Noderīgi padomi

Bērna pirmais velosipēds - kas būtu jāzina?

5/5
09 01 2020

Bērna pirmā velosipēda iegāde ir liels un neaizmirstams notikums. Iegādājoties velosipēdu, Jūs dāvināt bērnam lietu, kas ne tikai nodrošina izklaidi, bet arī sniedz viņam prasmi, kas būs nepieciešama un noderīga visas dzīves garumā. Diemžēl piemērotākā velosipēda izvēle nebūt nav viegls process, tādēļ dalāmies ar informāciju, kas būtu jāzina, iegādājoties bērna pirmo velosipēdu.

Dažādu velosipēdu detaļu izmēri atšķiras pat par milimetriem

Pareiza izmēra velosipēds ir tad, ja:

  • Bērns var sēdēt uz velosipēda krēsla un stabili atbalstīt abas pēdas uz zemes;
  • Stāvošā pozīcijā starp rāmi un bērna ķermeni ir atstarpe, taču tajā pašā laikā abas pēdas spēj aizsniegt zemi; 
  • Sēžot uz krēsla, bērnam ir viegli aizsniegt stūri un abus tās rokturus;
  • Ja velosipēdam ir bremzes, bērns spēj tās satvert un izdarīt pietiekami lielu spiedienu, lai vajadzības gadījumā apturētu velosipēdu.

Bērnam augot, atsevišķus velosipēdus iespējams pielāgot, piemēram, pacelt sēdekli vai stūri atbilstoši augumam. Šī iemesla dēļ pirms iegādes noteikti pārliecinieties, ka velosipēdu iespējams viegli regulēt!

Svarīgākie lielumi – svars un izmērs

Svars un izmērs ir būtiskākie faktori, kas jāņem vērā, iegādājoties bērna pirmo velosipēdu. Pārāk liels un smags velosipēds, ar kuru kopā bērns aug un attīstās, var būt pat bīstams un negatīvi ietekmēt bērna pašapziņu, jo viņam būs neērti un grūti to vadīt un kontrolēt. Ņemiet vērā, ka līdz ar bērnu aug arī nepieciešamā velosipēda izmērs un svars. Iegādājoties velosipēdu ar piemērotākajiem lielumiem, Jūs nodrošināt tam ilgāku kalpošanas laiku. 

Bērnu velosipēdi ir daudz un dažādi, tādēļ izvēle jāveic rūpīgi. Jāuztraucas ne tikai par svaru un izmēru, bet jāņem vērā arī tāda svarīga detaļa kā stūre. Tai jābūt stabilai un augstai, lai bērns, vadot velosipēdu, būtu stalts, kontrolētu transportlīdzekli un pārredzētu apkārtni.

Vienkāršība ir panākumu atslēga

Ja runa ir par bērna pirmo velosipēdu, nav nepieciešams pārspīlēt ar funkciju klāstu. Jo vienkāršāks ir pirmais velosipēds, jo mazāk bērns apjuks, mazāk kļūdīsies, un līdz ar to viņam būs vieglāk to vadīt. Pašā sākumā ir svarīgi, lai bērns iemācītos darbības principu. 

Šajā gadījumā, pirmkārt, jāņem vērā velosipēda zobrati. Pirmajam velosipēdam noteikti vajadzētu būt ar vienu zobratu, jo bērns pavisam noteikti nemācēs un nevarēs mainīt pārnesumus. Daži zīmoli to ņem vērā un piemēro saviem velosipēdiem sistēmu, kas piemērota mazākiem bērniem un atkarībā no bērna spējām pārslēdzas automātiski.

Bērniem parasti nav pietiekami daudz spēka, lai pareizi iedarbinātu bremzes. Tas var nodarīt ne tikai morālu, bet arī fizisku kaitējumu bērna ķermenim. Lai gan daudzi zīmoli to ņem vērā un izmanto vieglā pieskāriena bremzes, daži zīmoli šo funkciju neuzskata par nepieciešamu.

Drošība vienmēr ir pirmajā vietā

Bērna pirmajam velosipēdam noteikti jābūt komplektā ar bērnam piemērotu ķiveri un aizsargiem. Kad bērns apsēžas uz sava pirmā velosipēda, drošību garantē tikai un vienīgi šīs detaļas. Sākumā ar šiem papildu rīkiem bērns jutīsies ierobežots, taču no tā visa drīkst atbrīvoties vien tad, kad bērns apguvis velosipēda darbības principu un pilnībā kontrolē to.

Iegādājoties ķiveri, noteikti jāpārliecinās, vai tā der pareizi. Ķivere spēj pildīt savas funkcijas vien tad, ja tā ir individuāli piemērota. Tā nedrīkst sēdēt uz galvas pārāk augstu, taču jāņem vērā, lai tā nebūtu arī pārāk zemu, jo tas ierobežo bērna redzes loku. Ķivere nedrīkst būt pārāk brīva, taču tai jābūt elastīgai.

Pircējiem patika šis ieraksts

5/5
1 Klientu vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?