Noderīgi padomi

Kā izvēlēties mēbeles virtuvei?

5/5
13 06 2017

Virtuve ir mājas sirds, tādēļ tai jābūt ideālai. Taču virtuves mēbeļu izvēle ir sarežģīts uzdevums, variantu ir ļoti daudz, jo reizēm šķiet, ka vajag visu un uzreiz, bet nākas ievērot prioritātes. Piedevām vēl arī ir jāiekļaujas budžetā. Mēs, 220.lv eksperti, Jums palīdzēsim izdarīt izvēli. Mēs atbildēsim uz aktuālajiem jautājumiem un palīdzēsim pieņemt pareizo lēmumu.

Apmeklējiet izstāžu ekspozīcijas un izvēlieties Jums iepatikušos variantu

Mēs iesakām apmeklēt mēbeļu veikalus un novērtēt tajos esošās ekspozīcijas. Iegaumējiet, kādas detaļas jums patīk. Neskatoties uz to, ka mēbeles ir labāk pirkt internetā, vajag iepriekš izveidot vēlamās virtuves modeli un apzināties savas vajadzības. Tas palīdzēs izvēlēties nepieciešamās mēbeles un vizualizēt Jūsu sapņu virtuvi – bet tas jau ir pirmais solis!

Mēbeles jāizvēlas atbilstoši vispārējai virtuves un visas mājas tematikai

Viena no galvenajām kļūdām, izvēloties virtuves (vai citas) mēbeles, ir jaukti stili. Pirmkārt jau pašai virtuvei ir jābūt pieskaņotai pārējam mājas dizainam. Piemēram, moderna virtuve skandināvu stilā dīvaini izskatīsies, ja guļamistaba tiks apmēbelēta klasiskajā grieķu stilā. Pārdomājiet krāsu paleti, kā arī izvēlieties mēbeles, lai tās būtu saskaņotas ar sienu un grīdas krāsu toņiem. Tikai šādi var izveidot akurātu un organizētu interjeru.

Painteresējieties par modes tendencēm jeb vienkārši izvēlieties klasiku

Virtuves mēbeles Jums kalpos vismaz 5 gadus, tādēļ nevajadzētu virtuvi aprīkot ar mēbelēm, kuras jau sen vairs nav modē. Ar modes jaunumiem iepazīties palīdzēs atsauksmes internetā vai jau iepriekš minētās izstāžu ekspozīcijas. Ja Jūs rīcībā ir pietiekams līdzekļu daudzums, tad mēs piedāvājam netaupīt naudu un konsultēties ar interjera dizaineru. Jūs jautāsiet, kādēļ vajadzīgi šie liekie izdevumi? Interjera dizaineru pakalpojumi jau ilgu laiku ir populāri – un nebūt ne veltīgi! Tie ir profesionāļi, kuri seko modei un ir redzējuši simtiem dažādu telpu. Dizaineri Jums tik tiešām palīdzēs ietaupīt laiku.

Protams, ka vienmēr var izvēlēties klasiku. Tādā gadījumā virtuve būs moderna arī pēc 10 gadiem, tādēļ, ka tas ir optimāls risinājums tiem, kuri samērā ilgu laiku neplāno atjaunot virtuvi. Tiesa, ja Jūs izvēlaties klasiku un negribat tās izvēlei veltīt ilgu laiku, kvalitātē vajadzētu investēt mazliet vairāk līdzekļu.

Izmēriet katru centimetru

Uzziniet precīzus savas virtuves izmērus, jo Jums jābūt pārliecinātiem, ka Jūsu jaunās mēbeles varēs ideāli izvietot tām paredzētajās vietās. Nedrīkst kļūdīties pat par centimetru. Īpaši svarīgi tam ir pievērst uzmanību, ja jāpērk virtuves skapīši un galdi. Nekļūdieties arī ar citu mēbeļu gabarītiem, jo bieži vien cilvēki, kam ir mazas virtuves mēdz iegādāties pārāk lielus galdus, jo pēc pirmā acu uzmetiena tie šķiet daudz ērtāki. Tomēr galarezultāts neiepriecina, jo galds aizņem gandrīz visu virtuvi un izskatās smagnēji. Virtuvē taču ne tikai ēd, bet arī gatavo ēdienu, bet šim procesam ir nepieciešama rīcības brīvība. Tādēļ nevajag virtuvi piekraut ar nevajadzīgām mēbelēm. Vienkārši iegādājieties to, kas Jums ir tik tiešām nepieciešams.

