Noderīgi padomi

Idejas guļamistabas apgaismojumam: kā plānot guļamistabas apgaismojumu?

gaisa gulamistaba ar moderniem piekarinamiem gaismekliem un koka detalam un augiem
03 09 2020

Funkcionāls apgaismojums guļamistabā - labas atpūtas atslēga. Labi izvēlēts apgaismojums rada piemērotu noskaņu jebkurai nodarbei. Tiem, kas dievina lasīšanu gultā, būs nepieciešama lustra ar viegli pieejamu slēdzi no gultas. Tiem, kam patīk klausīties mūziku tumsā, Jums vajadzētu izvēlēties lampu ar dimmeri. Mēs Jums ieteiksim, kā izvairīties no telpas pārslodzes, un izvēlēties Jums piemērotākos apgaismes ķermeņus.

omuligs apgaismojums gulamistaba ar galda lampam un virtenem vakara

Lampas guļamistabā, kā nepārspīlēt?

Izvēloties apgaismojumu, ir svarīgi nepārslogot telpu ar dažāda veida gaismekļiem, kas nepilda nekādas funkcijas. Nelielai telpai, kuras platība ir 10-15 kv.m., vajadzētu pietikt ar 2-3 gaismas avotiem. Gaismekļiem guļamistabā jābūt funkcionāliem, taču jāpatur prātā arī mājīguma aspekts.

erta galda lampa uz skapisa pie gultas gulamistaba

Vispirms precīzi izlemiet, kāds apgaismojums Jums ir nepieciešams. To var viegli izdarīt, atbildot uz šādiem kontroles jautājumiem:

  1. Vai Jums patīk lasīt gultā?
  2. Vai skapis ir uzbūvēts vai tas ir kā atsevišķa telpa?
  3. Vai Jums ir naktsgaldiņš?
  4. Vai telpā ir spogulis, kas karājas?
  5. Vai ir tualetes galdiņš?

Tiem, kam patīk lasīt - atsevišķs apgaismojums

Ja grāmatas lasīšana gultā ir Jūsu vakara rituāls, Jums vajadzētu uzstādīt piemērotu apgaismojumu. Jūs varat izvēlēties no vairākām iespējām - sienas lampas, nakts lampas vai nakts lampas.

Sienas lampas. Šāda veida gaismekļi ir uzstādīti uz abām gultas pusēm. Gultai jāatrodas telpā starp lampām. Nekādā gadījumā nelieciet lampu virs gultas, gaisma kritīs tieši uz sejas, kas padarīs Jūs nogurušu un Jums būs neērti lasīt.

Galda lampas. Šī ir diezgan izplatīta guļamistabas apgaismojuma izvēle. Ja izvēlaties galda lampas, Jums jau ir jāatsakās no sienas lampām. Būs pārāk daudz gaismas, un telpa ap gultu izskatīsies pārāk pārpildīta. Neizvēlieties pārāk augstas lampas, it īpaši, ja arī naktsgaldiņš, uz kura Jūs tās novietosiet, ir augsts.

Piespraužams gaismeklis. Ja Jūs vēl neesat izlēmis, kāda veida lampu vēlaties, vai arī Jums vēl nav naktsgaldiņa, varat izvēlēties piespraužamu lampu. Tās piestiprinās pie gultas un ir lieliski piemērotas tiem, kam patīk lasīt.

Vai Jums ir nepieciešams apgaismojums skapim?

Atbilde ir skaidra - bez šaubām, jā. Kad skapis ir uzstādīts atsevišķā telpā, apgaismojums kļūst par pašsaprotamu lietu. Tomēr, pērkot iebūvētu skapi vai uzstādot to nišā, apgaismojums bieži netiek ņemts vērā. Skapja apgaismojums ir īpaši noderīgs, ja tas atrodas tālu no loga vai tam ir slikti pieejams galvenās telpas apgaismojums. Skapja apgaismošanai vispiemērotākās ir piekaramās lampas. Izvēlieties tos, kuriem ir virziena spēja, lai jūs varētu tieši novirzīt gaismu skapī.

