Noderīgi padomi

Bērnu rakstāmgaldi: kā izvēlēties?

4.5/5
25 07 2019

Rakstāmgalds ir ļoti svarīga brāļu un māsu dzīves sastāvdaļa - viņi gatavo savus mājas darbus pie tā, iegūst jaunas zināšanas vai vienkārši pavada brīvo laiku. Visas šīs aktivitātes prasa vismaz dažas stundas dienā, tāpēc ir ļoti svarīgi pārliecināties, ka jūsu bērnu rakstāmgalds atbilst jūsu bērnu vajadzībām: tas ir svarīgi ne tikai no komforta, bet arī no veselības viedokļa. 

Ņemot vērā turpmāk minētos padomus, jūs izvēlēsieties savam bērnam rakstāmgaldu, kas ļaus viņam veidot pareizu pozu. Sēžot taisni, muskuļiem nebūs disbalanss, acis netiks nogurdinātas, un jūsu elpošana būs mierīga - tas viss nodrošinās daudz produktīvāku bērna mācīšanos, tāpēc iespējams, viņam būs ērti pavadīt laiku pie galda ar grāmatām. 

Labākais galds: specifikācijas, kas jāapsver

Lai padarītu galdu piemērotu bērniem, ņemiet vērā:

Rakstāmgalda izmēri

Tas nebūs jaunums, ka skolas rakstāmgaldiem ir dažādi izmēri - jums piemērotākais risinājums būs atkarīgs no vairākām lietām. Pirmkārt, no pieejamās vietas: tikai tad, kad jūs nolemsiet, kur stāvēs galds, jūs varēsiet precīzi zināt, kāds ir galda maksimālais platums. Mūsdienās elektroniskās ierīces ir daudz kompaktākas, tāpēc pat tad, ja nolemsiet uz galda novietot stacionāro datoru, tas neaizņems daudz vietas. Tomēr, ja pie viena rakstāmgalda vēlaties nosēdināt divus bērnus, jums vajadzētu meklēt daudz lielāka izmēra modeļus - šādos gadījumos īpaši noderīgs būs stūra galds.

Tomēr svarīgākā nianse šajā gadījumā ir rakstāmgalda augstums - no tā būs atkarīgs bērna komforts. Ideālā gadījumā, ja bērna kājas pilnībā balstās uz grīdas, un rokas, kas salocītas  elkoņos, tās radīs 90° leņķi: jūs varat veikt iepriekšējus aprēķinus pat bez galda, vienkārši nosēdinot bērnu uz krēsla. Protams, ka bērni aug un nebūs iespējams tik bieži mainīt mēbeles - tas ir viens no iemesliem, kāpēc galds ar regulējumu augstumu būs viens no piemērotākajiem modeļiem skolas vecuma bērniem, kurš tiks apspriests turpmāk aprakstā. 

Materiāls, no kura izgatavots galds

Kvalitāte, cena un citas svarīgas funkcijas būs atkarīgas no tā, kāds materiāls tiks izmantots bērnu rakstāmgalda ražošanā. Pašlaik tirgū dominē šādas iespējas:

 • Koka rakstāmgalds. Ieguldot šādā mēbelē, jums tiks nodrošināta kvalitāte un izturība - šis materiāls tiek uzskatīts par vienu no ilgtspējīgākajiem, tāpēc, jūs noteikti ievērosiet tā nevainojamajo kvalitāti. Stilīgi un rotaļīgi risinājumi starp šīm iespējām nav pazuduši, tāpēc jūs varat būt pārliecināti - šādi rakstāmgaldi patiešām patiks bērniem!

 • Rakstāmgalds bērniem no kokšķiedru plātnes (MDF). Tā ir ļoti veiksmīga alternatīva koksnei, kas būs pieejama par daudz zemākām cenām. Šāds bērnu rakstāmgalds pārsteigs jūs ar savu stingrību - lai gan ir grūti izveidot cietu virsmu ar masīvkoksni, jums vajadzētu būt apmierinātam ar šī materiāla izturību.

 • Kokskaidu plātnes (MDF). Šī materiāla rakstāmgaldi ir no cita veida koksnes: lai gan no šī materiāla netiks veidoti sarežģītu formu mēbeles, kvalitāte noteikti būs pietiekama. Šādi rakstāmgaldi būs viegli, bet izturīgi - tie var būt košās krāsās un ļoti parocīgi.

 • Metāla rakstāmgalds. Šo materiālu parasti apvieno ar citiem, tāpēc ir maz ticams, ka tiks atrasts rakstāmgalds, kas būs pilnībā izgatavots no metāla. Tomēr detaļas, kas izgatavotas no šī materiāla, garantēs galda izturību un stabilitāti - jūs varat par to nešaubīties.

 • Plastmasas rakstāmgalds. Tie ir viegli un lēti galdi, kas arī pārsteigs ar bagātīgu krāsu klāstu. Lai gan šī materiāla rakstāmgaldus nevarētu saukt par izturīgākajiem, tie uzticami kalpos un neprasīs lielu uzmanību.

