Videokartes (GPU)

(387)

Pircēji mīl 220.lv!

Klienti novērtēja: 5/5
1 078 vērtējumi. Apskatīt visu

Kā izvēlēties videokarti?

Ja plāno pats saviem spēkiem nokomplektēt datoru vai arī nomainīt detaļas esošajam, ņem vērā, ka videokarte (GPU) nereti pat ir svarīgāka nekā procesors (CPU). Īstās videokartes izvēles process var būt diezgan sarežģīts, it īpaši tādēļ, ka ir daudz faktoru, kas jāņem vērā, tādēļ mēs esam sagatavojuši īsu kopsavilkumu par svarīgāko, kas Tev jāzina, pērkot videokarti.

Ražotājs

Interneta veikalā 220.lv pieejami vairāk nekā 220 dažādi videokaršu modeļi no pasaulē atzītiem un uzticamiem zīmoliem – XFX, AMD, MSI, Asus, Dell, HP, Sapphire un dažādiem citiem. Mūsu pircēju vidū iecienītākie ir MSI, Sapphire, Asus, Gigabyte, Palit un Zotac ražotāju modeļi. Starp visiem zīmoliem īpaši izceļas AMD, kas ir viens no pasaulē populārākajiem vidējā līmeņa un budžeta klases videokaršu ražotājiem.

Atmiņas veids

Uzmanīgi neizpētot informāciju, var šķist, ka videokartes iegādes procesā nozīmīgāka loma ir atmiņas apjomam, proti, jo tas lielāks, jo arī kartes darbība būs labāka. Taču tas nav vienīgais parametrs, kam jāpievērš uzmanība. Svarīgs ir arī atmiņas veids. Piemēram, GDDR5 atmiņa nodrošina divreiz lielāku joslas platumu nekā DDR3, darbojoties ar to pašu takts frekvenci.

Video kartes atmiņa

Videokaršu modeļi pieejami ar atmiņas apjomu no 512 MB līdz pat 11 GB. Ikdienas lietošanai pilnībā var pietikt arī ar atmiņas karti, kuras apjoms ir tikai 1 vai 2 GB, taču, ja esi spēļu cienītājs, 1080p kvalitātē piemērotākā būs videokarte ar 3 – 4 GB atmiņu.

Ņemot vērā to, ka spēlēm mūsdienās ir augsta izšķirtspēja, kā arī ir iespējams aktivizēt dažādus ar attēla kvalitāti saistītus iestatījumus, ir nepieciešama video karte, kas to visu spēj izpildīt bez aizķeršanās vai raustīšanās.

Savukārt tiem, kas spēlē tikai augstas kvalitātes spēles, piemēram, 4K kvalitātē, noteikti noderēs 8 GB un lielāka apjoma atmiņas video karte. Tāpat lielāka atmiņa būs nepieciešama gadījumos, ja vienam datoram tiek pieslēgti un vienlaicīgi izmantoti vairāki monitori.

Maksimālā izšķirtspēja

Izvēloties videokarti, svarīgi pievērst uzmanību arī saderībai ar datora monitoru. Tas, kādā izšķirtspējā darbojas monitors, lielākoties noteikts to, cik intensīvi jāstrādā būs videokartei, proti, jo augstāka izšķirtspēja, jo jaudīgākai jābūt arī videokartei. Tādēļ, ja Tev jau ir, vai arī Tu plāno iegādāties augstas izšķirtspējas monitoru, piemēram, 4K jeb 3840 x 2160, Tev arī būs jāiegādājas dārgāka videokarte, kas spēj kvalitatīvā veidā parādīt attiecīgās izšķirtspējas attēlus un spēles.

Ekrānu uzturēšanas skaits

Šis aspekts būs svarīgs tiem, kas ikdienā plāno izmantot ne tikai vienu, bet vairākus monitorus vienlaicīgi. Tad jāpievērš uzmanība tam, cik ekrānus spēj uzturēt konkrētais video kartes modelis. Interneta veikalā 220.lv iespējams iegādāties video kartes, kas atbalsta no diviem līdz pat sešiem ekrāniem vienlaicīgi. Der arī aplūkot to, kādi pieslēguma porti atrodas videokartes aizmugurē, jo tie var pastāstīt par pieslēdzamo ekrānu skaitu un veidiem.

Grafiskā procesora megaherci

Ar šo parametru tiek norādīts, cik ātri video karte spēj darboties. Proti, jo vairāk megahercu (MHz) grafiskajam procesoram (GPU), jo kvalitatīvāks būs monitorā attēlotais saturs. Interneta veikalā 220.lv pieejami modeļi, kuriem takts frekvence ir no 520 līdz pat 1632 MHz.

Video karšu cenas ievērojami atšķiras. Tās kopumā var iedalīt trīs kategorijās – budžeta klases, vidējās un augstākās klases video kartes. Interneta veikalā videokaršu modeļi maksā no 33 līdz pat 1447 eiro. Ja vien Tavs budžets nav ļoti ierobežots, eksperti iesaka labu video iegādāties par vismaz pāris simtiem eiro, lai nenāktos vilties tās kvalitātē un darbībā.