Noderīgi padomi

Fotoepilācija: matiņu noņemšana mājās

skaistas un gludas sievietes kajas pec fotoepilacijas
5/5
13 07 2020

Matiņu noņemšana ar lāzeru nav nekāds jaunums Latvijas skaistumkopšanas jomā. Nevēlamo matiņu noņemšanas procedūru piedāvā praktiski ikviena skaistumkopšanas klīnika vai dermatoloģijas kabinets. Tomēr jāatzīst, ka šī matiņu noņemšanas metode ir diezgan dārgs prieks, it īpaši, ja vēlaties ilgstoši atvadīties no matiņiem no lielas ķermeņa zonas vai ir vajadzīgas vairākas sesijas. Tik pazīstami uzņēmumi kā Philips, Braun un daudzi citi piedāvā izmēģināt makam draudzīgāku matiņu noņemšanas alternatīvu - fotoepilatoru.

Fotoepilators ir ierīce, kurā izmantota inovatīva un progresīva intensīvas impulsa gaismas tehnoloģija, kas izstrādāta, izmantojot iekārtas, kuras izmanto profesionālās skaistumkopšanas klīnikās. Fotoepilatoru ražotāji šo tehnoloģiju pielietoja efektīvi un, pats galvenais, drošai lietošanai mājās. Turklāt šī skaistumkopšanas ierīce tika izstrādāta sadarbībā ar dermatologiem, tāpēc procedūrai nav mehāniskas ietekmes uz ādu, jo pulsējošā gaisma ietekmē tikai augšējo ādas slāni. Tātad cilvēki ar jutīgāku ādu var pārliecinoši izvēlēties šāda veida epilatorus.

Kā fotoepilators darbojas?

Nevēlamā ķermeņa apmatojuma noņemšana ar intensīvu pulsējošu gaismu balstās uz selektīvās fototermolīzes teoriju, kur optiskā enerģija aptur matiņu augšanu. Lai iegūtu šo siltuma efektu, matiņiem jāuzsūc pēc iespējas vairāk gaismas enerģijas un jāpārveido to siltumā. Šāda selektivitāte tiek sasniegta, kad melanīns matiņu vārpstā absorbē fotoepilatora izstaroto gaismu. Intensīva, pulsējoša gaisma, kas iekļūst matiņu pigmentā, pārvēršas siltumā un iznīcina matiņu sakni, tāpēc tie ilgi neataug. Salīdzinot ar tradicionālajiem depilācijas līdzekļiem, piemēram, vasku vai cukura pastu, fotoepilācija ir vismaz simts reizes efektīvāka.

Fotoepilācijas priekšrocības un trūkumi

Intensīvā gaismas impulsu sistēma estētiskajā medicīnā tiek izmantota vairāk nekā 15 gadus, šajā laikā nav ziņots par blakusparādībām. Tomēr, tāpat kā jebkurai citai metodei, šai matiņu noņemšanas metodei ir gan plusi, gan mīnusi - tos vislabāk ilustrē zemāk esošā tabula.

Priekšrocības

Trūkumi

- Nesāpīga procedūra;

- Nav "zosu" ādas, kad matiņi ataug atpakaļ;

- Pēc procedūras nav apsārtuma un pigmenta plankumu;

- Depilāciju mājās var veikt jebkurā laikā;

- Piemērots matiņu noņemšanai no visa ķermeņa: sejas, rokām, kājām, muguras, vēdera, padusēm un bikini zonas, izņemot acu zonu.

- Lielāki sākotnējie ieguldījumi;

- Lai iegūtu nevainojamus rezultātus, var būt vajadzīgas vairākas procedūras;

- Nav piemērots visiem ādas tipiem.

Vai fotoepilators ir piemērots visiem?

Fotoepilators ir lieliska izvēle tiem, kam ir dabiski tumši dzelteni, brūni vai melni matiņi, bet intensīvas gaismas impulsu sistēma ir neefektīva, noņemot pelēkos, ļoti gaišos vai rozā matiņus. Turklāt tie, kuriem ir dabiski ļoti tumša āda, nespēs sasniegt vēlamo rezultātu.

Ir ļoti svarīgi atzīmēt, ka fotoepilācija nav piemērota visiem - no šīs procedūras vajadzētu atteikties šādos gadījumos:

 • Ar dažādām slimībām. Šī matiņu noņemšanas metode nav piemērota psoriāzes, ekzēmas, varikozo vēnu (pat sākotnējā stadijā), asinsvadu, vairogdziedzera vai citu infekcijas slimību ārstēšanai.Ieteicams arī nelietot tiem, kam ir stimulanti, kuri cieš no garīgiem traucējumiem, kuriem ir noteiktas diabēta stadijas un kuriem ir ļaundabīgi ādas audzēji.
 • Grūtniecības un zīdīšanas laikā. Arī - lietojot zāles, kurām ir fotosensibilizējošas īpašības.
 • Atsevišķu faktoru klātbūtnē. Fotoepilatoru ieteicams nelietot uz tetovētiem ķermeņa apgabaliem vai depilēt nesen miecētu ādu. Jums vajadzētu arī konsultēties ar ārstu vai dermatologu, ja Jums ir pigmentēti plankumi vai aizdomīga izskata dzimumzīmes.

Fotoepilācija vai matiņu noņemšana ar lāzeri: kas ir labāk?

