Noderīgi padomi

6 faktori, ko ņemt vērā pirms izvēlēties spēļu konsoli

23 12 2019

Lai pilnvērtīgi izbaudītu videospēles specefektus un pilnībā izjustu jaunāko tehnoloģiju priekšrocības, liela nozīme ir atbilsošas spēļu konsoles izvēlei. Svarīga ir ne tikai viegla vadāmība un laba izšķirtspēja, bet arī dažādi tehniski priekšnosacījumi, kas jāievēro, lai spēļu konsole kalpotu godam un pilnībā pildītu savas funkcijas. 

Kas tad būtu jāņem vērā, pirms iegādāties spēļu konsoli? Par to raksta turpinājumā.

Konsoles veids

Ar katru gadu tirdzniecībā parādās arvien jaunas spēļu konsoles. Tomēr pamatā izšķir divus galvenos spēļu konsoļu veidus - portatīvās un stacionārās konsoles. Gluži kā izvēloties datoru, arī konsoles izvēlē javadās pēc tā, kādiem mērķiem, kur un cik bieži tās tiks izmantotas. Ja stacionārā konsole ikkatram spēlētājam garantēs daudz augstāku attēla izšķirtspēju un kopējo jaudu, tad portatīvā spēļu konsole derēs tiem spēlētājiem, kas plāno ar to kopā doties izbraukumos, ceļojumos vai ņemt līdzi ciemos. Stacionāro spēļu konsoli visbiežāk izmanto kā multimediju ierīci, ar tās starpniecību iespējams skatīties iecienītās telvīzijas pārraides, filmas un, protams, klausīties mūziku.

Vadības un pieslēguma veidi

Jaunāko modeļu spēļu konsoles tiek vadītas ar gamepad starpniecību. Ja Playstation vadībā tiek izmantota īpaša kamera un gamepad, tad Xbox konsoles vadība noris ar 3D sensora palīdzību.

Izvēloties spēļu konsoli, jāraugās, lai to būtu iespējams pieslēgt izvēlētajam monitoram vai televizoram. Vairums spēļu konsoļu modeļu ir aprīkoti ar USB spraudni, tādēļ tos būs itin viegli saslēgt ar jebkuru UHD vai LED televizoru. Tomēr, pieslēdzot spēļu konsoli, jāraugās, lai arī televizoram būtu augsta izšķirtspēja, un tas tiktu galā arī ar kvalitatīvu 3D materiāla pārraidi.

Interneta Serviss

Jāņem vērā, ka gan PlayStation, gan Xbox spēļu konsolēm ir atšķirīgi interneta servisi, piemēram, Xbox interneta serviss ļaus operatīvi nolādēt jaunākās aplikācijas un spēles, savstarpēji apmainīties ar dažādiem videomateriāliem ar citiem spēlētājiem, un saziņā ar citiem Xbox lietotājiem, katrā spēlē veidot atsevišķas spēlētāju komandas. Savukārt, PlayStation interneta serviss ļauj spēlētājiem dalīties ar spēlēm, veidot spēlētāju čatu, kurā iespējams apspriest spēļu rezultātus vai sasniegumus, turklāt ar tā palīdzību būs iespējams pārsūtīt savu spēļu tiešraidi citiem spēlētājiem. Tāpat ar īpašas aplikācijas palīdzību, PlayStation pēdējā modeļa spēļu konsole ļauj ierakstīt spēles fragmentus vai sasniegumiem pilnākos mirkļus un uzreiz dalīties ar to ierakstu YouTube kanālā, kas būs īpaši aktuāli profsionāliem spēlētājiem un tiem, kas veido video blogus vai spēļu apskatus dažādos tiešsaistes kanālos.

