Siltumnīcas

(203)

“Vēlos ikdienā baudīt pašu audzētus dārzeņus, garšaugus un ogas!” Ja arī Tev ir izvirzīts šāds mērķis, esi nonācis īstajā vietā, jo interneta veikals 220.lv piedāvā iegādāties dažādu lielumu, materiālu un dizainu siltumnīcas, kurās izaudzēt visu, ko vien sirds kāro. Ja nevēlies pirkt visus nepieciešamos materiālus un detaļas atsevišķi, kā arī ieguldīt daudz laika, lai uzstādītu to no nulles, gudrāk ir iegādāties gatavas PVC vai polikarbonāta siltumnīcas, kuras ir viegli montējamas un ilgi kalpo.

Pie mums pieejami ne tikai dažādu formu siltumnīcas karkass ar vai bez seguma, bet arī laistīšanas sistēmas, lecektis, ratiņi un daudzi citi piederumi dārznieka ikdienas atvieglošanai.

Iegādājoties siltumnīcu, svarīgākais, par ko vajadzētu padomāt, ir tās lielums, atrašanās vieta, kā arī plānotais iekārtojums un augu izvēle. Noskaidro, kādi apstākļi patīk dārzeņiem vai citiem augiem, kurus plāno stādīt. Neaizmirsti arī par kvalitatīvas ventilācijas sistēmas izveidi. Īstā modeļa izvēli iesakām veikt, izmantojot lapas kreisajā pusē esošos preču filtrus.

Preču atspoguļojums

Pircēji mīl 220.lv!

Klienti novērtēja: 5/5
1 078 vērtējumi. Apskatīt visu

Kā izvēlēties siltumnīcu?

Vai arī Tev šķiet, ka ir teju neiespējami salīdzināt veikalā pirktus salātus, tomātus un gurķus ar pašu audzētiem? Vai arī Tu izbaudi sajūtu, kad vari gatavot maltīti ar paša audzētiem un novāktiem dārzeņiem, augļiem un ogām? Tad Tev noteikti ir nepieciešama kvalitatīva un ietilpīga siltumnīca.

Par laimi, mūsdienās vairs nav jāuztraucas par to, cik daudz laika un resursu jāiegulda, lai to uzbūvētu, jo pie mums, interneta veikalā 220.lv vari iegādāties jau gatavā veidā. Ielūkojies šī ceļveža turpinājumā, lai saprastu, kādu modeli izvēlēties.

Siltumnīcu veidi

Mūsdienās pircējiem ir iespēja izvēlēties no ļoti plaša un daudzveidīga klāsta tieši sev piemērotāko. Sortiments ir veidots pielāgojoties atšķirīgām vēlmēm un vajadzībām. Siltumnīcu veidi var atšķirties pēc dažādiem principiem. Piemēram, pēc formas tās var iedalīt: arkveida, teltsveida, vienslīpes, kā arī torņveida, turklāt papildus klasiskajiem dizainiem ir iespējams iegādāties arī lecektis, kas kalpos kā neliela, taču efektīva zona, kur audzēt gurķus, salātus, garšaugus un daudz ko citu.

Savukārt pēc sezonas tipa iedala vasaras un ziemas modeļos. Tāpat iespējams izšķirt vairākus veidus pēc to pārklājuma materiāla, piemēram, plēve, stikls, polikarbonāts, polipropilēns, PVC un citiem.

Un visbeidzot - siltumnīcas izšķir pēc tā, no kāda materiāla izgatavots to karkass, piemēram, metāla, plastmasas, koka, alumīnija vai pat dzelzsbetona. Lai izvēlētos pareizo veidu no katras iepriekš minētās kategorijas, Tev ir jāpārzina savas vajadzības un iespējas.

