Noderīgi padomi

5 padomi, lai aizsargātu datoru pret vīrusiem

5/5
28 05 2019

ESET pretvīrusu drošības eksperti brīdina - 2019. gadā kibernoziedznieki arvien vairāk uzbrūk viedierīcēm. Lielākā daļa mūsu brīvā laika ir pastāvīgi savienoti ar internetu, bet mēs reti domājam par papildu aprīkojuma aizsardzību, kas apdraud izmantoto iekārtu drošību.

Mūsdienu vīrusi var sabojāt ne tikai datoru, bet arī mobilo tālruni, planšetdatoru vai pat viedpulksteni. ESET eksperti iesaka jums nekļūt par krāpšanas mērķi.

ESET Internet Security OEM, 1 PC Jauna licence 12 mēn. cena un informācija | ESET Internet Security OEM, 1 PC Jauna licence 12 mēn. | 220.lv LABĀKA CENA
€ 1699 4.9/5 14st. 40min. Izņemiet rīt
Uz grozu
LABĀKA CENA
Parādīt vairāk

  1. Pārbaudiet vietējā maršrutētāja ievainojamību

Neaizsargāts maršrutētājs var atvērt ceļu uzlauztām ierīcēm, novirzot lietotāju uz ļaunprātīgu lapu, kas mēģina ielādēt personas datus, un nosūtīt izvietotās programmatūras versijas.

Lai aizsargātu maršrutētāju, vispirms jākonfigurē tā iestatījumi, jāmaina pieteikšanās paroles un jāatjaunina programmaparatūra (angl. „firmware“). To var izdarīt, savienojot maršrutētāju ar datoru ar “Ethernet” kabeli vai izmantojot īpašu tālruņa lietojumprogrammu.

Ir ieteicams pārbaudīt, vai ar internetu ir savienotas tikai zināmas un uzticamas ierīces. Bieži vien drošības ievainojamības dēļ trešo personu ierīces var izveidot savienojumu ar maršrutētāju, vai uzticamas ierīces var izveidot savienojumu bez pienācīgas autorizācijas bez jebkādas pieteikšanās paroles.

Gudras antivīrusu programmas var pārbaudīt jūsu mājas maršrutētāja ievainojamību, atklāt vājas paroles vai novecojušu programmatūru, vienlaikus piedāvājot drošības pasākumus.

  1. E-pastu bankas vajadzībām izmantot lietojot drošu ierīci

Arvien vairāk lietotāju atklāj savu e-pastu. Banku priekšrocības: pārbaudiet kontus, maksājiet nodokļus vai pārvaldiet savus finanšu līdzekļus tiešsaistē. ESET iesaka pretvīrusu aizsardzību ar e-pastu banku un maksājumu aizsardzību “ESET Internet Security”.

Pretvīrusu programma aizsargā jūsu darījumus, kad izmantojat e-pastu bankas darījumiem vai iepērkoties tiešsaistē. Darījumu drošībai tiek šifrēts savienojums starp tastatūru un pārlūkprogrammu un automātiski tiek aizsargātas e-pastu banku vietnes.

Iepērkoties tiešsaistē, jums jāatceras šie noteikumi - pārliecinieties, ka jūsu vietne ir uzticama, jo jūs varat tikt novirzīts uz ļaunprātīgām vietnēm. Jo īpaši, ja mēs redzam interešu vienumu reklāmas sociālajos tīklos vai forumos.

Pieslēdzoties e-pastam, izmantojiet tikai sarežģītas paroles, saglabājiet kontus. Ja iespējams, iespējojiet paroli ar divu faktoru autentifikāciju.

Iepērkoties tiešsaistē, novērtējiet nepieciešamību pēc publiskā bezmaksas “Wi-Fi”, it īpaši augsta līmeņa bīstamības vietās kā tirdzniecības centros. Ieteicams izmantot mobilā tālruņa savienojumu, kas ir daudz drošāks, lai piekļūtu personiskajai bankai.

