Noderīgi padomi

Kā izvēlēties ledusskapi?

4/5
29 07 2017

Kurš ledusskapis vislabāk atbildīs jūsu vēlmēm?

Ja Jūs plānojat izvēlēties ledusskapi, tad droši vien Jūs jau zināt, ka iespējamo opciju ir ļoti daudz. Daži ledusskapji ir ļoti vienkārši, nelieli, par bez saldētavas, bet daži pat sadala temperatūru ledusskapī vairākās dažādās zonās, tiem ir četras vai piecas durtiņas utt. Kas Jums patiešām vajadzīgs? Kā izvēlēties ledusskapi? To izdarīt palīdzēsim mēs – 220.lv eksperti.

Ledusskapja dizaina veids

Pērkot ledusskapi, vispirms Jums jāizvēlas tā veids. Tirgū tiek piedāvāta liela konfigurāciju izvēle, tomēr visbiežāk ledusskapja dizaina veids atkarīgs no durtiņu skaita un saldētavas pozīcijas. Tas ir ļoti svarīgi, jo virtuvēs ar dažādu izvietojumu un interjeru var būt ērti dažāda dizaina veida ledusskapji.

 • Saldētava augšā – tradicionāli ledusskapja saldētava atrodas augšā – tā var izvietot lielāka izmēra saldētavu, jo tā vienkārši nevienam netraucēs. Tiesa, iegādājoties tādu ledusskapi, Jums nāksies biežāk noliekties, ja Jūs gribēsiet kaut ko paņemt no apakšējiem plauktiem, bet, lai paņemtu kaut ko no saldētavas, dažiem varbūt nāksies pat paņemt krēslu. Tāpēc tas nav pats ērtākais risinājums.
 • Saldētava apakšā – ledusskapji ar saldētavām apakšā parasti mēdz būt daudz zemāki, bet platāki. Kā arī ledusskapja saturs būs Jūsu acu līmenī. Bet, ja vēlēsieties paņemt produktus no saldētavas, nāksies noliekties,  taču ledusskapi Jūs droši vien vienalga izmantojat biežāk nekā saldētavu.
 • Franču dizains – franču dizaina ledusskapī saldētava atrodas apakšā, tie ir diezgan plati, tomēr vienu galveno durtiņu vietā tādiem ledusskapjiem tās ir divas. Parasti tāda dizaina ledusskapji ļauj ietaupīt nedaudz vietas.
 • Divdurvju – dažiem ledusskapjiem ir tikai divas durtiņas un parasti tie ir ļoti plati un zemi. Parasti vienā pusē atrodas saldētava, ledus nodalījums, bet otrā – parastā ledusskapja nodalījums. Tas nav ļoti ērts risinājums tādā gadījumā, ja reizēm Jūs ledusskapī uzglabājat lielu picu vai saldētavā plānojat uzglabāt gaļu vai tamlīdzīga izmēra produktus.
 • Mini ledusskapji – ja Jūs vēl tikai uzsākat savu personīgo dzīvi, dzīvojat viens un Jums patiešām nav nepieciešams daudz vietas ledusskapī vai saldētavā, izvēlieties nelielu mini ledusskapi. Tikai izvēloties padomājiet, vai Jums ir vai nav vajadzīga saldētava.

Ledusskapja izmērs un ietilpība

Kad esat izlēmis par ledusskapja veidu, ir pienācis laiks padomāt par pareizo ledusskapja izmēru, lai jūs precīzāk zinātu savas iespējas. Sekojiet šiem padomiem, lai uzzinātu:

 • Izmēriet vietu, kur jūs novietosiet ledusskapi. Ir lietderīgi izmērīt laukumu vairākas reizes, lai pārliecinātos, ka telpā nav nesakritību izmēros. Ja atrodat neatbilstības, ievērojiet mazākos izmērus: jūs būsiet pārliecināts, ka ledusskapis iederēsies paredzētajā vietā.
 • Atstājiet dažus centimetrus ap šo ierīci. Citiem vārdiem sakot, pievienojiet dažus centimetrus iepriekšējiem mērījumiem, lai nodrošinātu pareizu ventilāciju un gaisa cirkulāciju.

