Slingi, ķengursomas

(61)

Pircēji mīl 220.lv!

Klienti novērtēja: 5/5
1 078 vērtējumi. Apskatīt visu

Labākais jauno māmiņu palīgs - slings, ķengursoma vai ergosoma

Slings, ergosoma vai ķengursoma ideāli noderēs, ja ir nepieciešams ātri aizskriet līdz veikalam, aptiekai vai arī, ja vajag izmantot sabiedrisko transportu, tas būs daudz ērtāk nekā izmantot bērnu ratiņus, it īpaši, ja Jūs dīvojat piektajā stāvā, un katru reizi Jums ir jānones lejā smagi ratiņi.

Slingi zīdaiņiem

Slings ideāli der ne tikai jaundzimušajiem bērniem, bet arī nedaudz vecākiem bērniem, ar tā palīdzību bērns atrodas maksimāli tuvu mātes ķermenim paraizajā pozīcijā, kas nekaitē bērna veselībai.

Mūsdienās tirgū ir ļoti plaša izvēle ar slingiem, ir pieejami dažādi garumi un materiāli, kā arī ir vairāki to siešanas veidi, Jums tikai ir jāizvēlās vispiemērotākais.

Liela daļa no sievietēm uzskata, ka pareizi sasiet slingu ir ļoti sarežģīti un tas aizņems ilgu laiku, taču tas tā nav, internetā ir pieejams ļoti daudz dažādu instrukciju, arī video, ar kuru palīdzību Jūs ātri un pareizi varēsiet sasiet slingu.

Ir vairāki slingu veidi:

  • Klasiskais slings
  • Slings ar riņķiem
  • Mei tai slings 

Pirms iegādes noteikti padomājiet cik bieži un cik ilgi Jūs plānojat izmantot slingu. Piemēram, ja Jūs plānojat izmantot slingu tikai uz īsiem brīžiem, tad labs variants būs slings jaundzimušajam ar riņķiem. Savukārt, ja plānojat to izmantot arī pastaigām, tad ir vērts iegādāties klasisko slinga modeli.

Ķengursomas

Salīdzinājumā ar slingu, ķengursoma zīdainim ir ļoti ērta un to var ātri uzvilkt, un Jums nevajadzēs uztraukties vai izdarījāt to pareizi, ja salīdzināt ar slingu. Tomēr to vairāk rekomendē izmantot jau nedaudz vecākiem bērniem, kad viņu mugurkauls jau ir nedaudz nostiprinājies. Ķengursomu droši var izmantot arī parējie ģimenes locekļi, tikai ir jāpielāgo lencītes. Piedāvājumā ir arī ķengursomas, kuras var izmantot jau no dzimšanas, tādām somām ir speciāli izstrādātie zīdaiņu ieliktņi, ar kuru palīdzību uz bērna mugurkaulu netiks radīta slodze. 

Speciālisti nerekomendē izmantot ķengursomu mazuļiem, kuri nevar patstāvīgi sēdēt.

Ergosomas

Ergosomas tagad ir kļuvušas ļoti populāras, jo tajās bērns atrodas ergonomiski pareizajā pozīcijā un to ir ļoti vienkārši un ātri var uzvilkt. Ergosomas zīdaiņiem ir līdzīgas ķengursomām, galvenā atšķirība ir, ka ergosomā slodze uz bērna muurkaulu tiek sadalīta ergonomiski pareizi un tajā mazuļa kājiņas ir izvērstas ļoti plaši.

Vislielāka ergosomu priekšrocība ir tā, kā jaunajai māmiņai ir brīvas rokas, un var nomazgāt traukus, noslaucīt putekļus vai arī izpildīt citus mājas darbus. Ja plānojat izmantot somu arī, lai pagatavotu ēdienu, tad ir vērts iegādāties modeli, kur bērnu var novietot uz muguras, lai tas nevarētu nejauši apdedzināties.

Visbiežāk ķengursomas ir paradzētas bērniem līdz 9 kg, bet ergosomas der bērniem arī līdz 3 gadu vecumam. 

No kāda vecuma tos var izmantot?

Slingu var izmantot no pašas dzimšanas, bet ķengursomas un ergosomas no vecuma, kurš ir norādīts pie katra modeļa, tāpat ražotāji piedāvā speciālos zīdaiņu ieliktņus, lai varētu somu izmantot jau no dzimšanas. Bet jebkurā gadījumā, netiek rekomendēts izmantot somu vairāk kā 1-2 stundas, lai nerādītu kaitējumu bērna mugurkaulam. Gadījumā, ja somu tiek plānots izmantot vairāk nekā ir rekomendēts, tad noteikti taisiet 15-20 minūšu pārtraukumus, lai bērns varētu atpūsties.

Kam ir jāpievērš uzmanība pirms slinga vai somas iegādes?

  • Materiāls - vislabāk būs, ja materiāls būs dabisks. Viens no labākajiem materiāliem ir kokvilna. Sintētiskie materiāli var rādīt alerģisko reakciju, ka arī vasarā, kad ir karsti, mazulis ļoti ātri sasvīdīs.
  • Šuves - pārbaudiet vai visas šuves ir kvalitatīvas, it īpaši no iekšpuses, kur atradīsies mazulis. Tām ir jābūt gludām, lai nebērztu un nerādītu bērnam nepatīkamas izjūtas.
  • Mazuļa galvas atbalsts - līdz ar to, ka mazulis patstāvīgi nevar noturēt galviņu, pievērsiet uzmanību, vai Jūsu izvēlētajam modelim ir galvas atbalsts.
  • Kapucis - ja mazulis aizmigs, Jūs varēsiet apsegt mazuļa galvu. Ka arī, ja ārā sāksies lietus, Jūs arī varēsiet apsegt mazuļa galvu, sākumā var likties, ka šī detaļa ir maznozīmīga, bet tā nav.
  • Papildus kabata - ir iespēja novietot mazus sīkumus, kuri noderēs ergosomas izmantošanas laikā. Jūs varēsiet tur nolikt vai nu salvetes, vai arī knupīti.

Jo garāks ir slings, jo vairāk ir veidu kā to sasiet, bet tajā pašā laikā parāk garš slings var radīt neērtības. Optimālo slinga garumu, var uzzināt, izdalot sava apģērba izmēru ar 10, piemēram, jau Jums ir 40. Izmērs, tad rekomendējamais slinga garums ir 4 m. Tirgū ir pieejami slingu modeļi ar garumu no diviem līdz sešiem metriem, līdz ar to Jūs bez grūtībām varēsiet piemeklēt sev vispiemērotāko.

Mazu bērnu vienmēr nomierina mammas klātbutne un sniedz drošības sajūtu, kā arī mammas siltums palīdz samazināt kolikas.

Interneta veikala 220.lv piedāvājumā ir plaša izvēle slingiem, ķengursomām un ergosomām dažādu vecumu bērniem no kvalitatīvākajiem zīmoliem, tādiem kā Chicco, ErgoBaby, Babybjorn, Manduca u.c. Jūs atradīsiet dažādus modeļus gan jaundzimušajiem, gan arī vecākiem bērniem, kā arī ir pieejamas klientu atsauksmes par precēm. Izvēlieties sev vispimērotāko modeli un Jūsu mazulis būs vienmēr Jums blakus.