Noderīgi padomi

Kā izvelēties matraci?

4.9/5
28 08 2013

Kā izvēlēties matraci?

Labi gulēt ir ļoti svarīgi, jo no miega kvalitātes ir atkarīga visas dienas produktivitāte. To var noteikt daudzi faktori: jūsu garastāvoklis un emocijas, istabas temperatūras izmaiņas, aktivitātes dienā un tā tālāk. Lai izvairītos no bezmiega problēmām, ir vērts parūpēties par savu komfortu un iegādāties kvalitatīvu matraci. 220.lv eksperti konsultē, kā to izvēlēties.

Kad matracis ir jāmaina?

Ja pēc pamošanās no rīta jūtat sāpes muguras lejasdaļā un tas pazūd 30 minūšu laikā (vai ātrāk), izkāpjot no gultas, matracis, iespējams, vairs nav piemērots miegam. Ideāls matracis ir tāds, kurā guļot, nejūtat spiedienu, it kā gulētu uz mākoņa. Turklāt, ja jūsu pašreizējā matracī pamanāt mazus caurumus, tad tas vairs nav elastīgs un ir zaudējis savu formu. Šo iemeslu dēļ ir vērts padomāt un sākt meklēt jaunu matraci.

Populārākie matraču veidi

Katram matrača tipam ir noteiktas īpašības, lai varētu novērtēt un izlemt, kurš matracis jums ir vislabākais, šeit ir aprakstīti populārākie matrači:

 • Bonnel atsperu matračišī ir visizplatītākā matraču ražotāju izmantotā tehnoloģija. Atkarībā no savām vajadzībām, varat izvēlēties no dažādiem atsperu izmēriem un daudzumiem, kā arī  dažādu matrača cietību vai mīkstumu. Tātad, ja jums ir liekais svars vai ciešat no muguras sāpēm, ieteicams izvēlēties cietāku matraci. Šāda veida matrači ir ļoti populāri, jo to cena ir pieejama daudziem, taču jāpatur prātā, ka atsperu matraču kalpošanas laiks ir īsāks.

 • Kabatu atsperu matrači – šī tipa priekšrocība ir tā, ka miega laikā tiek regulēta temperatūra un cirkulē gaiss, tāpēc vasarā uz šāda matrača gulēt nebūs karsti, bet ziemā - auksti.
 • Viskoelastīgi matrači ir izgatavoti no vairākiem dažāda blīvuma putu slāņiem, kas reaģē uz ķermeņa svaru un temperatūru, tāpēc pielāgojas jūsu formai, tādējādi garantējot ērtu un kvalitatīvu miegu. Šie matrači ir lieliski piemēroti tiem, kuri meklē ērtu miega pozu vai guļ kopā ar partneri, kas bieži pamostas. Šis matrača tips labi absorbē kustības, tāpēc blakus esošais cilvēks nebūs jūtams un nemodinās. Ja izmantojat šādu matraci, jums vajadzētu rūpēties, lai guļamistabas temperatūra būtu nedaudz zemāka, pretējā gadījumā gulēšana uz šī matrača var būt pārāk karsta.

 • Poliuretāna putu matrači –  populāri to viegluma un lietošanas ērtuma dēļ, tiem ir lieliska kustību absorbcija un tie nav dārgi. Tā kā šis materiāls ir viegli formējams, tas lieliski derēs pat nestandarta izmēra gultās. Šāda veida matrači ir izturīgi un elpojoši, tāpēc varat tos droši izmantot.

 • Citi tipi - Ir arī citi matraču tipi, un, parādoties jaunām tehnoloģijām, katru dienu tiek izgatavoti arvien sarežģītāki matrači, taču pirms pirkšanas ieteicams apskatīt, kādu labumu tie var dot jūsu ķermenim, miega kvalitātei un veselībai.

Cietība - ļoti svarīgs un individuāls aspekts

Daudzi cilvēki, pērkot matraci, nepievērš uzmanību tā cietībai, taču tas ir ārkārtīgi svarīgi. Jums vajadzētu izvēlēties matrača cietību atbilstoši pozai, kurā parasti guļat. Ja guļat uz sāniem, iesakām mīkstus vai vidēji cietus izstrādājumus. Ja uz muguras - izvēlieties vidējas cietības, guļot uz vēdera, ieteicams izvēlēties vidēji cietu matraci. Visbiežāk matrača cietība tiek aprēķināta, pamatojoties uz jūsu svaru, piemēram, cilvēkiem ar lielāku svaru, vajadzētu gulēt uz nedaudz cietākiem matračiem.