Zinot, cik daudz vietas jūs varat atvēlēt šai sadzīves ierīcei, tas arī palīdzēs jums izlemt par ledusskapja ietilpība. Jūs, iespējams, jau pamanījāt, ka pat tādu pašu izmēru ierīces var piedāvāt nedaudz atšķirīgu tilpumu - to ir visvieglāk aprēķināt, pamatojoties uz to, cik cilvēku dalīs visus plauktus:

 • Vienam cilvēkam pietiks ar ledusskapi, kura tilpums ir nedaudz lielāks par 100 litriem;
 • 2 personām ieteicams izvēlēties 250–280 litru ledusskapi;
 • 3-4 personām būs piemērots 280 - 350 litru ledusskapis; 
 • Pieciem vai vairāk cilvēkiem būs piemērots ledusskapis ar tilpumu 350 litri.

Izvēloties, jāņem vērā arī tas, cik bieži jūs gatavojat mājās un cik daudz produktu jūs parasti uzglabājat ledusskapī. Šī ierīce visefektīvāk darbosies tikai tad, kad tā nebūs tukša un nebūs arī pārpildīta - optimālu lēmumu izdosies pieņemt tikai zinot jūsu vajadzības.

Noderīgas ledusskapja funkcijas

Mēs visi zinām ledusskapja galveno funkciju, taču mūsdienās šīs ierīces piedāvā vēl vairāk iespēju, kas pārtikas atdzesēšanu padara gan vienkāršāku, gan ērtāku. Šeit ir dažas no visaugstāk novērtētajām funkcijām:

 • “No Frost” ledusskapja atkausēšana. Reti sastopams, ka ledusskapis jāatkausē manuāli, bet, ja jūs esat izvēlējies vienu no šādiem modeļiem, ir vērts padomāt par šo: ledusskapja tehnoloģijas tagad nodrošina, ka ledus uzkrājas lēnāk un tas tiek efektīvāk izkausēts. Varat izmēģināt arī citas atkausēšanas programmas - pats galvenais, ka šī sistēma darbojas automātiski.
 • 0 zona. Kā norāda nosaukums, šādām ierīcēm ir īpaša zona, kas uztur temperatūru tuvu 0 grādiem. Šajā vietā ir īpaši noderīgi uzglabāt svaigus produktus, piemēram, gaļu vai zivis, kur tie varēs tikt uzglabāti vairākas dienas, nezaudējot uzturvērtības.
 • Brīvdienu režīms. Šī funkcija ir īpaši noderīga tiem, kas daudz ceļo, bet ne vienmēr var pilnībā iztukšot visas atvilktnes vai plauktus: šis režīms patērēs mazāk enerģijas, vienlaikus parūpējoties par visiem pārpalikušajiem produktiem. 
 • Ātrā sasaldēšana. Šī funkcija ievērojami pazemina saldētavas temperatūru, lai tajā esošos produktus varētu pēc iespējas ātrāk sasaldēt, tādējādi saglabājot visas to noderīgās uzturvērtības. Tas ir īpaši noderīgi, ja uzreiz nepieciešams sasaldēt vairāk pārtikas.
 • Antibakteriālais pārklājums. Šī ir ļoti svarīga ledusskapju īpašība, kas garantē daudz tīrāku un higiēniskāku produktu uzglabāšanas vidi. Šis pārklājums novērsīs baktēriju uzkrāšanos, kas nozīmē, ka tiks ievērojami samazināta iespēja pārtikas produktiem sabojāties vai dažādu nejauku slimību iespējamība.

Ledusskapja enerģijas klase

Mēs vienmēr ledusskapi izvēlamies lietošanai daudzu gadu garumā, tāpēc ir ļoti svarīgi, lai tas būtu ne tikai pietiekami liels vai funkcionāls, bet arī ekonomisks. Šo rādītāju izsaka ar burtiem izteiktā enerģijas klase: jo tuvāk burts atrodas alfabēta sākumam, jo mazāk elektroenerģijas būs nepieciešams jūsu jaunajam pirkumam.

