Noderīgi padomi

2018. gada pirktāko mobilo tālruņu reitingi

4.6/5
14 01 2019

Tālruņi jau sen ir kļuvuši par neatņemamu mūsu ikdienas daļu, tāpēc to ražotājiem nav laika atpūtai. Katru gadu tirgu papildina arvien spējīgāki un mūsdienīgāki modeļi, kas vēl joprojām pārsteidz ar savām iespējām. Mēs nekļūdīsimies, ja teiksim, ka 2018. gadā mobilie tālruņi, ja nu pavisam vēl nav sasnieguši, tad ievērojami ir pietuvojušies savam zenītam – ja Jūs izlemsiet, ka Jums nepieciešams jauns viedtālrunis, tad būs ļoti plašas izvēles iespējas. Kuri no jaunākajiem modeļiem visvairāk ir piesaistījuši pircēju uzmanību?  

Labākie tālruņi 2018. gadā

Huawei P20 Pro/ Huawei Mate 20 Pro

Lai gan šie Huawei mobilie tālruņi ir diezgan dažādi, abi modeļi vienu vai otru iemeslu dēļ ir pelnījuši iespēju dižoties labāko tālruņu sarakstā. Ja runa ir par specifikācijām, tad neapšaubāms uzvarētājs būtu mobilais tālrunis Huawei Mate 20 Pro. Liels ekrāns, ātrāka uzlāde un universālāks fotoaparāts ir šī modeļa galvenās priekšrocības, bet nedrīkst aizmirst arī to, ka abu šo tālruņu cena atšķiras.

Tas ir viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc starp pirktākajiem tālruņiem bieži parādās Huawei P20 Pro nosaukums. Šos modeļus īpaši slavē par lielisko kameru un ilglaicīgo bateriju, bet arī citas specifikācijas tikai nedaudz piekāpjas jaunākajam “brālītim”, tāpēc tie, kuri vēlas nedaudz ietaupīt, nereti izvēlas tieši šo Huawei modeli.

Samsung Galaxy S9/S9+

Lai gan abi šie viedtālruņi tika izlaisti gada sākumā, tiem ir izdevies noturēt līderu pozīcijas līdz pašām gada beigām. Daudzi kritiķi ir pārliecināti, ka šie Samsung modeļi ir vislabākie, kādi tajā šobrīd atrodami: izsmalcināts dizains, lieliska attēla kvalitāte un daudzveidīgās funkcijas apmierina pat visprasīgāko cilvēku vēlmes. Nokļūt vispirktāko tālruņu sarakstā tiem palīdzēja arī īpaši pieejamās Samsung Galaxy tālruņu cenas.

Ja savstarpēji salīdzina šos modeļus, tad nāksies atzīt, ka labākais Samsung tālrunis ir Galaxy S9+: liels ekrāns slēpj ietilpīgāku bateriju, lielāku RAM atmiņas ietilpību un iespaidīgāku kameru. Iespējams, ka šie mobilie tālruņi vēl ilgi tiks minēti starp labākajiem!

Apple iPhone XS/XS MAX

Nebija ilgi jāgaida, kad visu lielītais un daudzu izsapņotais mobilais tālrunis iPhone X tika nomainīts pret vēl mūsdienīgākiem un spējīgākiem modeļiem. Abi šie Apple mobilie tālruņi ir ar ietilpīgu bateriju, kas tērē mazāk enerģijas, ar labāku kameru un jaunu, acis piesaistošu dizainu. Atšķirības starp viņiem ir ļoti skaidri pamanāmas: mobilie tālruņi Apple XS MAX ir lielāki un ar nedaudz ietilpīgāku bateriju.

Bet, runājot par nepilnībām, jāpiemin diezgan lielās šo Apple tālruņu cenas – ne katrs riskētu tik daudz ieguldīt savā viedtālrunī. Tomēr nav šaubu, ka tie ir šādu ieguldījumu vērti!

LG G7 ThinQ

Jā, varbūt šis ir nedaudz neierasts variants, bet tomēr šie viedtālruņi šajā gadā diezgan bieži tiek minēti starp labākajiem. Ja Jūs neinteresē iegūt tikai vislabākās preču zīmes un ja Jūs uzskatāt, ka tālruņa cenai ir jāatbilst kvalitātei, tad šim modelim vajadzētu attaisnot Jūsu cerības.

Vislielāko uzmanību piesaista liels skaļrunis, kamera, kas nevainojami ietver plašu skata leņķi, un izsmalcināts dizains. Baterijas darba ilgums un tās efektivitāte varētu būt labāka, bet tie nav noteicošie iemesli, lai mobilais tālrunis LG G7 ThinQ tiktu izslēgts no šī saraksta!

