Noderīgi padomi

Apple iPad Pro un Apple iPad Air salīdzinājums

5/5
13 01 2020

Planšetdatoru pielietojums mūsdienās kļuvis aizvien plašāks, turklāt jaunākie planšetdatoru modeļi reizēm spēj pat aizstāt datoru. Turklāt nevienam nav noslēpums, ka planšetes var ērti izmantot ne tikai sērfošanai internetā, bet arī elektronisko grāmatu lasīšanai, lai klausītos mūziku, skatītos filmas, seriālus un pildītu darba pienākumus. Arī ražotāji nesnauž, bet ik pa laikam piedāvā jaunus un uzlabotus planšetdatoru modeļus, tapēc šoreiz piedāvājam Apple iPad Pro un Apple iPad Air salīdzinājumu, kas palīdzēs saprast, kuru modeli labāk iegādāties.

Modeļu daudzveidība

 Apple rūpējās par to, lai cilvēkiem būtu iespējams iegādāties dažādus planšetdatoru modeļus dažādās krāsās un izmēros. Lai gan iPad Pro gan iPad Air pieejami katrai gaumei, kopējā specifikācija tomēr ir diezgan līdzīga. Turklāt tieši šie modeļi ir paši jaudīgākie un modernākie planšetdatori, ko Apple ražo. Lielākās atšķirības sastopamas konkrētā modeļa krāsā, displeja izmērā un atmiņas ietilpībā. iPad Air izmaksās lētāk, toties iPad Pro piedāvā klēpjdatora cienīgu performanci, un to arī iespējams savienot ar klaviatūru. Savukārt iPad Air ir nedaudz vieglāks par iPad Pro modeļiem.

Apple iPad Pro:

Apple iPad Air:

Modeļu displeja izmērs

Atšķirībā no Apple iPad Air, iPad Pro planšetdatori pieejami ar dažādiem displeja izmēriem. Apple iPad Air displeja izmērs ir 10.5 collas pa diagonāli, savukārt iPad Pro pieejams no 10.5 collām līdz 12 collām. Katrs var izvēlēties sev atbilstošo izmēru, piemēram, grafiskajiem dizaineiriem vai cilvēkiem, kuri ikdienā apstrādā video materiālus piemērotāks būs iPad Pro tieši lielā ekrāna dēļ. iPad Pro arī piedāvā labāku izsķirtspēju.

Procesors

Apple iPad Air iebūvēts standarta A12 Bionic procesors, savukārt Apple iPad Pro darbībā jau tiek izmantots A12X Bionic procesors, kas ir ļoti spēcīgs. Lielākajai daļai cilvēku gan procesora izvēlē neko nemainīs, tomēr cilvēkiem, kas ikdienā strādā ar jebkāda veida grafisko dizainu, video montāžu vai aizraujas ar datorspēlēm, A12X Bionic procesors būs pati piemērotākā izvēlē, jo tieši šis procesors nodrošina līdvērtīgu darba kvalitāti portatīvajam datoram.

Ierīces atmiņa

Abi planšetdatori saviem lietotājiem nodrošina līdzīgu atmiņas ietilpību, tomēr iPad Air kā maksimālo atmiņas ietilpību piedāvā 256 GB, kamēr Ipad Pro modeļi piedāvā 512 GB vai pat 1TB lielu atmiņas ietilpību. Vairumam cilvēku arī pilnīgi pietiek ar 256 GB atmiņu, tomēr cilvēkiem, kas aizraujas ar fotgrāfēšanu un bilžu vai video uzglabāšanu, kuri izmanto daudz un dažādas aplikācijas, būtu vērts padomāt par iPad Pro iegādi.

Kamera 

Abi planšetdatoru modeļi papildus parastajai kamerai piedāvā arī priekšējo kameru. Abiem modeļiem priekšējā kamera nodrošina 7 MP foto, savukārt parastā kamera iPad Pro nodrošina 12 MP foto, kamēr iPad Air nodrošina 8 MP foto. Abi modeļi piedāvā live photos jeb dzīvās bildes kopā ar piecu elementu objektīvu. 

Lietotāja atpazīšana

Apple Ipad Air piedāvā biometrisko autentifikāciju jeb lietotāja atpazīšanu pēc pirksta nospieduma, savukārt Apple iPad Pro piedāvā arī papildu sejas atpazīšanas funkciju. Tas nodrošina to, ka abas ierīces tiek pasargātas no nepiederošām personām, lietotājam nav jābaidās, ka kāds cits konkrēto ierīci varēs izmantot bez īpašnieka ziņas.

Ierīces lietošana

Abu modeļu lietošana būtiski neatšķiras pateicoties tam, ka tiek izmantota Apple iOS operātājsistēma. Abi modeļi arī atbalsta Apple zīmuļa lietošanu. Tādēļ neatkarīgi no izvēlētā modeļa abas ierīces nodrošinās ērtu lietošanu. Tomēr profesionalai lietošanai labāks būs Ipad Pro, jo tas ir tehniski spēcīgāks par Ipad Air.

Pircējiem patika šis ieraksts

5/5
1 Pircēja vērtējums

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?