Peles

(1409)

Pircēji mīl 220.lv!

Klienti novērtēja: 5/5
1 078 vērtējumi. Apskatīt visu

Kādu datorpeli izvēlēties?

Strādājot ar datoru, bez labas datorpeles neiztikt. Šobrīd tās pieejamas tik daudzveidīgā izvēlē, ka likumsakarīgs var būt jautājums – kādu datorpeli izvēlēties? Lai atrastu atbildi uz šo jautājumu, jāizvērtē savas vajadzības un jāņem vērā visi svarīgākie aspekti, kas raksturo kvalitatīvu datorpeli. Turpinājumā daži noderīgi ieteikumi, kas palīdzēs neapjukt piedāvājumā un izvēlēties savām prasībām piemērotāko risinājumu. 

Izmantošana 

Svarīgs aspekts datorpeles izvēlē ir tās izmantošanas mērķis. Tādēļ, pirms ienirt datorpeļu pasaulē, jādefinē, kādam datoram tā nepieciešama – portatīvajam, stacionārajam vai spēļu datoram. Pamatā ir trīs veidu datorpeles:

  • Klasiskās datorpeles – klasiska stila un izmēra datorpeles. Parasti – ar divām vai trīs pogām;
  • Portatīvo datoru peles – izmēros mazākas, kompaktākas;
  • Datorspēļu peles – nodrošina vairāk funkciju, iespēju pielāgot peles izmēru un jūtību

Atkarībā no izmantošanas veida, katrs var atrast atbilstošāko risinājumu.

Tips

Nākamais būtiskais kritērijs ir datorpeles tips. Šobrīd plaši izplatītas gan optiskās datorpeles, gan lāzerpeles:

  • Optiskā datorpele izceļas ar augstu precizitāti, piemērota lietošanai uz necaurspīdīgas virsmas. Datorpele izstaro gaismu un uztver tās atspīdumu, lai informāciju par atrašanās vietu un kustībām tālāk nodotu datoram;
  • Lāzerpeles izstaro infrasarkanos starus un lieliski darbojas uz dažādām virsmām. Šī tipa pelēm var mainīt jūtību, tās ir precīzas, turklāt patērē mazāk enerģijas

Abu tipu datorpeles nopērkamas gan ar vadu, gan arī bezvadu savienojumu. 

Savienošana ar datoru

 Kā jau minēts, datorpeles savienošanai ar datoru pieejama gan vadu, gan arī bezvadu sistēma. Izvēloties piemērotāko risinājumu, jāņem vērā:

  • Lai arī pele ar vadu nodrošina stabilu un ātru savienojumu, izvēloties šādu variantu, tās pieslēgšanai būs jāatvēl viena datora USB ligzda;
  • Izvēloties bezvadu datorpeli, datora USB ligzdā tiks ievietots speciāls uztvērējs, kas nodrošinās stabilu savienojumu. Lielākām ērtībām iespējams izmantot arī Bluetooth savienojumu, taču jārēķinās, ka tas var būt mazliet vājāks. Jāņem arī vērā, ka bezvadu datorpeles darbojas ar baterijām vai akumulatoru. 

Pogu skaits 

Standarta pelēm ir divas vai trīs pogas un ritināmais rullītis – šāda tipa datorpeļu funkcionalitāti un iespējas noteicis ražotājs. Nopērkamas arī datorpeles ar papildu pogām un sensoriem, kas datorpeli ļauj pielāgot individuālām prasībām. 

Papildu funkcijas un iespējas

Izvēloties datorpeli, uzmanība jāpievērš arī papildu funkcijām un iespējām. Vienkāršākie datopeļu modeļi veiks pamatdarbības, savukārt augstākas klases datorpelēm attiecīgi būs arī plašāks pieejamo funkciju klāsts. Iespējams iegādāties, piemēram, datorpeles ar programmējamiem taustiņiem, horizontāliem ritināšanas rullīšiem, maināmu peles jūtību, papildu sensoriem, iespējām pielāgot peles izmēru un citām ekstrām, kas sniegs labāku tās izmantošanas pieredzi. 

Izmērs un svars 

Lai arī datopeles svars un izmērs var šķist tikai neliela nianse, tomēr tā visai būtiski var ietekmēt tās lietošanas pieredzi. Uz to, kāda izmēra un svara pelei dot priekšroku, viennozīmīgi atbildēt nav iespējams, jo tas atkarīgs no lietotāja individuālajām prasībām, ieraduma un prasmēm. Atsevišķiem datorpeļu modeļiem svars ir pielāgojams (parasti- 20 gramu robežās). 

Dizains

Būtisks kritērijs ir arī peles dizains. Un ne tikai tās ārējā izskata dēļ. Datorpeles forma ir svarīga, jo no tās atkarīgs, cik ērta būs pele lietošanā. Ja datorpeles forma nebūs piemērota lietotāja plaukstas izmēram un satvērienam, tās lietošana būs neērta un var  pārvērsties īstās mocībās. 

Zīmols 

Lai arī, iespējams, mazāk svarīgs, tomēr tik un tā būtisks faktors ir zīmols. Kā jau vienmēr, arī šeit priekšroka būtu jādod labi zināmas preču zīmes ražojumam. Protams, šis aspekts jāvērtē kopā ar peles tehniskajiem parametriem – svarīgāk par peles nosaukumu tomēr ir tas, vai tā atbilst visām prasībām. 

Cena

Izvēloties datorpeli, ne mazāk svarīgs aspekts ir arī tās cena.  Datorpeles cena atkarīga no vairākiem faktoriem, piemēram, tās veida, ražotāja, pieejamām funkcijām. Protams, augstākas klases datorpeles attiecīgi arī maksās vairāk, vienkāršākās – būs pieejamas par ļoti pieejamām cenām. Interneta veikalā 220.lv pieejams plašs datorpeļu klāsts, lai katrs varētu izvēlēties savām iespējām atbilstošāko.  

Kādēļ izvēlēties no 220.lv?

Datorpeles pieejamas daudzveidīgā izvēlē. Tās nopērkamas dažādās tirdzniecības vietās, tostarp internetā. Ja vēlies ietaupīt gan laiku, gan līdzekļus, meklējot labāko datorpeli, vērts ieskatīties arī interneta veikala 220.lv piedāvājumā, kur pieejams ne vien daudzveidīgs datorpeļu klāsts, bet arī pievilcīgas cenas. Pasūtījumu iespējams noformēt jebkurā sev ērtā laikā, izvēloties sev piemērotāko preces piegādes veidu. 

Datorpeles – vēl ērtākai datora lietošanai. Izvēlieties piemērotāko šeit – 220.lv!