christmas

Rūteri (maršrutētāji)

(258)
Preču atspoguļojums

Pircēji mīl 220.lv!

Klienti novērtēja: 5/5
1 078 vērtējumi. Apskatīt visu

Rūteri jeb maršrutētāji - neatņemama mūsdienu mājas komponente

Mūsdienās katrā mājā ir ļoti daudz elektronikas, kuru var pieslēgt pie interneta, piemēram, dators, televizors, telefons, spēļu konsole u.c. viedierīces. Visērtākais veids kā izveidot interneta pieslēgumu visām ierīcēm ir uzstādīt mājās wifi rūteri. Rūtera izmantošana ir ļoti ērta, jo Jūs varēsiet aizmirst par liekiem un gariem vadiem Jūsu dzīvoklī. Un visi ģimenes locekļi vienlaicīgi varēs izmantot vienu interneta pieslēgumu. 

Svarīgākie parametri, kuriem ir jāpievērš uzmanība

Ļoti daudzi cilvēki, izvēloties maršrutētāju mājas lietošanai, nezina, kuri rādītāji ir svarīgākie, lai varētu pilnvērtīgi izmantot iegādāto ierīci. Aktuāli ir arī bezvadu rūteri. Līdz ar to, turpinājumā uzskaitīsim dažus svarīgākos parametrus, kuriem ir jāpievērš uzmanība.

Protokola atbalsts

Izvēloties rūteri pievērsiet uzmanību, kādu standartu atbalsta ierīce. Protokola atbalsts norāda uz maksimālo ātrumu ar kādu varēs strādāt rūteris.

Tehnoloģijas attīstas ļoti strauji un vēlams ir izvēlēties rūteri, kurš atbilst 802.11ac standartam. Šis standarts spēj nodrošināt visaugstāko ātrumu līdz 6770 Mbps. Šis standarts atbalsta arī visas iepriekšējās protokola versijas.

Frekvenču diapazons

Vecāki rūteru modeļi strādā ar frekvenču diapazonu 2.4GHz, savukārt jaunākie modeļi strādā arī ar frekvenču diapazonu 5.0GHz, daļa no ierīcēm var darboties abās frekvencēs un Jūs varat izveidot mājās divus atsevišķus tīklus. 

2.4GHz frekvence būs ideāli piemērota viedtālruņiem un biroja tehnikai, un 5GHz frekvence nodrošina stabilāku savienojumu un der spēļu konsoles, televizora, datora pieslēgšanai. Šī frekvence būs piemērota, ja vēlaties labu savienojumu, taču negribat izmantot vadus. Kā arī 5GHz frekvence ir labāka nekā 2.4GHz ar to, ka šajā frekvencē ir mazāk savienojumu, līdz ar to pieslēgums būs kvalitatīvāks.

Antenas

Antenas mēdz būt iebūvētās un ārējās. No ārējām antenām signāls ir daudz spēcīgāks nekā no iebūvētajām. Ja rūteris Jums ir nepieciešams lietošanai tikai vienā telpā, tad pilnībā pietiks ar iebūvētām antenām. Savukārt, ja Jums ir liela māja vai vairākas istabas dzīvoklī ar diezgan biezām sienām, tad labāk ir iegādāties ierīci ar ārējām antenām. Jo lielāks ir antenu skaits, jo lielāks ir bezvadu tīkla ātrums un labāks signāls.

Noderīgi padomi

  • Pirms maršrutizētāja iegādes, precizējiet pie sava interneta provaidera pieslēguma veidu, lai iegādātos vispiemērotāko modeli.
  • LAN savienojumu skaits - atkarīgs no tā cik ierīces ir pieslēgtas ar vadu pie rūtera. Ja tāda veida pieslēgumi netiek izmantoti, tad pietiks ar 1-2 LAN savienojumiem, un ir modeļi, kur ir 4-5 LAN savienojumi. Tāpat ar vadu var pievienot gan spēļu konsoli, gan televizoru. Izšķir divus LAN savienojumu veidus: Fast Ethernet un Gigabit Ethernet. Fast Ethernet nodrošina ātrumu līdz 100 MBps, bet Gigabit Ethernet līdz 1000 Mbps. Ja Jūsu provaideris nodrošina interneta ātrumu lielāku par 100 Mbps, tad ir vērts izvēlēties Gigabit Ethernet savienojuma veidu.
  • Izpētiet citu patērētāju atsauksmes par dažādiem rūteru modeļiem mūsu lapā.
  • Līdz ar to, ka rūtera darbība neaprobežojas ar Jūsu dzīvokli, uzstādiet paroles, lai aizsargātu savus datus un lai kāds nevarētu ļaunprātīgi izmantot Jūsu pieslēgumu.
  • Neaizmirstiet, ka faktiskais interneta ātrums būs zemāks, nekā teorētiski norādītais.
  • Ņemiet vērā, ka interneta ātrums ir atkarīgs no tā, cik daudz ierīču vienlaicīgi to izmanto, kā arī no veiktām darbībām. Ja Jūs spēlēsiet online spēli vai skatīsieties dažādus video materiālus, tad tas aizņems lielāku savienojuma daļu.

Interneta veikala 220.lv piedāvājumā ir populāri rūteru modeļi no tādiem zīmoliem kā Asus, D-link, Huawei, TP-Link. Jūs atradīsiet modeļus gan nelielam dzīvoklim, gan arī jaudīgus modeļus lielākām telpām. Piedāvājumā ir pieejams arī 4G rūteris. Rūtera cenas ir pieejamas ikvienam, jo ir gan dārgāki, gan lētāki modeļi dažādām vajadzībām. Nodrošinam klientiem ērtu un ātru piegādi, kā arī bezmaksas piegādi līdz mūsu veikaliem Rīgā. Ir pieejami populāri apmaksas veidi, līdz ar to pēc pasūtījuma veikšanas jau tuvākajā laikā Jūs varēsiet izmantot savu jauno rūteri.