Visefektīvākās ir A klases ierīces - kad jūs nolemjat meklēt šādu ledusskapi, pievērsiet uzmanību tuvumā esošo plusiņu skaitam. Pašlaik tirgū nav daudz A +++ ierīču, taču arī A + un A ++ ledusskapji būs efektīvi.

Kompresoru veidi un to daudzums

Ja kādreiz esat domājis, kā darbojas ledusskapis, jūs droši vien zināt kompresora svarīgāko funkciju. Īsāk sakot, šis elements sasalšanas procesa beigās savāc tvaikus, kas veidojas no sasalšanas šķidruma, pateicoties siltumam, ko izdala ēdiens. Gāze tiek pakļauta spiedienam, un rezultātā tā sašķidrinās, līdz galu galā viss siltums tiek "izlaists" vidē.

Lielākoties ledusskapjos tiek izmantots viens kompresors, taču dažreiz var atrast 2 vai pat 3 kompresorus. Šādi varianti ir diskutabli: no vienas puses, lielāks kompresoru skaits ļauj atšķirīgi kontrolēt temperatūru atsevišķās saldētavas vietās un nodrošina īpaši ātru sasalšanas ātrumu, kas ir noderīgi, ja vienlaikus tiek sasaldēti vairāki produktu.Tomēr lielāks kompresoru skaits prasa arī vairāk elektrības un nereti ietekmē biežākās kļūmes, tāpēc jums jāizvērtē, vai iepriekš minētie ieguvumi jums būs personīgi vērtīgi.

Ir arī vērts norādīt, ka ir dažādi kompresoru veidi - daži no populārākajiem ir:

Virzuļkompresori

Tas ir viens no visizplatītākajiem ledusskapju kompresoru veidiem. Tiem ir virzuļa un cilindra izkārtojums, kas nedaudz atgādina automašīnas motoru. Virzuļa kustība, pārvietojoties ārējās enerģijas dēļ, saspiež aukstumaģentu cilindra iekšpusē. Pastāv trīs veidu pretvirziena kompresori: hermētiski noslēgti, daļēji hermētiski un atvērti.

Skrūves kompresori

Šāda veida kompresori sastāv no divām savienotām skrūvēm, starp kurām tiek saspiests dzesēšanas šķidrums - tie var "radīt" augstu spiedienu pat ar nelielu gāzes daudzumu. Šādi izstrādājumi patērē mazāk enerģijas nekā virzuļi, un tie tiek plaši izmantoti.

Rotācijas kompresori

Šādiem kompresoriem ir 2 pārnesumiem līdzīgi elementi, kas griežas, lai saspiestu aukstumaģentu. Tie var sūknēt šo materiālu zemākam vai vidējam kondensācijas spiedienam. Tā kā tie apstrādā tikai mazāku daudzumu gāzes un rada mazāku spiedienu, šādi modeļi ledusskapjos ir retāk sastopami.

Centrbēdzes kompresori

Šie kompresori sastāv no lāpstiņriteņa vai ventilatora, kas var izturēt lielu daudzumu gāzes, bet relatīvi zemāku kondensācijas spiedienu. Šādi modeļi ir piemēroti darbam ar noteiktiem dzesēšanas līdzekļiem, piemēram, R-11, R-113 un citiem.

Citas ledusskapja specifikācijas

Papildus visām iepriekšminētajām funkcijām ir arī dažas citas svarīgas ledusskapju nianses, kuras būtu  jāņem vērā pirms ledusskapja iegādāšanās. 

Ledusskapja vadība

Pamatā ir divi populārākie šo ierīču vadības veidi - elektroniskie un elektromehāniskie. Pirmajai opcijai ir spiedpoga vai pat skārienjutīgs vadības panelis, kas ļauj ērti iestatīt vēlamo temperatūru. Modernākiem modeļiem ir arī ekrāns, kas parāda mitruma līmeni, produktu daudzumu un precīzu temperatūru, kā arī fukciju, kas neļaus bērniem viegli atvērt ledusskapi. 