ONEPLUS 6T

Tie ir vēl vieni jaunie tālruņi, kas par ļoti pieejamu cenu var piedāvāt teicamas iespējas. Īpaši ilgs baterijas kalpošanas laiks, pietiekama efektivitāte, izturīga konstrukcija, ātras uzlādes iespējas – tās ir tikai dažas īpašības, kas droši ļauj konkurēt ar vispopulārākajiem modeļiem. Protams, ekrāna un fotogrāfiju kvalitāte ir nedaudz sliktāka, bet šo nepilnību kompensē mobilo tālruņu labā cena.

Kāds mobilais tālrunis Jums vislabāk ir piemērots?

Sapņos mēs bieži redzam vislabāko tālruni, bet atzītākie un visu iecienītie modeļi nereti tā arī neattaisno mūsu cerības. Visbiežāk tas ir tāpēc, ka, koncentrējoties uz to, ko mums reklamē tālruņu jaunumos, mēs aizmirstam par to, kas mums patiešām ir vajadzīgs. Ja vēlaties no tā izvairīties, tad ievērojiet šos padomus!

Novērtējiet savas nepieciešamības. Vai Jūs fotografēsiet, daudz runāsiet, spēlēsiet spēles, vai varbūt tikai pa retam paņemsiet rokās savu mobilo tālruni? Protams, ka no šī aspekta arī būs atkarīgas Jums nepieciešamās specifikācijas. Piemēram, pircēji, kuriem ir vajadzīgas labas fotogrāfijas, lielāku uzmanību pievērsīs kamerai ar labiem parametriem, spēlētāji meklēs lielāku ekrānu un ietilpīgāku RAM atmiņu, bet tiem, kuriem patīk parunāt, būs nepieciešamāka ietilpīgāka baterija…

Protams, ka populārākie tālruņi var piedāvāt visas šīs īpašības, bet diez vai tās visas Jums tiešām ir vajadzīgas. Labāk koncentrējieties uz to, kas Jums ir visaktuālākais. Izvēlieties ekrāna izmēru un izšķirtspēju. Tālruņu modeļiem var būt ļoti dažādi izmēri: no šī aspekta būs atkarīgs ikdienas komforts un šī ierīces lietošanas iespējas. Ja Jūs jau esat izlēmis, kādiem mērķiem tālrunis tiks izmantots, tad būs vieglāk izlemt par izmēru:

  • Zvaniem un retākai izmantošanai ─ “mini tālruņi” līdz 4,5 collām.
  • Ērtai vadībai ar vienu roku, videoierakstu vērošanai vai vienkāršām spēlēm ─ 4,5-5,5 collu ekrāni.
  • Darbam un izklaidēm ─ ekrāni no 5,5 collām.

Ar izšķirtspēju ir vienkārši – jo tā ir lielāka, jo kvalitatīvāku attēlu Jūs redzēsiet uz viedtālruņa ekrāna, tāpēc, ja izlemsiet salīdzināt tālruņus, tad priekšroku dodiet lielākai izšķirtspējai.

Izvēlieties operētājsistēmu. Lai gan tas visdrīzāk ir ieradums, ir būtiski zināt, ka mobilie tālruņi ar Android operētājsistēmu par mazāku cenu piedāvā vairāk tehnoloģisko iespēju un sniedz neierobežotas iespējas patstāvīgi modificēt programmnodrošinājumu. Toties iOS ir augstāka kvalitāte, tā ir drošāka un stabilāka. Bet nereti izvēli nosaka tas, vai mājās pārsvarā ir Apple produkcija, vai dominē ierīces, kas atbalsta Android sistēmu.

Nosakiet budžeta apmēru. Mēs šajā rakstā ar nolūku pieminējām cenas – tas ir būtisks kritērijs, no kā jābūt atkarīgai Jūsu izvēlei. Nav noslēpums, ka jaunākie tālruņi gandrīz vienmēr ir dārgāki, bet tie bieži izraisa cenu samazināšanos vecākiem modeļiem, tāpēc iepriekš jānosaka, cik Jūs vēlaties ieguldīt šajā pirkumā. Ietaupīt palīdzēs arī tālruņu akcijas – tādas internetveikalā 220.lv Jūs redzēsiet bieži.

Padomājiet par dizainu. Lai gan šis kritērijs nav pats būtiskākais, daudziem no mums tālruņi kļūst par daļu no ārējā tēla, tāpēc, izvēloties tālruni, jāpadomā par tā krāsu un stilu. Izcelties pūlī palīdzēs arī tālruņu aksesuāri – pārliecinieties, vai Jūsu izvēlētajam modelim ir nepieciešami papildinājumi!

Mobilo piederumu tirgus šobrīd ir īpaši plašs, tāpēc, izlemjot pirkt tālruni, tas ilgi nebūs jāmeklē. Jūs varat atrast sev piemērotu modeli gan starp visjaunākajiem, gan arī vecākiem modeļiem. Galvenais, lai Jūs precīzi zinātu, ko tieši vēlaties!

Pircējiem patika šis ieraksts

4.6/5
9 Klientu vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?