Noderīgi padomi

Kā izvēlēties gultu?

05 05 2017

Laba atpūta ir ļoti svarīga un gluži vienkārši nepieciešama, tādēļ, pirms iegādājieties matraci, vajadzētu piemeklēt gultu. Un tas varētu būt salīdzinoši sarežģīts uzdevums, jo no Jūsu veiktās izvēles ir atkarīgas daudzas lietas – jo gultā mēs pavadām ļoti daudz savas dzīves laika. Vērts ir kārtīgi apdomāt, ne tikai gultas izmēru, bet arī daudz ko citu. Kā nenokļūdīties izvēles laikā? Mēs par to Jums pastāstīsim šajā aprakstā.

Kas gulēs gultā?

Atbilde uz šo jautājumu noteiks Jūsu izvēli. Gultā varat gulēt Jūs viens pats, Jūs un Jūsu otrā pusīte vai arī Jūsu bērni. Kāds ir Jūsu augums, kādi ir Jūsu ieradumi, cik daudz brīvas vietas Jums ir vajadzīgs gultā? No gultā guļošajiem cilvēkiem, no viņu ieradumiem un vēlmēm būs atkarīgi visi tālākie aspekti. Un, ja Jūs iegādājieties gultu ne tikai sev, tad arī izvēlēties nebūtu vēlams Jums vienam pašam, jo Jūsu partnerim varētu būt kādas īpašas prasības, vēlmes un vajadzības.

TOP piedāvājumi: Gultas

Izvēlieties izmēru

Nākamais kritērijs ir gultas izmērs. Tas nav tik vienkārši, kā šķiet. Jums vajadzētu padomāt, ne tikai par cilvēkiem, bet arī par savas istabas lielumu. Ja tā ir salīdzinoši neliela, tad nez vai Jūs varēsiet atļauties King size (ļoti liela izmēra) gultu. Jāteic, ka arī maza izmēra gulta nebūs pareizais risinājums, jo tas var atsaukties uz miega kvalitāti. Gultai ir jābūt vismaz 20 cm garākai par Jūsu augumu.

Ja partneris aizņem gultas lielāko daļu, un Jums nākas pastāvīgi cīnīties par savu vietu, tad vajadzētu izvēlēties maksimālo izmēru, kādu varat atļauties, protams, ņemot vērā istabas izmērus. Labāk atteikties no televizora vai naktsgaldiņa, taču parūpēties par atbilstošu gultu.

Vai Jūs dzīvojat vienatnē? Tas nebūt nenozīmē, ka Jums ir jāiegādājas vienguļamā gulta. Jo nekad jau nevar zināt, cik ilgi Jums nāksies gulēt bez partnera. Tostarp, jo lielāka gulta, jo gulēšana tajā ir komfortablāka. Tādēļ, ja maciņš atļauj, un Jūs varat sev atļauties liela izmēra gultu, tad tā arī dariet!

Ekonomējiet vietu

Kā jau Jūs, iespējams, esat sapratuši, tad, lai izbaudītu liela izmēra gultas priekšrocības, dažreiz nākas atteikties no naktsgaldiņa. Taču to var aizstāt gultas apakšā esošās atvilktnes – tur Jūs varēsiet uzglabāt savu apģērbu, veļu un citas lietas. Daži ražotāji šīs atvilktnes veiksmīgi nomaskē, un, lai tās atvērtu, nepieciešams pacelt matraci. Protams, lietas var glabāt arī zem gultas, taču daudz ērtāk tās ir glabāt atvilktnēs.

Kādai ir jābūt gultas apdarei?

Apdarei arī ir visnotaļ svarīga loma gultas izvēlē – tieši no tās ir atkarīgs Jūsu guļamistabas izskats. Ja Jūs veicat guļamistabas remontu, rekomendējam istabas dizainu pieskaņot gultai, jo tā ir istabas centrālais objekts. Taču, ja Jūs maināt tikai gultu (un visbiežāk tā arī gadās), būtu vēlams ņemt vērā Jūsu mājokļa stilu, un, protams, arī guļamistabas stilu. 220.lv interneta veikalā ir liela apdaru izvēle no gobelēna, KSP (koka skaidu plāksnes), metāla, koka un cita veida materiāliem, tādēļ mēs nešaubāmies, ka Jūs bez problēmām atradīsiet sev tīkamāko variantu. Atcerieties – stilīgai modernai gultai ir jāatrodas modernā istabā, savukārt, klasiska stila istabai piemeklējiet arī klasiskā stila apdares gultu. Nevajadzētu jaukt dažādus stilus.

Lieti var noderēt papildu funkcionalitāte

Ja Jums ir kādas īpašas vajadzības, un Jūsu rīcībā ir pietiekami naudas līdzekļi, pastāv iespēja iegādāties arī gultas ar nestandarta aprīkojumu. Visdrīzāk, ka tas nebūs vajadzīgs, taču, piemēram, ja Jūs mēdzat bieži lasīt gultā, un vietas ekonomija vienmēr lieti noder – tādā gadījumā pastāv iespēja iegādāties gultu ar iebūvētiem apgaismes ķermeņiem. Ja Jums ir muguras problēmas, tad Jūs varat izvēlēties gultu ar paceļamu augšdaļu. Tādējādi, ja ir lieka nauda, tad ir iespējams nedaudz atvieglot savu dzīvi, un iegādāties daudz dārgāku gultu, ar īpašām papildu funkcijām.

Kas būtu sakāms par saliekamajiem dīvāniem un divstāvu gultām?

Saliekamie dīvāni un divstāvu gultas – teicams risinājums tiem, kuri vēlas ietaupīt laiku un naudu. Viens no šiem diviem variantiem būs teicami piemērots gadījumā, ja Jūs izvēlaties gultu saviem bērniem. Tostarp, bērni ātri izaug, un jaunas gultas iegāde nesagādās pārmērīgas raizes Jūsu maciņam.

Tomēr, vajadzētu ņemt vērā, ka iegādājoties saliekamo dīvānu vai divstāvu gultu, īpašu uzmanību būtu jāvelta to kvalitātei – divstāvu gultas parasti ir aprīkotas ar daudz vienkāršākām primitīvām konstrukcijām, tostarp, kā saliekamajos dīvānos mēdz būt daudzas mobilas detaļas, kas (ja nav pārāk labas kvalitātes) jau pēc kāda laika var sākt čīkstēt un iziet no ierindas.

TOP piedāvājumi

Saņemat to, par ko esat samaksājuši

Vai cenai vajadzētu būt prioritātei? Nē – nevajadzētu izvēlēties visdārgāko vai vislētāko variantu, taču, ja Jūs vēlaties iegādāties gultu par daudz zemāku cenu, tad iesakām pievērst uzmanību 220.lv veiktajām akcijām un izpārdošanām, un šādus pirkumus veikt ar interneta starpniecību.

Jāatceras, ka Jūs maksājat par kvalitāti, savukārt, augsta cena ne vienmēr būs tās garantija. Protams, ja Jūs varat atļauties, izvēlieties dārgāku izstrādājumu. Neskatoties uz to, daudz svarīgāks kritērijs ir atsauksmes – izsveriet un izlasiet ikvienu atrasto komentāru – jo tādējādi iespējams atrast svarīgu informāciju.

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?

Jūsu pārskatītās preces

Apkalpojam zvanus visu DIENNAKTI

Pigu grupa:
Internetinė parduotuvė E pood Kaledos.lt