Pārsegums

Ir vairāki pārklājuma materiāli, no kuriem izvēlēties, un katram no šiem veidiem ir savas priekšrocības, par kurām vērts zināt. Populārākie pārseguma materiāli ir:

 • Plēves siltumnīcas – šis ir tradicionāls un plaši pazīstams pārklājums, kas izceļas ar salīdzinoši zemu cenu. Ņemot vērā plēves hermētiskās īpašības, tiem ir raksturīgs augstāks mitruma līmenis, kas ir svarīgs stādu attīstībai. Vēl noteikti arī jāņem vērā plēves izturība. Siltumnīcas plēve ir pieejama ar dažādu biezumu un blīvumu. Tām ir arī vairāki veidi, piemēram, nestabilizētās un stabilizētās. Lai plēve pietiekami ilgi kalpotu, īpaša uzmanība jāpievērš tās konstrukcijas procesam. Vairumā gadījumu plēves modeļus izvēlas gadījumos, kad stādi tiek audzēti no pavasara līdz rudens sezonai.
 • Polikarbonāta siltumnīcas – šim materiālam piemīt augsta izturība pret triecieniem, kā arī tas nodrošina labu siltumizolāciju. Atšķirībā no plēves polikarbonāta siltumnīca spēj labāk pasargāt augus no apdegšanas. Šī materiāla uzbūve ir līdzīga pakešu logiem, tādēļ tas nodrošina minimālas temperatūras svārstības un siltuma zudumus. Izvēloties šādu siltumnīcu, Tu vari to pielāgot lietošanai visās sezonās, iebūvējot apkures sistēmu. Lai arī polikarbonāta siltumnīcas cenas ir augstākas par citiem materiāliem, pareizi ieklājot, tas pildīs savu funkciju vairākus gadus.
 • Stikls – šis ir materiāls, kas ļoti labi laiž cauri gaismu un spēj ilgāk saglabāt savu izskatu. Jāņem vērā, ka stiklam piemīt siltuma vadīšanas spējas, un tā ātri uzsils, taču arī ātri atdzisīs. Turklāt jāuzmanās no tā, lai augi spēcīgā saulē neapdegtu, kā arī, lai stikls netiktu pakļauts triecieniem, jo to var viegli saplēst. Stikla siltumnīcas bieži vien tiek izmantotas visa gada garumā, ja tajās iebūvē apsildīšanas sistēmu, taču jāraugās, lai siltumnīca būtu nosiltināta, kas palīdzēs izvairīties no siltuma zudumiem.

Izmērs

Viens no svarīgiem aspektiem siltumnīcas izvēlē noteikti ir tās izmērs, ko izvēlas, ņemot vērā pieejamo platību un augus, kādi tiks stādīti. Piemēram, ja plāno sākt audzēt papriku, gurķus un tomātus, Tev jāizvēlas modelisa ar vismaz 2 līdz 2,5 metru augstumu.

Savukārt tiem, kas vēlas audzēt, piemēram, vīnogas, augstumam vajadzēs būt vismaz 4 metriem. Ģimenes vajadzībām (garšaugu, dārzeņu, ogu audzēšanai) pietiks ar aptuveni 4 – 5 metru platumu. Vienas no populārākajām ir polikarbonāta siltumnīcas 3x6m.

Savukārt, ja vēlies audzēt stādus pārdošanai vai arī lielāka cilvēku skaita apgādāšanai, vajadzēs siltumnīcu, kuras platums ir vismaz 6 metri. Piemēram, četru cilvēku ģimenei pietiks ar 20 kvadrātmetru modeli, kurā pietiek vietas aptuveni 45 stādiem.

Izvēloties nelielu modeli, jāņem vērā, ka tā būs jāvedina biežāk savukārt, jo lielāks būs augstums, jo mazāk tiks aizēnota tās grīda.

