Noderīgi padomi

Kā izvēlēties burtnīcas un papīra preces?

08 08 2017

Tuvojoties mācību gadam, pie daudziem darbiem pievienojas vēl dažas rūpes, no kurām neizdodas izvairīties. Tā ir burtnīcu un citu papīra preču izvēlēšanās un iegādāšanās. Burtnīcu klāsts mūsdienās ir bagātīgs – no pašām vienkāršākajām līdz greznotām ar dažādiem filmu vai seriālu varoņiem, rūtiņām vai līnijām, ar piemali un bez tās. Daudzi nereti samulst un nezina, kuru līdzekli pirkt vai kā izvēlēties pašu kvalitatīvāko un lētāko. Kā izvēlēties burtnīcas un papīra preces?

Burtnīcas

Burtnīcas ir līdzeklis numur viens skolnieku preču  sarakstos. Tas ir līdzeklis, kuru vajadzēs visiem skolēniem – gan sākumskolniekiem, gan vecāko klašu ģimnāzistiem. Izvēloties vajadzētu pievērst uzmanību vecuma kategorijai, kurai paredzēta burtnīca, un daži citi būtiski priekšmeti.

Top Burtnīcas

Preces sākumskolas skolēniem

Paši mazākie skolu sabiedrības locekļi bieži ir tiecas skatīties uz krāsainiem, animāciju varoņiem vai ar dzīvnieku attēliem greznotas burtnīcas. Patiesi, šī vecuma kategorijas burtnīcām vajadzētu būt krāsainām, radīt bērniem prieku, kas reizē stimulētu skolēnam gatavoties skolai un tajā atgriezties. Tomēr košums nav pats svarīgākais faktors. Vajadzētu pievērst uzmanību papīra kvalitātei – burtnīcas vāciņa biezumam vajadzētu sākties no 120 gr./m². Tādi vāciņi būs cietāki, mazāk burzīsies, tādēļ ilgāk saglabāsies kārtīgāki. Svarīgs ir arī iekšējo lapu biezums – rakstot ar pildspalvu tinte var izspiesties arī citā papīra pusē, tāpēc vēloties no tā izvairīties vajadzētu izvēlēties burtnīcas, kuru iekšējais lapu biezums sākas no 60 – 70 gr./m². Tādas burtnīcas varat iegādāties interneta veikalā 220.lv. Tajā ne tikai atradīsiet aprakstus ar detalizētu informāciju, bet arī varēsiet iegādāties burtnīcas ar akcijām un atlaidēm, kas tiek piešķirtas ar speciāliem atlaižu kodiem. Mazajiem burtnīcas daudz nevajag – optimāli būtu izvēlēties pa piecām vai sešām burtnīcām ar līnijām un rūtiņām.

Vecāko klašu skolēniem

Bieži vislielākā problēma vecāko klašu skolēniem ir biežā burtnīcu maiņa. Piemirsto informāciju vēlētos atrast šeit pat pa rokai, tad vajadzētu izvēlēties un investēt biežākās – 96 un vairāk lapu kladēs, kas varētu kalpot pusi vai pat visu gadu. Kā arī vajadzētu vērtēt arī klažu lielumu – vairāk informācijas ietilpst A4 izmēra kladēs nekā standarta A5. Klažu vākam arī vajadzētu būt ne plānākam – klades ar laminētu vai cietu vāciņu nodrošina līdzekļa ilgmūžīgumu un kvalitāti.

Biroja papīrs

Izvēloties tādas kancelejas preces, kā biroja papīru vajadzētu pievērst uzmanību vienību skaitam iepakojumam un papīra biezumam. Optimālākais un ekonomiskākais variants – izvēloties iepakojumus pa 500 vienībām. Labas biezumam vajadzētu būt 80 gr./m² – plānāks  papīrs ātri saburzīšanās, bet biezāks var radīt problēmas, lietojot printeri. 220.lv saglabāt lielisku kvalitāti, kvalitātes un cenas attiecību par pastāvīgi noritošām akcijām un izpārdošanām, tad, pasūtot internetā biroja papīru, variet iegādāties lētāk.

