Noderīgi padomi

Kā izvēlēties profesionālo kosmētiku?

13 06 2017

Personīgās lietošanas kosmētikas līdzekļu izvēle pati par sevi nav sarežģīta, jo nav nekādas grūtības noteikt savas ādas tipu un toni. Taču profesionālajiem stilistiem – vizāžistiem nākas saskarties ar ļoti daudziem cilvēkiem, kuriem ir ne tikai atšķirīgs ādas tips un tonis, bet arī tie dod priekšroku atšķirīgām apģērba krāsām, stiliem utt. Nav iespējams iegādāties visu pasaules kosmētiku, taču būtu ar kaut ko jāsāk. Tādēļ, ko būtu jāņem vērā izvēloties profesionālo kosmētiku?

Profesionālās kosmētikas veidi

Kā likums, stilistu – vizāžistu darbam nav vajadzīgi higiēnas līdzekļi (dezodoranti, krēmi u.c.), bet gan dekoratīvā kosmētika un matu kopšanas līdzekļi. Tādēļ nevajadzētu iegādāties lietas, kas Jums nebūs vajadzīgas.

Dekoratīvā kosmētika

Veiksmīgam darbam profesionālam vizāžistam ir vajadzīga kosmētika visiem dzīves gadījumiem, un šādai kosmētikai ir jābūt lielā daudzumā, jo tai ir jābūt piemērojamai jebkuru klientu vajadzībām. Jūsu darba piederumu klāstā ir jābūt pietiekami daudz pomāžu, ēnu, otiņu, kā arī daudz citu līdzekļu un aksesuāru. Jā, šajā nolūkā būs nepieciešams veikt ievērojamas investīcijas, taču tas ir vajadzīgs.

TOP-piedāvājumi: Lūpu krāsas, spīdumi, balzami

TOP-piedāvājumi:  Acu ēnas, zīmuļi, skropstu tušas

TOP-piedāvājumi: Grima otas un aksesuāri

Matu kopšana

Ideāla makijāža – puse darba padarīta. Vēl ir vajadzīga ideāla frizūra. Lai tiktu panākts maksimālais efekts, stilista rīcībā ir jābūt dažādiem matu kopšanas līdzekļiem – šampūniem, kondicionieriem, krēmiem, vaskiem utt. Ar standarta līdzekļiem vien nebūs pietiekami, jo gan mati, gan arī āda mēdz būt atšķirīgu tipu, un katram tipam ir nepieciešami atbilstoši kopšanas līdzekļi un veidi.

TOP-piedāvājumi: Šampūni

TOP-piedāvājumi: Kondicionieri, balzāmi

Pirmkārt, iegādājieties somiņu

Daudzi vizāžisti pat neaizdomājas par to, ka viņiem var noderēt somiņa, kurā viņiem būs iespējams salikt kosmētiku un darba instrumentus. Tomēr somiņa ir patiesi nepieciešama – bez tās Jums radīsies problēmas, ja nāksies piederumus pārvadāt. Tostarp, jūs varat arī kaut ko nozaudēt. Stilistiem – vizāžistiem bieži nākas strādāt ārpus mājas vai personīgajā studijā, tādēļ, ja vien Jūs gribat būt konkurētspējīgi ar citiem, šīs jomas, profesionāļiem, tad Jums būs vajadzīga somiņa, jāteic, ka salīdzinoši liela, ietilpīga un sniedzot iespēju organizēt piederumu novietošanu. Tādējādi Jūs līdz minimumam varēsiet samazināt laiku, veltītu nepieciešamo piederumu atrašanai.

Pēc tam nopērciet makijāžas otiņas

Tātad, Jūs esat nopirkuši somiņu. Vai domājat, ka nu varēs ķerties pie kosmētikas iegādes? Nekā nebija! Nākamais solis ir makijāžas otiņu iegāde. Meklējiet dabīgu materiālu otiņas – tās ir mīkstākas un daudz efektīvākas, jo ir izgatavotas no dabīgiem materiāliem. Jums būs vajadzīgas dažādu formu un izmēru otiņas, atšķirīgām sejas un kakla zonām, un, protams, arī dažādu kosmētikas līdzekļu uzklāšanai.

Un tikai pēc tam iegādājieties dekoratīvo kosmētiku

Protams, ka Jūs varat iegādāties visus makijāžas līdzekļu veidus, taču īpašu uzmanību, tostarp, būtu jāpievērš pūderim, acu zīmuļiem un ēnām, pomādēm un skropstu tušai. Vajadzētu atcerēties arī par nagu laku. Saskaņā ar 220.lv ekspertu pausto, profesionāļiem ir daudz ērtāk un vienkāršāk pasūtīt uzreiz vairākus komplektus, nekā šos līdzekļus pasūtīt atsevišķi. Pasūtiet komplektus daudzās krāsās un toņos – tādējādi, tie būs piemērojami visdažādākajiem klientiem.

