Komponentu piederumi

(239)

Pircēji mīl 220.lv!

Klienti novērtēja: 5/5
1 078 vērtējumi. Apskatīt visu

Komponentu aksesuāri

Ja Jūs jau izlēmāt patstāvīgi modernizēt savu stacionāro datoru vai klēpjdatoru, tad atceraties, ka Jums nepietiks tikai ar korpusu un datora pamatplati. Visi datorā esošie komponenti tiek savstarpēji savienoti un papildināti ar datora komponentu aksesuāriem.

Pirmajā acu uzmetienā daudzas šādas lietas liekas nevajadzīgas vai nesaprotamas, tomēr, iedziļinoties to funkcijās, mēs varam saprast, ka datora konstrukcijā tām ir svarīga loma.

Optisko ierīču aksesuāri

Tādiem datoru komponentiem, kā diski, neatkarīgi no tā, vai tos izmanto datu uzglabāšanai vai apstrādei, jābūt pareizi nostiprinātiem datora korpusā. Ja jūs vēlaties savā stacionārajā datorā iebūvēt optisko ierīci, tad šī komponenta papildus nostiprināšanai Jums, iespējams, būs vajadzīgs montāžas rāmis. Parasti šī tipa rāmji ir veidoti no alumīnija. Tomēr, lai Jūs varētu piestiprināt to pie datora korpusa, Jums būs vajadzīgas speciālas skrūves un atbilstoši instrumenti.

Vai ir aksesuāri, kas domāti dzesēšanas komponentiem?

Protams, ka ir! Sākot ar ventilatora aizsargrežģiem vai skrūvēm un beidzot ar stiprināšanas rāmjiem. Tieši pateicoties šiem aksesuāriem Jūs varat nostiprināt dzesēšanas komponentus vajadzīgajā datora korpusa vietā, tādējādi nodrošinot labu korpusa ventilāciju.

Šādus datora komponentus ir ļoti vienkārši iegādāties internetā, jo šāda tipa aksesuāru absolūto vairākumu izvēlas atbilstoši dzesēšanas komponentam. Zinot tā tehniskos datus un parametrus, Jūs viegli varēsiet iegādāties vajadzīgos komponentus.

Mazie aksesuāri datora komponentiem

Mazie, dažkārt gandrīz nemanāmi, bet ļoti svarīgi datora komponentu aksesuāri palīdz mums veikt vajadzīgās darbības vai izpildīt noteiktu uzdevumu. Piemēram, mēs diez vai varētu uzrakstīt tekstu bez tastatūras taustiņiem. Bez speciālām kontaktdakšām mums nebūtu iespējas nostiprināt vajadzīgo savienojumu. Saliekot visus datora komponentus korpusā un savienojot tos ar kabeļiem bez speciālām siksniņām, izmantot datoru būtu bīstami, jo vadi un kabeļi datora korpusā radītu īstu jucekli! Kaut arī tie ir paši lētākie datoru komponenti, ir jāatceras, ka tiem ir tehniski svarīga funkcija.

Kuru komponenta aksesuāru izvēlēties?

Viss ir atkarīgs no konkrēta datora komponenta. Vispirms Jums jānoskaidro, vai komponentam, kūru Jūs vēlaties atjaunot vai aizvietot, ir atbilstoša ligzda datora mātesplatē. Ja šāda ligzda ir, tad Jums atliek pareizi pieslēgt komponentu pie mātesplates. Par to, kā to izdarīt, parasti var uzzināt no instrukcijām, tāpēc, balstoties uz tām, Jūs varēsiet viegli papildināt komponentus ar jauniem aksesuāriem.

Ja Jūs vēlaties nedaudz modernizēt savu datoru, piemēram, mainīt tastatūras taustiņu krāsu vai šriftu, pietiks ar speciālu vāciņu iegādi. Vispirms jāpārliecinās, ka Jūsu tastatūras taustiņu vāciņus ir iespējams nomainīt. Viss kas Jums būs jāizdara, ir jānoņem vecais vāciņš un jāuzliek jaunais.