Top Biroja papīrs

Zīmēšanas, akvarelis un krāsainais papīrs

Jaunāko skolēnu mugursomas saturs nav iedomājams bez zīmēšanas vai krāsainā papīra. Zīmēšanas papīram nevajadzētu būt biezam, tā virsmai vajadzētu būt pietiekami gludai, pašam papīram pietiekami mīkstam. Zīmēšanas burtnīcu lapu biezumam nevajadzētu būt biezākam par 120 gr./m², jo tāds papīrs var būt pārāk ciets priekš zīmēšanas ar zīmuļiem vai flomāsteriem. Tomēr izvēloties akvareļu papīru vajadzētu atcerēties, ka šim papīram ir jābūt ievērojami biezākam par zīmēšanas – plānākajam akvareļu papīram vajadzētu būt no 140 gr./m² un svārstīties līdz 180–200 gr./m². Pērkot krāsaino papīru izvēlieties burtnīcas ar divpusēju krāsainu papīru, kā arī vajadzētu skatīties uz krāsu daudzumu un cenas attiecību.

Top 10 Krāsains papīrs

Rasēšanas papīrs, skiču papīrs un bloknoti

Papīrs jaunam mācību gadam ir nepieciešams ne tikai pašiem mazākajiem vai biroju darbiniekiem. Pirms septembra sarosās arī mākslinieki, arhitekti un mākslas cienītāji, kam ir svarīga papīra kvalitāte. Rasēšanas papīru vislabāk ir izvēlēties burtnīcas no 20 lapām, kā arī pirms pirkšanas ieteicams pievērst uzmanību papīra biezumam un izvēlēties tos pēc iegribām. Pērkot skiču bloknotus ieteicams izvēlēties staro 40–60 lapu, A4 vai A5 izmēra, lai bloknots nekļūtu, par nastu nēsājot. 220.lv piedāvā plašu rasēšanas papīru, skiču papīru un bloknotu izvēli par saprātīgu cenu. Atsauksmes par internetā pasūtāmo papīru no 220.lv veikala – pašas labākās.

Top Zīmēšanas albumi

Krāsainās līmlapiņas un piezīmju grāmatiņas

Mācību gads vienmēr sākas neticami, tad atpūšoties pēc vasaras, nereti aizmirstām dažādus satikšanās vai darbus, kuru ir ļoti daudz. Lai tā nenotiktu, pa rokai līdzās vienmēr turiet piezīmju grāmatiņu vai krāsainas līmlapiņas. Pēdējie ir ne tikai lielisks līdzeklis, lai pierakstītu svarīgāko informāciju, bet arī var tikt izmantotas kā atdalītāji dokumentos, grāmatās un līdzīgi. Piezīmju grāmatiņas vajadzētu izvēlēties sev ērtu – tai nevajadzētu būt pārāk lielai, t. i., nepārsniegt A5 formātu.

Top Piezīmju grāmatiņas

Citas papīra preces

Mācību gads nav iedomājams arī bez citām līdzīgām precēm. Svarīgi ir neaizmirst vāciņu burtnīcām – tā burtnīcās ilgāk saglabāsies kārtīgas un nesaburzīsies. Vākus vajadzētu nopirkt vairākus – vienmēr var noderēt viens vai divi A4 un A5 formāta vāki. Vispraktiskākie vāki – ar savelkamu gumiju. Gumija saplīst vai izjūk retāk nekā noplīst līplentas, turklāt, un sakārtot tās ir ievērojami ērtāk. Gatavojoties jaunajam mācību gadam nevajadzētu aizmist arī par tiem, kuri apmeklē dārziņu. Mācību plakāti palīdzēs vieglāk apgūt ābeci vai atšķir meža un mājas dzīvniekus. Izvēloties plakātus pievērsiet uzmanību to krāsainumam, grafikai – tai ir jābūt mazo piesaistošai, tāpēc krāsu bagātība ir pamatkritērijs izvēlei. Visas šīs preces ir ērti uzvēlēties un pasūtīt internetā par ļoti pievilcīgu cenu. 

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?