Noderīgi padomi

Fizioloģiskie apavi MBT: visbiežāk uzdotie jautājumi

30 03 2016

Fizioloģiskos apavus „MBT“ sauc arī par „antiapaviem“, jo tie sniedz maksimālu komforta sajūtu pēdai un pozitīvi ietekmē visu cilvēka ķermeni. Šo apavu noslēpums ir netradicionālā zole, kas izveidota tā, lai cilvēks, kurš valkā „MBT“ apavus, justos tā, it kā staigātu basām kājām pa paklāju. Tāda nedaudz izliekta zole piespiež strādāt nekustīgos ķermeņa muskuļus un iztaisno mugurkaulu, kas pozitīvi ietekmē locītavas un stāju. Mediķi ir atzinuši fizioloģisko apavu „MBT“ labvēlīgo ietekmi, bet daudzu gadu garumā (šos apavus 1996.g.patentēja Šveices inženieris Karls Millers) zīmols „MBT“ ir ieguvis cilvēku simpātijas visā pasaulē un kļuvis par ērtības un atveseļošanās zīmi.

Un tomēr, ja Jums nekad nav nācies saskarties ar šiem „antiapaviem”, bet Jūs jau kādu laiku izskatāt iespēju tos izmēģināt, tad prātā laikam gan rodas daudz jautājumu. Nesaspringstiet un nemeklējiet atbildes, jo mēs tās esam atraduši Jūsu vietā.

Ko nozīmē „MBT“?

MBT – Masai Barefoot Technology (lat. baskāju masaju tehnoloģija). Tāds nosaukums radies apavu „MBT“ izgudrotājam, kurš izpētījis Āfrikā dzīvojošās masaju ciltis. Masaji izceļas ar savu nevainojamo stāju, atlētisku ķermeņa uzbūvi, viņi neslimo ar mugurkaula vai locītavu slimībām – un tikai tāpēc, ka staigā basām kājām pa dabisku zemes virsmu. Šie fizioloģiskie apavi imitē basas pēdas kustības.

Kas īpašs ir izliektajai zolei?

No zoles „noņemtais” papēdis minimizē atbalstu uz papēdi iešanas laikā, tāpēc samazinās slodze ne tikai uz locītavām, bet arī uz visu skeleta sistēmu, bet zoles izliekums mazina plantāro fleksiju un uztur vienmērīgas pēdas kustības.

Vai valkājot „MBT“ apavus var zaudēt svaru?

Valkājot fizioloģiskos apavus „MBT“, strādā un kļūst elastīgi visi organisma muskuļi, īpaši sēžamvietas, gurnu, muguras un vēdera muskuļi, nostiprinās kāju cīpslas, locītavas, mazāka slodze mugurai, bet bez sabalansēta uztura un kustībām nesanāks nomest papildus kilogramus. Fizioloģiskie apavi „MBT“ – veselīga dzīvesveida daļa, bet ne pamats.

Vai tiešām dažādi „MBT“ apavu modeļi dažādi ietekmē cilvēka organismu?

Fizioloģisko apavu „MBT“ pozitīvā iedarbība atkarīga no apavu unikālās zoles, kas ir katra apavu pāra pamatdaļa. Protams, ka var būt atšķirīgas sajūtas, ja Jūs apaujat apavus ar zemu vai augstu zoli, tomēr iedarbība ne ar ko neatšķirsies. Tiesa, apavu augšējā daļa atšķiras: ir modeļi, kas piemēroti valkāšanai kopā ar brīvā laika apģērbu vai sportisku apģērbu, ir modeļi, kurus var droši valkāt darbā.

Kur var valkāt fizioloģiskos apavus „MBT“?

Dažus cilvēkus nomāc vārds „fizioloģiskie”, jo viņiem šķiet, ka šie apavi paredzēti ārstnieciskiem nolūkiem. Fizioloģiskie apavi „MBT“ – lieliska izvēle ne tikai tiem, kurus moka locītavu un muguras sāpes, bet arī tiem, kas rūpējas par savu veselību, skaistu stāju un lielisku pašsajūtu. Šos fizioloģiskos apavus var valkāt katru dienu – ejot, sporta nodarbību, ceļojumu, darba vai izklaides laikā. „MBT“ ir ļoti piemēroti tiem cilvēkiem, kuriem daudz jākustas vai daudzas stundas jāstāv.

Vai var visu dienu pavadīt „MBT“ apavos?

Pie šiem apaviem ir jāpierod, tāpēc pirmās dienas speciālisti iesaka nepārcensties un valkāt „MBT“ apavus 30-60 minūtes, vai kamēr Jūs labi jūtaties. Vēlāk, kad pēda ir pieradusi pie jaunajiem apaviem, fizioloģiskos apavus var valkāt arī visu dienu. Tiesa, ja „MBT“ apavi iegādāti terapeitiskā nolūkā, jākonsultējas ar savu ārstu, kurš pateiks, cik bieži un cik ilgi jaunos apavus var valkāt.

Vai „MBT“ apavus var vilkt sporta nodarbību laikā?

Pirmās 8-12 nedēļas „MBT“ apavus ieteicams valkāt tikai ejot. Pēc tam var trenēties arī sporta klubā uz eliptiskā trenažiera (slēpes) vai uz skriešanas celiņa. Uzmanību! Nav ieteicams vilkt „MBT“ apavus, spēlējot tenisu, futbolu, aerobikas nodarbībās vai arī sporta nodarbībās, kur jākustas uz sāniem vai strauji jāapstājas. Tādiem sporta veidiem jāizvēlas speciāli sporta apavi.

Vai „MBT“ apavos var skriet?

Skriet riksītī nav ieteicams, „MBT“ apavi paredzēti lēnai skriešanai.

Vai fizioloģisko apavus „MBT“? var vilkt bērni?

Šobrīd nav „MBT“ modeļi bērniem, bet, ja izmērs der, bērns var valkāt fizioloģiskos apavus, tomēr tikai speciālista uzraudzībā.

Vai internetā var iegādāties fizioloģiskos apavus „MBT“?

Var, plašu šo apavu izvēli piedāvā Latvijas lielākie interneta veikali. Tiesa, ļoti svarīgi ir piemeklēt piemērotu apavu izmēru, bet, ja „MBT“ apavi tiek iegādāti terapeitiskā vai ārstnieciskā nolūkā, tad jākonsultējas ar savu ārstu.

Kādi izmēri ir „MBT“ apaviem?

Apavu modeļu sievietēm izmēri sākas no 33 2/3 un beidzas ar 42. 1/3 izmēru, modeļu vīriešiem izmēri sākas ar 40. un beidzas ar 47. 2/3 izmēru, bet daži modeļi tiek ražoti arī līdz 49 izmēram.

Kā pareizi izvēlēties „MBT“ apavu izmēru?

Papēdim ir jāpieguļ papēdim tā, lai nevarētu ielikt rokas pirkstu, pirksti nedrīkst būt saspiesti un tiem nevajadzētu atdurties apavu purngalā, pacēlumam jābūt ērtam. Ja apavus nav iespējams uzmērīt, piemēram, Jūs tos iegādājaties internetā, jāizvēlas tāds interneta veikals, kas piedāvā elastīgus preču atdošanas atpakaļ nosacījumus.

Plašs apavu klāsts no 220.lv:

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?