Noderīgi padomi

Dators vai spēļu konsole? Ko izvēlēties? Kas ir labāks?

14 03 2018

Visas datoru un konsoļu priekšrocības

Veikt izvēli starp spēļu datoru un konsoli patiešām nav viegli. Pamatojoties uz vairākiem avotiem, mēs droši varam apgalvot, ka abu variantu pretinieku un piekritēju ir daudz. Pirms pieņemt lēmumu, nepieciešams labi izanalizēt visas iespējas.

Tehnoloģiju attīstība

Konsoles tika radītas kā salīdzinoši lēta spēļu platforma. Tika domāts, ka to cena būs daudz zemāka, salīdzinājumā ar spēļu personālajiem datoriem, taču arī to piedāvātās iespējas būs salīdzinoši ierobežotas. Šobrīd situācija ir mainījusies. Neraugoties uz to, ka konsoles vēl arvien tiek uzskatītas par teicamām izklaižu platformām, tās nevar saukt par lētām. Par PS vai XBOX ar diviem kontrolieriem nāksies samaksāt tādu naudas summu, par ko, principā, var iegādāties nesliktu spēļu ierīci, ko arī var izmantot darbam, sērfošanai internetā un komunikācijai. Tā, neapšaubāmi, ir datora priekšrocība, taču šajā gadījumā salīdzināšana ir pilnīgi nevietā, jo konsoles nekad nav izvirzījušas par savu mērķi sasniegt tādu daudzfunkcionalitāti.

Bez šaubām, vislielākā konsoles priekšrocība ir tās lietošanas vienkāršība. Spēle tiek startēta uzreiz pēc diska ievietošanas, tikai arvien paliek aktuāls jautājums par kvalitāti.

TOP - piedāvājumi: Spēļu konsoles

Kurā gadījumā labāks ir personālais dators, un kad – konsole?

Par nožēlu, jāteic, ka konsoles vēl arvien neatbalsta 1080 pikseļu izšķirtspēju. Taču galvenā atšķirība slēpjas nevis grafikas līmenī, bet gan spēļu iespējās.

Spēles vadības metode iespaido to, ka, piemēram: Guitar Hero konsoles gadījumā pielīdzinās vislabākajām kaujas spēlēm datorā. Šādas spēļu konsoles priekšrocība, neapšaubāmi, ir tās spēlēšanā, it īpaši gadījumā, ja tiek lietoti kontrolieru kustības sensori. No citas puses, konsoles trūkums ir aparatūras arvien vājās grafiskās iespējas, taču tā ne pārāk atpaliek no personālajos datoros uzstādītajiem analogiem.

Ekonomiskā puse

Datoru cenas ir zemākais par konsoļu cenām. Tas ir fakts. Vēl kāds fakts ir tas, ka vislētākie datori neļauj Jums izbaudīt tādas kvalitātes grafiku, kādu piedāvā dārgākas konsoles iespējas. Vidēji, ierīču cenas ir apmēram vienādas, taču datoru cenas samazinās straujāk nekā konsoļu cenas, un aparatūras daudzveidīgums šeit ir daudz lielāks. Tas nozīmē, ka spēlētāji var brīvi konfigurēt savu datoru, atšķirībā no konsoles.

TOP - piedāvājumi: Spēļu personālie datori

Konsoles 220.lv

  • Sony PlayStation 4 Slim 500 GB
  • Sony PlayStation 4 PRO 1TB
  • Nintendo New 3DS XL

Skats nākotnē

Datorspēles, kas ir domātas personālajiem datoriem, nodrošina augstu spēles kvalitāti, teicamu grafiku, taču ir nomaināmas ar citām spēles daļām vai jaunām, daudz pievilcīgākajām spēlēm. Tostarp, konsoļu progresa ātrums spēļu sakarā nesasniedz pat pusi no tā – jauni nosaukumi parādās retāk, un spēles izlaišanas gadījumā, kas ir piemērota abām platformām, versija konsolei ienāk ar nokavēšanos un saīsinātā veidā. Tāda situācija valda ar vispopulārākajām spēlēm. No citas puses raugoties, konsoļu spēles nenoveco. Šai platformai radīto spēļu aktualitāte ir ļoti liela un ilglaicīga.

Tas apstāklis, ka šobrīd konsole ļauj nodot spēles ar telefona starpniecību un veikt vadību ar viedtālruņa palīdzību ar attiecīgu sistēmu, ļauj domāt, ka cīņa personālo datoru un konsoļu starpā vēl tik drīz nebeigsies.

TOP - piedāvājumi: Spēļu portatīvie datori

Datori spēlmaņiem

Kompromiss visiem

Ja Jūsu rīcībā ir daudz naudas, tad Jūs visdrīzāk nolemsiet iegādāties personālo datoru. Tomēr tostarp vajadzētu ņemt vērā apstākli, ka vidēja līmeņa iekārta nesniedz iespēju palaist jaunākās spēļu versijas ar visaugstāko grafikas kvalitāti. No otras puses, par summu 600-900 eiro apmērā, ir iespējams iegādāties teicamu spēļu aprīkojumu, un tikai Jūsu vajadzības nosaka, kas tas būs – konsole vai dators.

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?