Matrači tiek klasificēti šādās kategorijās pēc to cietības:

 •         H2 – vidēji ciets, paredzēti līdz 80 kg. svara cilvēkiem;
 •         H3 – cietāks, sver virs 80 kg.;
 •         H4 – ciets, paredzēti virs 100 kg.;
 •         H5 – ļoti ciets, uz kura var gulēt cilvēki, kas sver vairāk nekā 120 kg.

Izvēloties matraci, svarīgs mērīšanas parametrs ir ne tikai cilvēka svars, bet arī augums, jo mazāks tas ir, jo cietāku nepieciešams matraci un otrādi. Dažādi ražotāji matrača cietību var norādīt atšķirīgi, tāpēc pirms pirkšanas konsultējieties ar matrača izplatītāju.

Un, ja jūs guļat divatā un jūsu gulēšanas paradumi nesakrīt, tad varat padomāt par diviem atsevišķiem matračiem, kurus var apvienot vienā lielā, vai atrast alternatīvu, kas atbilstu jūsu vajadzībām.

Pareizais matrača izmērs

Matrača izmēru ir viegli izvēlēties, zinot savas gultas izmēri un attiecīgi orientēties, kas būtu vispiemērotakais jūsu gultai. Pretējā gadījumā iesakām izvēlēties matraci, kas ir vismaz 20 centimetrus garāks par jūsu augumu. Matrača platums būs atkarīgs no tā, vai guļat viens vai divatā, no jūsu gultas platuma un no jūsu individuālajām vajadzībām. Jums arī vajadzēs pievērst uzmanību matrača augstumam, parasti izvēlas 17-18 cm, taču, ja cilvēks ir liels, tad ir ieteicams izvēlēties 20-22 cm. Ņemiet vērā: jo lielāks gulētāja svars, jo augstākam jābūt matracim.

Kas nosaka matrača cenu

Matrača cena ir atkarīga no tā sastāva, pārvalka materiāla, tā izmēriem un citām īpašībām. Mēs iesakām iegādāties matraci interneta veikalā 220.lv, kur bieži tiek rīkoti īpaši piedāvājumi un kas piedāvā īpašas cenas. Tas ne tikai ietaupīs naudu, bet arī netērēs jūsu dārgo laiku, jūs varēsit izvēlēties jums ērtu piegādes un apmaksas veidu, un baudīt jaunu matraci jau tagad.

Piezīme tiem, kas vēlas iegādāties matraci:

 1. Izvēloties matraci, tā lielums un cietība jāaprēķina, ņemot vērā savu augumu un svaru. Matracim jābūt vismaz 20 cm lielākam par jūsu augumu, cietību aprēķina pēc speciālām kategorijām:
  • H2 – vidēji ciets, paredzēti līdz 80 kg. svara cilvēkiem;
  • H3 – cietāks, sver virs 80 kg.;
  • H4 – ciets, paredzēti virs 100 kg.;
  • H5 – ļoti ciets, uz kura var gulēt cilvēki, kas sver vairāk nekā 120 kg.
 2. Jūs varat izvēlēties no atsperu, kabatas atsperu, viskoelastīgiem un putu poliuretāna matračiem. Svarīgi, lai tie atbilstu jūsu cerībām, ja jums ir veselības problēmas, varat izvēlēties matraci ar dažādām cietības zonām.
 3. Vienā gultā ir iespējams integrēt divus dažādus matračus, ja jūsu un jūsu partnerim ir atšķirīgs miega režīms.
 4. Matrača augstums var būt 17-18 cm, bet, jo smagāks ir cilvēks, jo lielākam jābūt augstumam.
 5. Matrača cena ir atkarīga no tā sastāva, pārvalka materiāla, izmēriem un īpašībām.

Pircējiem patika šis ieraksts

4.9/5
10 Klientu vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?