Noderīgi padomi

5 padomi, kam pievērst uzmanību, izvēloties stūra dīvānu

5/5
19 08 2019

Viens no lieliskākajiem dīvānu veidiem ir tieši stūra dīvāns. Tajā ir pietiekami daudz vietas, lai vairāki cilvēki varētu brīvi sēdēt un viņiem nebūtu jāsatraucas par vietas trūkumu. Ja uz dīvāna sēdēsi viens, tad varēsi kārtīgi izstiepties pa visu dīvānu. Stūra dīvāni ir piemēroti pilnīgi visiem, it sevišķi ģimenēm, kurās dzīvo vairāki cilvēki. Ir cilvēki, kuriem ļoti patīk uzņemt ciemiņus pie sevis, tad nu arī šādos gadījumos vislabākā izvēle būs stūra dīvāns, jo tas nodrošina visvairāk vietas, kur sēdēt. Tas, ka šim dīvānam nosaukums ir stūra dīvāns, nebūt nenozīmē, ka tam jāatrodas tikai un vienīgi pašā istabas stūrī. Stūra dīvānu var novietot jebkur telpā, pat istabas vidū. Tas atkarīgs no katra paša vēlmēm, kā arī telpas plašuma. Kā izvēlēties pēc iespējas labāku stūra dīvānu? Raksta turpinājumā atradīsi 5 noderīgus padomus, kam pievērst uzmanību, izvēloties stūra dīvānu.

Stūra dīvānu veidi

Ir pieejami vairāki stūra dīvānu veidi:

  • Vienvietīgs stūra dīvāns. Ja šobrīd dzīvo viens, tad šī varētu būt ļoti laba izvēle. Iegādājies skaistu un elegantu vienvietīgu stūra dīvānu. Šāds dīvāns būs piemērots arī nelielās telpās, jo neaizņems daudz vietas. Ja nākotnē tomēr vēlēsies lielāku dīvānu, tad šo esošo varēs viegli papildināt ar parastu dīvānu, un kopā sanāks viens liels stūra dīvāns.
  • Izvelkams stūra dīvāns. Šāds dīvāns lieliski noderēs, ja vajadzēs izguldīt ciemiņus, kā arī tas ietaupīs vietu istabā. Dienas laikā dīvāns var būs salikts, taču naktī tas var pārvērsties par ērtu guļvietu. Ja dīvāns regulāri kalpos kā guļvieta, pirms pirkšanas pārliecinies, ka tas ir pietiekami ērts, vai tam ir stingras atsperes.
  • Neizvelkams stūra dīvāns. Šāds dīvāns būs lieliska vieta, kur atpūsties, paskatīties TV vai palasīt grāmatu.

Dīvāna apdare

Stūra dīvāni ir pieejami ar dažādām materiālu apdarēm. Tev atliek vien izvēlēties sev tīkamāko, kā arī tādu, kuru Tu spēsi viegli kopt:

  • Āda. Šis materiāls ir izturīgs, kā arī viegli kopjams. Piemēram, ja Tev mājās aug mazi bērni, tad ādas dīvāns būs labākā izvēle, jo to viegli varēsi notīrīt no dažādiem traipiem. Tāpat āda piešķir elegantu izskatu un noteikti iederēsies kopējā istabas interjerā.

  • Audums. Šis materiāls ir klasiska izvēle, kam dod priekšroku daudzi pircēji. Auduma dīvāni spēj piešķirt telpai mājīgumu, kā arī ir viegli variēt ar to krāsām. Jāsaka gan, ka auduma dīvānus būs grūtāk kopt kā ādas.

  • Velvets. Šis materiāls būs ļoti patīkams pieskārieniem. Šāds dīvāns noteikti piešķirs elegantu izskatu.

Dīvāna atrašanās vieta

Pirms doties uz veikalu, jāsaprot, kurā istabas vietā Tu novietosi jauno dīvānu. Ņemot vērā izvēlēto vietu, Tev būs nepieciešams izmērīt tās platību, lai zinātu, kāda izmēra un veida stūra dīvānu vari atļauties iegādāties. Dīvānu var novietot gan pie sienas, gan arī istabas vidū. Ja istaba ir ļoti plaša, tad, novietojot dīvānu istabas vidū, Tu varēsi panākt talpas zonējumu. Piemēram, darba zonu varēsi nodalīt no atpūtas zonas. Tāpat Tev ir jāņem vērā citu mēbeļu, kā arī radiatoru atrašanās vietu istabā.

Dīvāna ienešana mājoklī

Tu varbūt esi atradis pašu skaistāko un piemērotāko stūra dīvānu savai istabai, tomēr pirms tā pirkšanas, padomā, vai dīvānu vispār varēs ienest mājās. Liela daļa dīvānu tiek piegādāti pa daļām vai jau salikti. Līdz ar to ir jāpadomā, vai dīvānu varēs ienest pa durvīm vai logu. Ja dzīvo dzīvokļu māja, tad padomā arī par kāpņu telpas durvīm. Ja šaubies, tad labāk izvēlies citu dīvanu.

Piemēroti aksesuāri

Kad īstais stūra dīvāns ir nopirkts, ir laiks to atsvaidzināt ar kādiem aksesuāriem, piemēram, košiem spilveniem, ja pats dīvāns ir tumšā krāsā. Uz grīdas pie dīvāna var noklāt mīkstu paklājiņu. Tāpat var piemeklēt piemērotu kafijas galdiņu. Ja istabā nav pietiekami labs apgaismojums, tad pie dīvāna labi iederēsies skaista stāvlampa. Variantu, kā atsvaidzinat dīvānu ar aksesuāriem, ir patiešām daudz.

Pircējiem patika šis ieraksts

5/5
3 Klientu vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?