Neticami, bet fotoepilācijai mājās ir vairāk priekšrocību nekā matiņu noņemšanai ar lāzeri skaistumkopšanas klīnikā vai dermatoloģijas kabinetā. Fotoepilators aptver lielāku ādas laukumu, tāpēc procedūru var veikt salīdzinoši īsā laika posmā, kas ir īpaši svarīgi cilvēkiem, kuri pastāvīgi steidzas un ir aizņemti. Otrkārt, šī skaistumkopšanas ierīce nekairina ādu, jo gaismas impulss iznīcina tikai matu sīpolus.Tātad, pat pēc procedūras veikšanas no rīta, Jūs varat droši doties uz darbu vai pilsētu un nebaidīties, ka apkārtējie pamanīs, ka no rīta esat noņēmis matiņus virs lūpām. Pēc procedūras varat lietot arī regulārus ādas kopšanas līdzekļus. 

Ja matiņu noņemšana ar lāzeru var izraisīt ādas tirpšanu un apsārtumu, tad to noņemšana ar kvalitatīvu fotoepilatoru, piemēram, Philips Lumea, ir daudz patīkamāka procedūra. Fotoepilācijas laikā izjutīsiet maigu siltumu un nelielu niezi, tāpēc nav jālieto nekādi pretsāpju līdzekļi, pat lai noņemtu matiņus no īpaši jutīgajiem ķermeņa rajoniem, piemēram, bikini zonas vai sejas.

Protams, ja salīdzinām efektivitāti, lāzeri šajā ziņā iegūs ievērojamas priekšrocības. Tomēr ir arī vērts pieminēt, ka šīs ierīces var izmantot tikai kvalificēti speciālisti, tāpēc mājās matiņu noņemšana nebūs iespējama. Pa to laiku, izvēloties fotoepilatoru, Jūs ietaupīsiet gan laiku, gan papildu naudu.

Kā veikt fotoepilāciju mājās?

Tāpat kā jebkurai citai procedūrai, fotoepilācijai ir savas nianses - ja vēlaties vislabākos rezultātus, Jums vajadzētu ar tām iepazīties.

Sagatavošanās procedūrai

Lai fotoepilācija būtu droša un efektīva, sagatavošanās jāsāk apmēram divas nedēļas pirms procedūras. Sāciet ar šādiem uzdevumiem:

 • Divas nedēļas pirms procedūras aizsargājiet ādu no tiešiem saules stariem. Labāk arī atteikties no solārija.
 • Pirms pirmajām procedūrām, lai nekairinātu ādu, nav ieteicams to depilēt ar vasku vai pinceti. Vislabāk tam izmantot skuvekļus.
 • Vienu nedēļu pirms procedūras labāk nelietot agresīvus dezodorantus, krēmus ar izteiktu aromātu vai citus produktus, kas var kairināt ādu.
 • Dienu pirms vai pat tajā pašā dienā no depilētās zonas jānoņem matiņi. Atkal Jums jālieto skuvekļi - ne vasks, ne pincete šajā gadījumā nav piemēroti.

Fotoepilācijas gaita

Pati matiņu noņemšana neaizņems ilgu laiku - vienkārši rīkojieties šādi:

 1. Ļoti rūpīgi nomazgājiet un nosusiniet ādu - tai jābūt absolūti sausai.
 2. Pēc vajadzīgā siltuma līmeņa izvēles pielieciet fotoepilatoru pie ādas un pagaidiet, līdz iedegsies zaļā gaisma. Pēc tam nospiediet pogu - sajutīsiet nelielu karstumu.
 3. Sejas procedūras laikā ir jāaizsargā acis. Izvairieties skatīties uz izstaroto gaismu. Dažreiz pat ieteicams valkāt saulesbrilles.
 4. Viena procedūra ilgst apmēram 15-30 minūtes, atkarībā no depilētās ķermeņa atrašanās vietas, un mati neaug apmēram divus mēnešus. Fotoepilācija prasa nelielu pacietību, lai arī pirmos procedūras rezultātus var redzēt jau pēc pirmās procedūras, bet pilnīgi novājināti matiņi izkrīt pēc vairākām procedūrām. Tās jāatkārto apmēram ik pēc divām nedēļām, ja fotoepilatora ražotājs nav norādījis citādi.

Ko vēl ir svarīgi atzīmēt?

Ir arī noderīgi ņemt vērā šādu informāciju:

 • Lai pārliecinātos, ka gaisma Jums nav bīstama, vispirms pārbaudiet fotoepilatoru pēdu apvidū.
 • Noņemot matiņus virs lūpas, mēģiniet pēc iespējas vairāk nostiept ādu. Tikmēr, depilējot padušu zonu, vislabākos rezultātus iegūsiet, uzmanīgi noskujot visus matiņus.
 • Pēc procedūras jāizvairās no saules stariem. Šajā gadījumā ir vērts izmantot arī papildu aizsardzības pasākumus. Vairākas dienas vajadzētu izvairīties no vannām, saunām un paaugstinātas fiziskās aktivitātes.
 • Pēc matiņu noņemšanas Jūs varat turpināt lietot to pašu ādas kosmētiku kā iepriekš. Tomēr pāris dienas vajadzētu izvairīties no ļoti agresīvām sastāvdaļām, jo ​​āda var būt nedaudz jutīgāka. Īpaši tas attiecas uz padušu zonu.

Grūti nepiekrist, ka šī matiņu noņemšanas metode patiesībā var piedāvāt stabilu priekšrocību sarakstu. Turklāt šodien tirgū ir pieejami daudz dažādi modeļi - ar plaši pieejamo modeļu klāstu Jūs varēsiet viegli izlemt, kurš fotoepilators ir vislabākais.

Pircējiem patika šis ieraksts

5/5
3 Klientu vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?