  1. Pievērsiet uzmanību, ja ierīce ir pastāvīgi izlādējusies un uzkarsusi

Vai viedtālruņa akumulators ātri izlādējas, un, kad lādētājs ir pievienots elektrotīkla kontaktligzdai, ierīce uzsilst, tā displejs darbojas darba režīmā? Ierīce var būt iekļauta “botnet” tīklā.

Kad “botnet” tīklam tiek pievienots dators, tas var patvaļīgi sūtīt surogātpasta vēstules vai ielādēt atvērtas tīmekļa vietnes. ESET papildu aizsardzības slānis aizsargā pret ļaunprātīgu “botnet” programmatūras plūsmu iekļaušanu - tas neļauj datoram izmantot ļaunprātīgu darbību, e-pastu surogātklikšķus, šifrēšanu un tīkla uzbrukumus.

“Botnet” hakeri izmanto vairākus veidus - no surogātpasta ziņojumu jeb “spam” nosūtīšanas līdz personiskās informācijas zādzībai. Kibernoziedznieki izmanto robottīklus, lai nozagtu elektroniskās bankas pieteikšanās datus vai izdarītu noziegumus. “Botnetus” var izmantot arī, lai izspiegotu lietotājus, izmantojot tīmekļa kameras un līdzīgus privātuma pārkāpumus.

  1. Izvairieties no bezmaksas “Wi-Fi” tīkla punktiem

Publiskās vietās, kurās tiek izmantots bezmaksas interneta pieslēgums, jūsu dators vai cita viedā ierīce var būt inficēta ar datora vīrusu, kas mēģina nodot personas datus - paroles no sociālo tīklu kontiem, e-pasta, banku savienojumiem.

Tomēr, ja izmantojat bezmaksas bezvadu internetu, ESET iesaka izveidot ļoti spēcīgas paroles, lai izveidotu savienojumu ar jūsu kontiem, kas, izmantojot ierīci “Wi-Fi” tīklā, būtu grūti uzminamas un apgrūtinātu mēģinājumus datorvīrusiem piekļūt jūsu ierīcei.

Laba un droša parole sastāv no vismaz viena cipara un simbola, kā arī ieteicams lietot latviešu valodas vārdus un burtus, jo mūsu alfabētā ir mazāk sastopamu rakstzīmju, kas nav tik vienkārši "uzlaužamas". Jūs saņemsiet ESET antivīrusu aizsardzības paziņojumu, kad mēģināsiet izveidot savienojumu ar nezināmu tīklu. Sistēma pārslēgsies uz stingru aizsardzības modeli un dators kļūs neredzams citām ierīcēm, kas pievienotas šim tīklam.

  1. Neatveriet mēstuļu tipa e-pastus

Nevēlami ziņojumi var ne tikai sabojāt jūsu garastāvokli, bet arī var sabojāt jūsu viedierīci. Surogātpasta jeb “spam” vēstules bieži vien slēpj vienu no visbiežāk sastopamajām pikšķerēšanas datu krāpšanas formām.

“Pikšķerēšanas” uzbrukumi parasti notiek, izmantojot surogātpasta jeb “spam” sūtījumus. Parasti šajos e-pasta ziņojumos ir iekļauts ar vīrusu inficēts fails vai tekstā ievietota saite, kas noved pie viltotām tīmekļa lapām, kas saņems jūsu personīgos datus.

“Pikšķerēšanas” uzbrukumus var identificēt. Nekad nav ieteicams atvērt pielikumus vai nospiest uz aizdomīgām saitēm. Rūpīgi izvērtējiet e-pastus no nezināmiem sūtītājiem, e-pasta vēstules no organizācijām, jo, piemēram, bankas un citi uzņēmumi, lai ziņotu par svarīgu informāciju, parasti to izsūta personīgi un zina personas pamatinformāciju jau iepriekš.

Izmantojot ESET, surogātpasta ziņojumi pat nesasniedz jūsu datoru. ESET “pretpikšķerēšanas” novēršanas programma ļaus jums nenodot kādam citam jutīgu informāciju, piemēram, lietotāja vārdus, paroles, e-pastus vai  bankas darbībām izmantoto informāciju.

Pircējiem patika šis ieraksts

5/5
1 Pircēja vērtējums

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?