Ja skapis ir uzstādīts atsevišķā telpā, labākais risinājums - iebūvētās lampas. Nelielā telpā tās būs īpaši ērtas. Kur ir apģērbs, tur ir putekļi, tāpēc pēc šādu lampu uzstādīšanas Jums nebūs jāuztraucas par putekļu veidošanos. Varat arī būt pārliecināts, ka, novietojot priekšmetus augšējos plauktos, Jūs neaizķersieties aiz lielas lampas. 

plasa gulamistaba kremkrasas ar gaisiem griestiem un iebuvejamam lampam

omuliga gulamistaba ar daudzam lampinam un kiegelu sienas

Papildu apgaismojums, kad tas ir vajadzīgs?

Ja telpā ir spogulis vai tualetes galdiņš, Jums jāapsver doma arī par papildu apgaismojumu.

stavlampa gulamistaba blakus baltam tualetes galdinam papildus apgaismojumam

Spogulim vispiemērotākā ir maza sienas lampa vai stāvlampa ar kustīgu lustru. Izvēloties tualetes galdiņa apgaismojumu, ir jāņem vērā tā lielums un vieta, kur gaismeklis tiks uzstādīts. Ja tas atrodas tieši blakus naktsgaldiņam, uz kura stāv galda lampa, neizvēlieties šādu lampu. Tas pats attiecas uz sienas lampu, ja tāda jau ir uzstādīta pie gultas, tas ģērbtuves sienas izskatīsies pārāk pārpildītas. Ja telpā ir vairāk vietas nekā tikai spogulim, šeit būs lieliski piemērota stāvlampa.

Galvenās telpas apgaismojums

Lai kādu apgaismes ķermeni Jūs izvēlētos savai istabai, galvenā lampa, kas apgaismo visu istabu, ir obligāta. Šim gaismekļa slēdzim jābūt viegli pieejamam jau ieejot telpā, tā gaismai jābūt pietiekami spilgtai, lai tā aptvertu visus istabas stūrus. Galvenajam apgaismojumam vispiemērotākās ir griestu lampas.

Apgaismojuma intensitāte un krāsas temperatūra

Izvēloties spuldzes, jāņem vērā arī to krāsas temperatūra. Tā ir atkarīga no tā, kādā gaismā tiks apgaismota vēlamā telpa. Krāsu temperatūru mēra kelvinos (K) ar skalu no 1000 līdz 10 000. Jo lielāks skaitlis, jo baltāka un vēsāka gaisma. Guļamistabas videi jābūt nomierinošai, mājīgai un patīkamai, tāpēc jāizvairās no spilgtām un aukstām nokrāsām. Ieteicams izvēlēties spuldzes ar vērtību no 2000 līdz 3000 K.

moderna gulamistaba ar piekaramam lampam un augstiem griestiem

Gaismas spilgtumu mēra lūmenos (lm). Lai precīzi zinātu, kādas spilgtuma spuldzes Jums ir vajadzīgas, Jums jāapsver, kāda lieluma telpu vēlaties apgaismot. Guļamistabai ieteicams izmantot 100-200 lm / m2 spuldzes.

Lai uzzinātu vairāk par gaismas spilgtumu, krāsu temperatūru un to, kāds apgaismojums ir vislabākais katrā mājas telpā, izlasiet rakstu - Apgaismojums interjerā: viss, kas Jums jāzina.

tumsa un omuliga gulamistaba ar galda lampam un tumsam sienam

Rezumējot, var identificēt trīs galvenās lietas, kas ir svarīgas, izvēloties guļamistabas apgaismojumu. Pirmkārt, nepārslogojiet istabu, nelielā telpā būs 2-3 gaismas avoti. Otrkārt, apvienojiet gasimekļus savā starpā, bet izvairieties no pārāk daudziem identiskiem elementiem, ja grīdas lampa, galda lampa, griestu un sienas gaismeklis ir identisks, istaba izskatīsies bezgaumīga. Ja Jūs apvienojat griestus un iebūvētu gaismekli, izvēlieties nedaudz atšķirīgu grīdas lampu. Treškārt, neieslēdziet pārāk daudz spilgtu spuldžu, tad pat visskaistākā lampa neradīs mājīgumu.

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?