Formas izvēle

Šis ir vēl viens svarīgs faktors, kas noteikti jāņem vērā, izvēloties siltumnīcu. Populārākie modeļi, no kuriem var izvēlēties, ir arkveida un teltsveida siltumnīcas. Arkveida siltumnīcas ir vienkāršas, līdz ar to arī montēšanas process ir salīdzinoši viegls un ātrs. Tās vislabāk der gadījumos, ja plānots stādīt zemus augus, piemēram, garšaugus, papriku vai mazos tomātus. Arkveida modeļi ir laba izvēle, skatoties no kopšanas aspekta, jo ziemas laikā sakrājušais sniegs no tām noslīdēs vienkāršāk.

Savukārt teltsveida siltumnīcas ar spico jumtu ir grūtāk samontēt, bet tās būs piemērotas augstākiem augiem, piemēram, gurķiem un lielajiem tomātiem vai vīnogām. Mēdz gadīties, ka ziemas laikā sniegs no jumta tik viegli nenoslīd, tādēļ ir jāizmanto palīglīdzekļi, lai sniegu novāktu. Tiesa, atkarībā no laika apstākļiem un nokrišņu daudzuma, to var nākties darīt arī arkveida modeļiem.

Padomi siltumnīcas uzstādīšanai

Lai siltumnīca kvalitatīvi pildītu savas funkcijas, ir jāraugās, lai tā tiktu pareizi uzstādīta. Ja arī Tu plāno iegādāties un uzstādīt to, iesakām ņemt vērā dažus ekspertu padomus:

 • Ja vēlies, lai augi tiktu nodrošināti ar pietiekami lielu gaismas daudzumu, taču tie saulē neapdegtu vai neapēnotu viens otru, siltumnīcu ieteicams uzstādīt, lai tā atrastos ziemeļi-dienvidu virzienā;
 • Izvairies uzstādīt to zem kokiem, jo vasaras laikā tie metīs ēnu, neļaujot augiem saņemt pietiekami daudz saules gaismas, kā arī citās sezonās uz siltumnīcas jumta kritīs dažādi gruži, lapas un zari;
 • Siltumnīcas karkass jāuzstāda tā, lai tuvumā atrastos ūdens avots, kas atvieglos laistīšanu;
 • Būvējot siltumnīcu ar pamatiem, ir jāpārliecinās, ka zeme nav pārāk mitra un konstrukcija ar laiku nesāks grimt;
 • Vienkāršākais temperatūras kontrolei siltumnīcā ir ieteicams tajā uzstādīt termometru;
 • Atceries, ka 220.lv vari iegādāties arī citus siltumnīcu piederumus, piemēram, celiņu atdalītājus, plauktus, laistīšanas sistēmas un daudz ko citu.

Iepazīstieties ar mūsu piedāvājumu un siltumnīcas cenas Jūs patīkami pārsteigs!

Kādēļ pasūtīt no 220.lv?

Interneta veikals 220.lv ir Latvijā iecienīta un populāra iepirkšanās vietne, ko pierāda arī pēdējos gados saņemtie apbalvojumi un atzinības. Mēs rūpējamies par to, lai mūsu klienti būtu apmierināti, kā arī mēs nemitīgi attīstītos. Ja Tu vēl šaubies par to, vai izmēģināt iepirkšanos pie mums, ņem vērā, ka:

 • Tas ir ērti. Neatkarīgi no tā, kur Tu atrodies, pie mums vari iepirkties jebkurā diennakts laikā. Turklāt to vari darīt arī, izmantojot viedtālruņa aplikāciju. Izvēlies preci, veic apmaksu un saņem pasūtījumu ar izvēlēto piegādes veidu!
 • Tas ir izdevīgi. Pie mums pieejamas labākās cenas daudzām precēm, tai skaitā, siltumnīcām. Turklāt, pierakstoties jaunumu saņemšanai, Tu regulāri pirmais uzzināsi par mūsu lieliskajām akcijām un atlaidēm!
 • Tas ir droši. Mēs rūpējamies par to, lai Tavi dati tiktu aizsargāti, izmantojot kvalitatīvas drošības sistēmas.