Daudzfunkcionalitāte

Mūsdienās kvalitatīva spēļu konsole var kalpot kā augstas klases multimediju centrs. Gan PlayStation, gan Xbox spēļu konsoles spēj labā kvalitātē atskaņot DVD un Blu-Ray diskus. Pateicoties tam, ka ar spēļu konsoles palīdzību iespējams klausīties ne tikai mūziku, bet arī vērot augstas izšķirtspējas videomateriālus, kvalitatīva spēļu konsole var aizstāt pat mājas kinozāli. Tāpēc, ja spēļu konsoli plānots izmantot vairākiem mērķiem vienlaikus, tad, protams, jāpārliecinās, ka tā būs gana jaudīga augstas izšķirtspējas audio un video materiālu apstrādei. Ja ar spēļu konsoles palīdzību plānots arī piekļūt internetam, tad, protams, ir vērts dot priekšroku pēdējiem konsoļu modeļiem, ar kuru palīdzību lejuplādēt aplikācijas un dažādus jaunumus būs daudz vieglāk. Turklāt, lai noskatītos iemīļoto filmu nebūs jāizmanto DVD diski, to varēs noskatīties tiešsaistē daudz labākā kvalitātē. Tāpat interneta pieslēgums būs svarīgs to spēlētāju vidū, kas iemīļotās videospēles neuzglabā diskos, veidojot spēļu kolekcijas. Visas jaunākās spēles būs iespējams ātri lejupielādēt un ērti izdzēst gadījumos, kad izrādījies, ka konkrētā spēle Jūsu cerības nav attaisnojusi.

Dizains 

Jo jaunāks būs spēļu konsoles modelis, jo noapaļotākas formas tam būs, piemēram, Xbox 360 būs sevišķi piemērots jebkuram HiTeh interjeram. Tomēr vairums spēļu konsoļu modeļu ir radīti klasiskās krāsās un formās tā, lai iekļautos jebkura mājokļa interjerā.

Trokšņu līmenis

Lai spēles varētu izbaudīt pilnvērtīgi un netraucēt mājiniekus, jaunākie spēļu konsoļu modeļi ir radīti tā, lai pēc iespējas varētu izolēt spēles radītos trokšņus. Sevišķi aktuāla spēļu konsoles trokņu izolēšana ir izvēloties to bērnu vajadzībām, šādā veidā vecākiem būs daudz vieglāk izvairīties no papildus trokšņiem, kas varētu rasties no spēļu skaņu efektiem.

Microsoft Xbox Series X cena un informācija | Microsoft Xbox Series X | 220.lv 10 € ATLAIDE NO 250 €
€ 65600 4.9/5 12st. 34min. Izņemiet rīt
Uz grozu
10 € ATLAIDE NO 250 €
Sony PlayStation 5 (PS5) cena un informācija | Sony PlayStation 5 (PS5) | 220.lv 10 € ATLAIDE NO 250 €
€ 85800 4.8/5 12st. 40min. Izņemiet rīt
Uz grozu
10 € ATLAIDE NO 250 €
Microsoft Xbox Series S (be diskų skaitytuvo) cena un informācija | Microsoft Xbox Series S (be diskų skaitytuvo) | 220.lv 10 € ATLAIDE NO 250 €
€ 31600 5/5 12st. 34min. Izņemiet rīt
Uz grozu
10 € ATLAIDE NO 250 €
Sony PlayStation 5 Digital Edition (be diskų skaitytuvo) cena un informācija | Sony PlayStation 5 Digital Edition (be diskų skaitytuvo) | 220.lv 10 € ATLAIDE NO 250 €
€ 79200 12st. 34min. Izņemiet rīt
Uz grozu
10 € ATLAIDE NO 250 €
Nintendo Switch V2, 32GB, Zils/sarkans (2019) cena un informācija | Nintendo Switch V2, 32GB, Zils/sarkans (2019) | 220.lv 10 € ATLAIDE NO 250 €
€ 33900 5/5 12st. 34min. Izņemiet rīt
Uz grozu
10 € ATLAIDE NO 250 €
Nintendo Switch Lite, 32GB, Zils cena un informācija | Nintendo Switch Lite, 32GB, Zils | 220.lv 7 € ATLAIDE NO 150 €
€ 24000 12st. 34min.
Uz grozu
7 € ATLAIDE NO 150 €
Nintendo Switch Lite, 32GB, Zils cena un informācija | Nintendo Switch Lite, 32GB, Zils | 220.lv 7 € ATLAIDE NO 150 €
€ 22500 5/5 12st. 34min.
Uz grozu
7 € ATLAIDE NO 150 €
Parādīt vairāk

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?