakstu, lai izvēlētos sev piemērotāko modeli.

Cena

Interneta veikalā 220.lv pieejami vairāk nekā 50 dažādi lapu pūtēju un savācēju modeļi ar benzīna, elektriskajiem un akumulatora dzinējiem. To cenas variē no 28 eiro līdz 583 eiro. Pūtēja cenu ietekmē tā dzinējs, uzbūves tips, ražotājs, kvalitāte, funkcijas un citi faktori.

Kādēļ iegādāties no 220.lv?

Mūsdienās iepirkties internetā ir viegli. Un iepirkties tieši 220.lv ir vēl vienkāršāk, jo:

  • Tas ir izdevīgi. Izbaudi zemas cenas precēm ik dienas, kā arī izmanto dažādas akcijas un atlaides.
  • Tas ir ērti. Iepērcies jebkurā laikā, izmantojot mūsu mājaslapu vai ērto mobilo aplikāciju. Saņem preces ar tādu piegādi, kas piemērota tieši Tev.
  • Tas ir droši. Mēs rūpējamies par Tavu datu aizsardzību.