Cietie diski (HDD, SSD, Hybrid)

(572)

Pircēji mīl 220.lv!

Klienti novērtēja: 5/5
1 078 vērtējumi. Apskatīt visu

Kādu cieto disku izvēlēties?

Datora cietais disks ir ilgtermiņa informācijas uzglabāšanas forma. Mūzika, fotogrāfijas, dokumenti, spēles, programmas – tas viss tiek uzkrāts tieši cietajā diskā. Diemžēl tā ietilpība ir ierobežota, tādēļ, ja ikdienā datorā uzglabā lielu datu apjomu, pēc laika var nākties iegādāties ietilpīgāku cieto disku. Protams, tā nomaiņa var būt nepieciešama arī citu iemeslu dēļ. Taču svarīgākais ir jautājums – kā izvēlēties cieto disku, kas atbildīs Tavām vajadzībām un spēs kvalitatīvi pildīt savu funkciju?

Tips

Pirmais nopietnais lēmums, kas jāpieņem, ir saistīts ar izvēli starp HDD (Hard Disc Drive) un SSD (Solid State Drive) cieto disku.

  • SSD – šī tips cietais disks pēc sava principa atgādina klasisko zibatmiņu jeb “flešu”, jo tajā nav rotējošu detaļu, kādas atrodamas klasiskajos HDD. Vienīgā atšķirība no zibatmiņas, protams, ir krietni lielāks izmērs. Šim cietajam diskam ir vairākas priekšrocības. Pirmkārt, SSD spēj ātrāk nolasīt un ierakstīt datus. Otrkārt, šī tipa cietais disks izmanto mazāk enerģijas, pagarinot datora baterijas kalpošanas laiku, kā arī kustīgo detaļu neesamība nodrošina krietni klusāku darbību un ilgāku ierīces mūžu. Taču jāņem vērā, ka šī tipa diski maksā dārgāk nekā HDD.
  • HDD – tiem, kuriem budžets jauna cietā diska iegādei ir ļoti ierobežots, vērts lūkoties šī tipa modeļu virzienā. Agrāk HDD bija izplatītākie cietie diski, taču tagad lielākajā daļā sastopami SSD. Eksperti norāda, ka klasiskie HDD ir piemērotāki datu ilgtermiņa glabāšanai. Savukārt, ja nepieciešams cietais disks operētājsistēmas darbināšanai, kā arī bieži izmantotu failu un programmu uzglabāšanai, labāka izvēle būs SSD.

Cietā diska formāts

Pēc tam, kad izvēlēts cietā diska tips, vajadzētu pievērst uzmanību tā formātam. Kas attiecas uz izmēriem, lielākoties ir pieejami 2.5” un 3.5” cietie diski. 2.5” diski lielākoties sastopami portatīvajos datoros, un to maksimālā ietilpība var būt līdz pat 4 TB, savukārt 3.5” diski piemēroti stacionārajiem datoriem jeb PC, un to ietilpība var sasniegt pat 12 TB. Izmantojot atbilstošus adapterus, 2.5” formāta SSD iespējams pievienot 3.5” konektoram. Vairums cieto disku (gan SDD, gan HDD) izmanto SATA konektorus. Ja salīdzina M.2 un mSATA cietos diskus, der ņemt vērā, ka M.2 modeļi ir mazāki, ietilpīgāki un ātrāki.

Ietilpība

Cietā diska ietilpība jāizvēlas vadoties pēc savām vajadzībām un finansiālajām iespējām. Interneta veikalā 220.lv iespējams iegādāties cietos diskus ar ietilpību no 8 GB līdz pat 12 TB. Jo jaudīgāks un ietilpīgāks būs cietais disks, jo augstāka būs tā cena. 220.lv piedāvā cietos diskus, sākot no 20 līdz pat 4064 eiro, kas ir milzīga atšķirība, tādēļ rūpīgi pārdomā, kurš no modeļiem būtu piemērotāks tieši Tev. Prātīgāk parasti ir izvēlēties lielākas ietilpības cieto disku, kas noderēs jebkurā situācijā.

Savienojamība

Savienojuma veids mūsdienās nopērkamajiem cietajiem diskiem lielākoties nerada problēmas, jo vairumā modeļu tiek izmantots SATA (Serial Advanced Technology Attachment) savienojums. Lai arī cietie diski ar šo savienojuma veidu ir lētāki, tie diemžēl arī darbojas lēnāk, tādēļ, ja Tavs dators atbalsta PCIe NVMe, ir vērts apsvērt šī tipa modeļa iegādi.

Savukārt, ja salīdzinām SATA un PATA (Parallel Technology Attachment) jeb IDE (Integrated Drive Electronics) diskus, tad jāņem vērā, ka IDE savienojuma tips lielākoties sastopams vecākos stacionārajos datoros, un tas darbojas krietni lēnāk nekā SATA.

Ražotājs

Interneta veikalā 220.lv iespējams iegādāties pasaulē iecienītāko ražotāju cietos diskus, tai skaitā, Hitachi, Toshiba, Western Digital, Seagate, Samsung un daudzu citu zīmolu modeļus. Kopumā šeit atradīsi vairāk nekā 460 kvalitatīvus cietos diskus. Ja patiešām vēlies iegādāties kvalitatīvu preci, iesakām izvēlēties dārgāku modeli, kas ne tikai kalpos ilgi, bet arī būs uzticams, tādēļ zināsi, ka diskā esošie dati nepazudīs.

Līdzīgi kā citas ierīces, arī cietie diski ar laiku nolietojas, kā rezultātā rodas nepieciešamība pēc jauna modeļa, kas ne tikai ir pietiekoši ietilpīgs, bet arī spēj ātri strādāt. Izpēti 220.lv daudzveidīgo piedāvājumu, lai atrastu tieši tādu cieto disku, kas būs atbilstošs Tavam datoram, uzglabājamo datu apjomam un citām vajadzībām. Īstā modeļa atlasi atvieglos lapas labajā pusē esošie preču filtri.