Tostarp, mēs rekomendējam iegādāties lielākā daudzumā vakara makijāžas komplektus. Nē, tas nebūt nenozīmē, ka Jums nebūs vajadzīgi dienas makijāžas līdzekļi, taču, jāteic, ka parasti sievietes vēršas pie profesionāļiem pirms gaidāmiem svētkiem, ballītēm, pirms iešanas uz randiņiem un pirms citiem nozīmīgiem notikumiem, tādēļ, Jums visbiežāk nāksies veikt tieši vakara makijāžu, ar kā palīdzību sieviete top daudz noslēpumaināka un seksuālāka.

Jums lieti noderēs arī citi piederumi

Profesionāla vizāžista darba komplekts – tie nav tikai makijāžas līdzekļi, otiņas un somiņa. Šajā komplektā ietilpst arī dažādi makijāžas noņemšanas līdzekļi, piemēram, īpašas salvetes, jo daži klienti pie Jums ieradīsies sakarā ar makijāžas noņemšanu, tādējādi attīrot sejas ādu pirms darba veikšanas. Šādi līdzekļi lieti noder arī tādos gadījumos, kad Jums nākas labot vai pilnībā noņemt Jūsu uzklāto makijāžu.

Tostarp, vēlams, lai darba piederumu komplektā atrastos īpašs līdzeklis otiņu tīrīšanas sakarā. Protams, ka Jūs varat mazgāt otiņas tekoša ūdens strūklā, taču tā var sabojāt otiņas, kā sariņi ir veidoti no dabīgiem materiāliem. Tostarp, ar tīrīšanas līdzekli apstrādātas otas ātrāk izžūst. Tādējādi Jūs varēsiet strādāt daudz ātrāk un efektīvāk. Daži zīmoli, otiņu tīrīšanas sakarā, ražo aromatizētus līdzekļus, tādējādi padarot daudz patīkamāku makijāžas uzklāšanas procesu.

Ārkārtīgi svarīga ir atgriezeniskā saite un sadarbība

Pašlaik kosmētikas tirgus lauciņā darbojas daudz profesionāļu, taču Jums nebūtu vēlams katru no tiem uzskatīt par savu konkurentu. Ja reiz Jūs savu karjeru esat uzsākuši salīdzinoši nesen, tad diez vai palīdzēs mēģinājumi konkurēt ar visiem. Nebaidieties dalīties pieredzē ar darba kolēģiem un lūgt viņiem padomu. Ieklausieties, ko viņi stāsta viens par otru un dažādiem kosmētikas līdzekļiem, ko domā par to ražotājiem, un ņemiet vērā šo informāciju. Tādējādi Jūs varēsiet ietaupīt gan laiku, gan arī naudu. Jebkurā gadījumā, sadarbība ir daudz lietderīgāka un izdevīgāka, nekā hipertrofēta konkurence!

Zemai cenai nevajadzētu būt prioritātei

Vēlme iegādāties kaut ko lētāk un ieekonomēt – absolūti dabiska un normāla lieta. Jāteic, ka nevajadzētu ekonomijas labad ziedot savu klientu komfortu un apmierinātību. Netaupiet naudu kvalitatīvu un dabīgu produktu sakarā. Ja reiz Jūs vēlaties nedaudz ieekonomēt, mēs rekomendējam pievērst uzmanību īpašiem promo kodiem, visdažādākajām akcijām un izpārdošanām, kā sakarā ir iespējams saņemt visnotaļ ievērojamas atlaides. Tai skaitā, nevajadzētu aizmirst, ka preču cena Interneta veikalos parasti mēdz būt zemāka, pateicoties tam, ka pārdevējiem, tostarp, ir vajadzīgas mazākas platības telpas un jānoalgo mazāk personāla darbinieku.

Ja Jums ir daudz klientu, un Jūs esat ievērojuši atlaižu akciju vai izpārdošanu, pasūtiet dažas vienības Jūsu ieinteresējošā produkta. Kvalitatīvai kosmētikai ir ilgs derīguma termiņš, un tādējādi pastāv iespēja ieekonomēt vairāk, jo atlaižu akcijas nemēdz būt katru dienu!

Nebaidieties eksperimentēt un izmēģināt jaunumus

Droši vien, ka ir tādi produkti un zīmoli, ko Jūs pastāvīgi lietojiet un kam uzticaties, taču kosmētikas industrija nepārtraukti attīstās. Pastāvīgi parādās interesanti jaunumi. Nevairieties no jauniem produktiem, nebaidieties eksperimentēt – tā, Jūs, ne tikai iepriecināsiet savus klientus, bet arī, iespējams, kļūsiet par savas jomas līderi. Daudzi cilvēki seko līdzi modes tendencēm. Jūsu uzdevums – palīdzēt viņiem šajā sakarā, tādēļ nebaidieties meklēt, atklāt un piedāvāt saviem klientiem kaut ko jaunu, interesantu un neparastu.

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?