Tikmēr elektromehāniskie ledusskapji ir daudz vienkāršāki: jums būs manuāli jāmaina termostata pogas. Ja ierīce ir vecāka, būs tikai viens termostats (kas kontrolē saldētavu), un, ja jūs meklējat jaunāku modeli, jūs, iespējams, atradīsiet divus vai trīs termostatus, kas ļaus individuāli kontrolēt temperatūru attiecīgajās zonās.

Troksnis

Jo mazāk decibelu ledusskapis izdod, jo biežāk jūs par to “aizmirsīsiet” - tirgū tagad dominē 35–45 dB modeļi, kas atgādina klusu čukstu, tāpēc jūs noteikti nejutīsiet nekādu diskomfortu. Protams, tirdzniecībā ir iespējams sastapties arī ar daudz trokšņainākiem modeļiem, tāpēc, lai veiktu riska ierobežošanu, vienmēr ieteicams pievērst uzmanību šim parametram.

Montāžas veids

Tas nav nekāds pārsteigums, ka ledusskapji ir brīvi stāvoši un iebūvēti. Otrais variants labi saplūst ar apkārtējo vidi un ir paredzēts, lai iederētos kopā ar citām mēbelēm vai ierīcēm, nodrošinot burvīgu un saskaņotu izskatu. Tomēr šādus modeļus ir daudz grūtāk pārvietot, un tiem bieži ir mazāka ietilpība, salīdzinot ar brīvi stāvošiem ledusskapjiem ar līdzīgiem izmēriem. Tātad, ja jūs meklējat lielāku, jūsu istabai ērti pieejamu ledusskapi, piemērotāks būs brīvi stāvošs modelis. 

Dizains

Lai gan mēs esam pieraduši virtuvēs visbiežāk redzēt nerūsējošā tērauda vai baltus ledusskapjus, šo ierīču krāsu dažādība ir daudz lielāka. Arvien vairāk mēs nebaidamies izmēģināt pievilcīgus modeļus un izvēlēties gaišākas krāsas vai tieši košu krāsu ledusskapjus - un, ja jūs meklējat jaunu ledusskpi, mēs aicinām jūs eksperimentēt. Vissvarīgākais ir tas, ka jaunajam ledusskapim jābūt saderīgam ar kopējo virtuves interjeru, kā arī ar mēbelēm un aprīkojumu to iekšpusē, un to, kādus stilistiskus lēmumus jūs nolemsiet īstenot, ir atkarīgs tikai no jūsu drosmes un iztēles!

Kur ieteicams novietot ledusskapi?

Ir ļoti svarīgi izvēlēties pareizo vietu savam jaunajam ledusskapim, lai tas varētu pilnvērtīgi veikt savu darbu, tāpēc ieteicams ievērot šos padomus:

 • Lai nodrošinātu ierīces efektivitāti, to nav ieteicams novietot vietā, kur tā tiks pakļauta tiešiem saules stariem. Jūs nekļūdīsieties, ja izvairīsities arī no citām “siltām” ierīcēm: krāsnīm, cepeškrāsnīm, radiatoriem utt.
 • Ja no šādām iekārtām tomēr nevar izvairīties, mēģiniet atstāt vismaz trīs centimetrus no plīts, un, ja blakus atrodas apkures krāsns, jāizmanto 30 cm atstarpe.
 • Ideālā gadījumā atstājiet vismaz vienu vai dažus centimetrus atstatus no cita aprīkojuma vai mēbelēm - tas pats attiecas arī uz sienu.
 • Neuzstādiet ledusskapi telpās, kurās ir pārāk vēss vai kurās temperatūra ir trīspadsmit grādi pēc Celsija. Sausa un labi vēdināta telpa - ideāla izvēle!

Pareiza produktu izvietošana ledusskapī

Iespējams, būsiet dzirdējuši, ka ledusskapī ir iespējams uzturēt dažādas temperatūras. Pārtikas produktiem ir nepieciešami arī nevienmērīgi uzglabāšanas apstākļi: ja vēlaties ilgāku laiku izbaudīt to svaigumu un nodrošināt, lai ierīce darbotos nevainojami, jums jāzina daži triki.

