Noderīgi padomi

Jaunās fotoiekārtas: 360 grādu kameras

02 12 2016

Fotografēšanas tirgus nemitīgi mainās. Vēl desmit gadus atpakaļ topā bija tā sauktie „ziepju trauki” – nelieli digitālie fotoaparāti, cenu robežās no 50 līdz 300 eiro. Tie bija pieejami visiem. Ērti lietošanā, kompakti, aizņem maz vietas, ar piemītošiem vajadzīgajiem iestatījumu parametriem visdažādākajām situācijām. To izšķirtspēja 12-20 megapikseļi – vairāk nekā pietiekams sadzīves fotoattēlu uzņemšanai, vai pat izdrukai A4 formātā. Tomēr šīs fotoiekārtas pamazām „dodas pensijā”. Protams, daudzi vēl joprojām tos lieto, taču digitālos fotoaparātus ir aizstājuši viedtālruņi un tiem paredzēto, īpašo pielikumu, armāda. Lietas būtība vairs nav tāda, lai vienkārši uzņemtu labu fotoattēlu, bet gan, lai to izrediģētu tā, lai šis fotoattēls izskatītos iespaidīgi. Šajā gadījumā, viedtālrunis ar tajā iebūvēto 12-21 megapikseļu kameru ir kļuvis neaizstājams.
Kas gan mūs sagaida nākotnē? Kādas fotoiekārtas būs visiecienītākās fotogrāfu vidū tuvāko 5 gadu laikā?

Atbilde nav tālu jāmeklē – 360 grādu kameras.

Tā ir kamera, ar kā palīdzību iespējams uzņemt 360 grādu fotoattēlu, tikai ar vienu pieskārienu. Neatkarīgi no tā, vai attēls atrodas kustībā, ar īpaša programmnodrošinājuma palīdzību iespējams to pārvērst iespaidīgā skatā. Jums būs nepieciešamās tikai virtuālās realitātes brilles. Tādas brilles tirgū ir pieejamas arvien vairāk. Tostarp pastāv arī iespēja 360 grādu panorāmas attēlus aplūkot ar tālruņa starpniecību. Lai to izdarītu, ir jāiegādājas Google Cardboard brilles, kas maksā tikai dažus eiro.
Kādēļ vienkāršam mirstīgajam ir vajadzīgas 360 grādu kameras? Lai fotografētu sevi un sev apkārtesošo, ballītes, draugus, dabu un daudz ko citu. Arī biznesā tā ir visnotaļ noderīga lieta, jo ar virtuālo fotoattēlu palīdzību var izveidot virtuālo tūri sava uzņēmuma mājaslapā. Vai arī, nepieciešamības gadījumā, var izveidot preces 360 grādu attēlus, tādējādi klientiem radot iespēju šo preci aplūkot no visām pusēm.

360 grādu kameru modeļi un cenas
Kuras 360 grādu kameras ir vispopulārākās un vispieejamākās visiem?

1. Samsung Gear 360. Šo kameru ir iespējams sinhronizēt ar Samsung tālruņiem (ar Bluetooth starpniecību). Tā uzņem 360 grādu attēlus, un ar īpaša pielikuma, un Gear VR briļļu palīdzību, iespējams ienirt patīkamu atmiņu virpulī, vai arī šos attēlus augšupielādēt Youtube vai arī kādā citā, šim nolūkam atbilstošā, platformā.

2. 360fly 4K. Šī ir kamera, ar kā palīdzību iespējams uzņemt 360 grādu video ar 4K izšķirtspēju. Kamera ir aprīkota ar vienu lēci, tādējādi padarot 360 grādu video viengabalainu, bez pārejas efekta, un nav nepieciešams īpašs programmnodrošinājums tā apstrādei.

3. Ricoh Theta S. Ļoti interesanta un vienkārša kamera, var vienkārši nolikt to uz galda un visu iemūžināt. Lai veiktu profesionālu uzņemšanu, nepieciešams trijkājis. Šī kamera būs piemērota gan biznesa vajadzībām, gan arī ikdienišķai lietošanai. Fotoattēlus iespējams viegli transportēt uz tālruni vai planšetdatoru ar Wi-Fi pieslēguma starpniecību.

4. LG 360 Cam. Šī kamera ir kā papildinājums LG G5 tālrunim. Ne velti tos dēvē par „friends” (draugiem). Patiesībā, tā ir visnotaļ laba kamera, vienkārši, visa vadība norit uz LG tālruņa ekrāna. Gluži tāpat, kā Samsung Gear 360 gadījumā.

5. Kodak PIXPRO SP360 4K. Darbības (action) kamera ar sfēriskām lēcām. Lai to varētu piestiprināt ķiverei, tai ir kvadrātveida forma, nevis parastā apaļā forma vai marķiera forma. Šī kamera uzņem attēlus ar 4K izšķirtspēju, un to var vadīt ar tālruņa starpniecību (iOS un Android).

Šādas fotoierīces nav pārāk dārgas, un straujāk ienāk arī mūsu sadzīvē. Tādēļ neesiet pārsteigti, ja draugi izteiks piedāvājumu uzņemt „selfiju”, piekodinot nostāties aplī, nevis slēpties viens otram aiz muguras.

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?