Galda krāsa un dizains

Šīs nianses ir ļoti personiskas, tāpēc jums vajadzētu apvienot rakstāmgalda krāsu ar telpas interjeru, kā arī bērna vēlmēm. Vienīgais noteikums, kuram mēs iesakām sekot ir, neizvēlēties galdu, kura virsma ir ļoti daudzkrāsaina vai gaiša. Iespējams, ka bērni pavadīs daudz laika pie rakstāmgalda, tāpēc šāds krāsu risinājums rakstāmgaldam var bojāt redzi. Bet pārējā galda virsma var būt interesanta un rotaļīga - mēs to atstājam jūsu iztēles ziņā!

Attiecībā uz dizainu ir vērts pieminēt arī to, ka rakstāmgaldos bieži ir papildu atvilktnes un plaukti: apsveriet telpas izkārtojumu, novērtējiet bērna vajadzības un izlemiet, cik daudz papildu piederumu būs nepieciešams. Piemēram, ja uz galda atrodas stacionārs dators, ērtāk būs, ja galdā būs izvelkams tastatūras plaukts - tad uz galda būs vairāk vietas grāmatām un piezīmju kladēm.

Regulējami galdi: vai tajos ir vērts ieguldīt?

Kad runa ir par piemērotāko galda augstumu, lielākā problēma ir ar to, ka, bērniem strauji augot, šis parametrs ir pastāvīgi jāmaina, bet diez vai jums katru reizi gribēsies meklēt jaunu galdu. Šādos gadījumos lieliski noder regulējams rakstāmgalds, kas iegūst aizvien lielāku popularitāti pircēju vidū. Regulējamam rakstāmgaldam ir šādas priekšrocības:

 • Maksimāla uzmanība vienmērīgai bērnu attīstībai. Regulējami rakstāmgaldi nodrošina iespēju mainīt to augstumu, kā arī darbvirsmas pozīciju, nodrošinot pareizu mugurkaula stāvokli un samazinot redzes traucējumu risku. Bērns nebūs saliecies, sēdēs ērti un spēs koncentrēties uz paveicamo darbu.
 • Produktivitāte un komforts. Bērns katru dienu var viegli pielāgot galdu savām vajadzībām - jūs, iespējams, piekritīsiet, ka, ja mēs sēdēsim ērti, jebkuri uzdevumi kļūs jaukāki un vieglāki. Turklāt dažus galdu modeļus var izmantot arī kā virsmu, pie kuras var strādāt stāvus: šādā veidā bērns var atpūtināt muguru un izlemt, kādā darba vietā viņam patīk vairāk - strādāt pie rakstāmgalda sēdus vai stāvus.
 • Ilgtermiņa ieguldījums. Lai gan nevar teikt, ka šie galdi ir lēti, tomēr tos var izmantot ļoti ilgu laiku. Atkarībā no jūsu bērna augšanas ātruma, šāds mēbeļu komplekts var tikt izmantots ilgstoši, pat desmit gadus - jūs varēsiet aizmirst par izmaiņām uz ilgu laiku.

Regulējamam galdam ir vairākas ievērojamas priekšrocības un tas vienmēr būs pārāks par parastajām mēbelēm, bet viss ir atkarīgs no jūsu vajadzībām un iespējām.

Īss kopsavilkums, izvēloties rakstāmgaldu

Izvēloties rakstāmgaldu, jums:

 1. Izvēlieties pareizos galda izmērus. Platums, garums un augstums ir daži no svarīgākajiem parametriem, kas nodrošinās jūsu bērnam komfortu un iederēsies kopējā telpas izskatā.
 2. Izlemiet, kāda materiāla rakstāmgaldi jums būs vispiemērotākie. Koks, kokskaidu plātnes, kokšķiedru plātnes, metāls vai plastmasa? Risinājums ir atkarīgs tikai no jūsu vajadzībām!
 3. Izlemiet, kā galds izskatīsies. Stils, krāsas, rotājumi, papildu aksesuāri - svarīga būs katra detaļa.
 4. Apsveriet iespēju iegādāties regulējamu rakstāmgaldu. Dažos gadījumos šīs mēbeles var būt ideāla izvēle: apskatiet to priekšrocības un pārliecinieties, vai tas jums nebūs piemērotākais variants. 

  Pamatojoties uz šo kopsavilkumu un iepriekš minētajiem padomiem, jūs varēsiet viegli izvēlēties rakstāmgaldu, kas atbildīs jūsu bērna istabai - ja rakstāmgalds būs labā augstumā, izgatavots no kvalitatīva materiāla un izsmalcināta dizaina, jums nebūs jāšaubās par to, ka atradīsiet piemērotāko modeli. Plašs rakstāmgaldu piedāvājums ir pieejams internetveikalā 220.lv - šeit tie ir pieejami par labām cenām.

  Pircējiem patika šis ieraksts

  4.5/5
  2 Klientu vērtējumi

  Kā jūs novērtējat šo ierakstu?