 • Augšējie plaukti ir īpaši piemēroti dzērieniem un gataviem produktiem, ko vajadzēs tikai  uzsildīt. Tomēr paturiet prātā, ka šādas gatavo produktu ēdienreizes ledusskapī nevar uzglabāt ilgāk par 3 dienām.
 • Vidējie plaukti ir lieliski piemēroti jēlas gaļas, olu, dažādu piena produktu un citiem līdzīgiem produktiem, ko nevar īpaši ilgi uzglabāt. 
 • Apakšējos plauktos var uzglabāt svaigus produktus: tā var būt gan gaļa, gan zivis (tie jāizlieto pāris dienu laikā) vai augļi un dārzeņi.
 • Pastāvīgo temperatūras svārstību dēļ durvīs ieteicams uzglabāt produktus, kam šīs svārtības neko neietekmēs. Eļļas, mērces, sulas - ideāla izvēle.

Īss kopsavilkums, izvēloties ledusskapi

Izvēloties ledusskapi, jums:

 1. Izlemiet par dizaina veidu. Divkāršs franču dizains ar saldētavu ledusskapja augšdaļā, apakšā vai mini ledusskapi? Katrs no tiem ir pielāgots dažādām vajadzībām!
 2. Izvēlieties tilpumu un izmēru. Pat tāda paša izmēra ledusskapji var piedāvāt dažādu ietilpību - uzziniet, kas būs piemērots tieši jūsu ģimenei.
 3. Padomājiet par to, kādas papildu funkcijas jums būs vajadzīgas. “No Frost” atsaldēšanas fukcija, brīvdienu režīms, 0 zona, antibakteriāla pārklāšana, ātrā sasaldēšana - pircēju novērtētākās iespējas, bet vai tās visas jums būs vajadzīgas?
 4. Pievērsiet uzmanību energoefektivitātes klasei. D, C, B, A, A +, A ++, A +++ un citas enerģijas klases norāda, cik jums izmaksās ledusskapja "uzturēšana" - neaizmirstiet par to, meklējot piemērotāko modeli!
 5. Apsveriet kompresoru veidu un skaitu. Skrūves tipa, rotācijas, centrbēdzes un virzuļu kompresori veic ārkārtīgi atbildīgus procesus - ja jūs meklējat labāko modeli, pievērsiet uzmanību šo detaļu tipam un daudzumam.
 6. Novērtējiet papildu funkcijas. Ledusskapja vadība, troksnis, uzstādīšanas veids un stils ir tikpat svarīgas komforta specifikācijas, par kurām nevajadzētu aizmirst.
 7. Precīzi izlemiet, kur atradīsies ledusskapis. Paredzot pareizu vietu ledusskapim, tiks nodrošināta pareiza gaisa cirkulācija un tādējādi tiks novērstas papildu grūtības.
 8. Rūpīgi atlasiet atbilstošos plauktus produktu uzglabāšanai. Pat visaugstākās kvalitātes ledusskapis nedarbosies tā, kā jūs varētu gaidīt, ja kaut kādā veidā to pārslogosiet - vienkārši ievērojiet dažus vienkāršus noteikumus, un jūsu ēdiens ilgāk paliks svaigs!

  Galu galā viss atkarīgs no cenas.

  Izvēloties cena ir gandrīz vai galvenais aspekts, tāpēc mēs iesakām pirkt ledusskapi internetā, 220.lv – šeit arvien norit akcijas, izpārdošanas, tiek piemērotas atlaides ar speciāliem kodiem, tāpēc tikai šeit Jūs varat iegādāties ledusskapi vai citu sadzīves tehniku un elektroniku savai mājai lētāk. Ņemiet vērā, ka ledusskapji parasti kalpo ļoti ilgi, tāpēc nevajadzētu pārāk taupīt. Tomēr padomājiet par to, cik cilvēku ir Jūsu ģimenē, par to, kādas vajadzības ēdiena gatavošanā un pašā ēdienā ir katram no tiem. izlemiet, cik Jūs vēlaties iztērēt, padomājiet, varbūt nākotnē kaut kas mainīsies, piemēram, Jūsu ēšanas paradumi vai ģimenes sastāvs?  

  Pircējiem patika šis ieraksts

  4/5
  5 Klientu vērtējumi

  Kā jūs novērtējat šo ierakstu?