TOP piedāvājumi: Virtuves skapīši

Kam gan īstenībā ir paredzēta Jūsu virtuve?

Droši vien Jūs pat neesat iedomājušies par to, bet, piemēram, ja Jums ir ģimene un bērni, tad virtuve izskatīsies mazliet citādi. Jums vajadzēs ne tikai vairāk vietas, kur glabāt kastroļus un pārējos piederumus, bet arī vajadzēs vairāk krēslu, kā arī būs nepieciešams iespaidīgāks galds. Vajadzētu padomāt arī par noteiktiem drošības aspektiem. Turklāt, ja Jūs dzīvojat viens vai arī kopā ar savu otro pusīti, visdrīzāk, ka bieži vien pusdienojat restorānos vai kafejnīcās. Tādā gadījumā mēs iesakām iegādāties minimālu mēbeļu daudzumu. Labāk atlieciet šo naudu kaut kam tik tiešām nepieciešamam.

Ja Jūs dzīvojat savā mājā un Jums ir milzīga virtuve, tad izvēle ir bezgalīga. Izskatāt variantu, kurā iekļauta bāra lete? Varbūt Jūs Jau sen sapņojāt par lielu pusdienu galdu? Varbūt Jūs vēlaties, lai virtuvē būtu plašums? Tiesa gan, šādā variantā, padomājiet, vai Jūs praktiski izmantojat esošo platību.

TOP piedāvājumi: Pusdienu galdi

Izvēlieties materiālu

Pērkot mēbeles, nebūt nav mazsvarīgi izvēlēties piemērotu materiālu. Pats par sevi saprotams, ja Jums ir mazi bērni, tad stikla galds nebūs pareizs risinājums. Koksne derēs visiem gadījumiem, bet eksotiskos materiālus vēlams izvēlēties tikai tad, ja tie tik tiešām iederas visas mājas kopīgajā tēlā, kā arī Jums šādu mēbeļu cena šķiet piemērota.

Var ietaupīt nekaitējot kvalitātei

Kā ietaupīt naudu, ja jāpērk mēbeles? Vienkārši! Mūsdienās arī mēbeles var pasūtīt internetā. Tur tās ir lētākas tādēļ, ka personālam un telpu apkalpošanai tiek tērēts mazāk naudas. Turklāt 220.lv bieži vien mēdz būt akcijas un izpārdošanas, bet reizēm, pielietojot diskonta kodus, ir iespējams iegūt īpašas atlaides. Pērkot preces internetā nav pat vajadzības iziet no mājas. Vieni vienīgi plusi, vai ne?

Pērkot domājiet par nākotni

Mēs jau vairākas reizes pieminējām, ka virtuves mēbeles Jums kalpos ilgus gadus. Kad Jūs plānojat nākamo remontu? Ja Jūs vēl neesat izdomājuši, ko likt šajā vai citā stūrī, tad varbūt arī nemaz nelieciet neko? Kas zina, varbūt nākotnē Jums gribēsies lielāka izmēra ledusskapi vai jaunu trauku mazgājamo mašīnu, bet varbūt drīzumā Jums ir gaidāms ģimenes pieaugums, un Jums vajadzēs citu galdu. Izvēloties virtuves mēbeles, padomājiet par saviem nākotnes plāniem. Piemēram, ja Jūs plānojat atdot dzīvokli bērniem vai mazbērniem, centieties iegādāties minimālu mēbeļu daudzumu, jo visdrīzāk Jums un viņiem šādās lietās ir dažāda gaume. Nedomājiet tikai par tagadni.

Pircējiem patika šis ieraksts

5/5
1 Klientu vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?