Noderīgi padomi

Infrasarkanie sildītāji

5/5
22 02 2021

Gada aukstajā laikā ir svarīgi rūpēties par komfortu mājoklī un citās ēkās. Šim nolūkam nepieciešama efektīva apkures sistēma. Šobrīd variantu ir daudz, tādēļ piemeklējot savām vajadzībām atbilstošāko risinājumu, jāizvērtē dažādas iespējas.

Būtībā pastāv tikai divas apkures sistēmas – konvekcijas un infrasarkanā. Konvekcijas sistēma sasilda gaisa plūsmas, kas cirkulē telpā, un tādējādi apkurina visu telpu. Infrasarkanā sistēma apkurina apkārt esošos priekšmetus, tāpēc telpā jūtams siltums. Gaisa cirkulācija šeit neveidojas. Speciālisti atzīst, ka tieši infrasarkanajiem sildītājiem ir lielākas priekšrocības. Kādas tas ir? Mēģināsim to noskaidrot šajā rakstā.

Keramiskais infrasarkano staru sildītājs Ensa CR500T cena un informācija | Keramiskais infrasarkano staru sildītājs Ensa CR500T | 220.lv 9 € ATLAIDE NO 100 €
€ 15900 4.9/5 21st. 45min.
Uz grozu
9 € ATLAIDE NO 100 €
Infrasarkano staru sildīšanas panelis 600W, vadāms ar WIFI, NEO, 90-100 cena un informācija | Infrasarkano staru sildīšanas panelis 600W, vadāms ar WIFI, NEO, 90-100 | 220.lv 9 € ATLAIDE NO 100 €
€ 17800 5/5 21st. 45min.
Uz grozu
9 € ATLAIDE NO 100 €
Infrasarkano staru sildīšanas panelis 450W, vadāms ar WIFI, NEO, 90-099 cena un informācija | Infrasarkano staru sildīšanas panelis 450W, vadāms ar WIFI, NEO, 90-099 | 220.lv 9 € ATLAIDE NO 100 €
€ 15100 21st. 45min.
Uz grozu
9 € ATLAIDE NO 100 €
Infrasarkanais āra sildītājs ARGO Daphne, 2 kW (Itālija) cena un informācija | Infrasarkanais āra sildītājs ARGO Daphne, 2 kW (Itālija) | 220.lv 6 € ATLAIDE NO 60 €
€ 9499 21st. 45min.
Uz grozu
6 € ATLAIDE NO 60 €
Trotec IR 1200 S kvarca infrasarkanais sildītājs cena un informācija | Trotec IR 1200 S kvarca infrasarkanais sildītājs | 220.lv 3 € ATLAIDE NO 30 €
€ 3599 4.7/5 21st. 45min.
Uz grozu
3 € ATLAIDE NO 30 €
Trotec IRS 800 E kvarca infrasarkanais sildītājs cena un informācija | Trotec IRS 800 E kvarca infrasarkanais sildītājs | 220.lv 3 € ATLAIDE NO 30 €
€ 2999 4.7/5 21st. 45min.
Uz grozu
3 € ATLAIDE NO 30 €
Sildītājs VR505 cena un informācija | Sildītājs VR505 | 220.lv 3 € ATLAIDE NO 30 €
€ 4999 21st. 45min. Ir noliktavā
Uz grozu
3 € ATLAIDE NO 30 €
Halogēna sildītājs Beper RI.132 cena un informācija | Halogēna sildītājs Beper RI.132 | 220.lv 3 € ATLAIDE NO 30 €
€ 2599 21st. 45min.
Uz grozu
3 € ATLAIDE NO 30 €
Infrasarkanais sildītājs EnergoInfra EIR1000  EnergoInfra EIR1000 cena un informācija | Infrasarkanais sildītājs EnergoInfra EIR1000  EnergoInfra EIR1000 | 220.lv 9 € ATLAIDE NO 100 €
€ 11800 21st. 45min.
Uz grozu
9 € ATLAIDE NO 100 €
Oglekļa šķiedras infrasarkanais sildītājs Veito Aero, 2500W cena un informācija | Oglekļa šķiedras infrasarkanais sildītājs Veito Aero, 2500W | 220.lv 9 € ATLAIDE NO 100 €
€ 18100 21st. 45min.
Uz grozu
9 € ATLAIDE NO 100 €
Parādīt vairāk

Infrasarkanā sildītāja darbības princips

Vispirms jāsaprot šī sildītāja darbības princips. Būtiskākā šī sildītāja daļa ir sildelements, kas elektroenerģiju pārvērš siltuma enerģijā un izstaro to uz tuvumā esošajām virsmām. Vispirms tiek sasildīti objekti, piemēram, sienas, grīda, mēbeles, cilvēki, un tikai pēc tam gaiss. 

Sasildītie objekti paši atdod siltumu, siltuma zudums tiek samazināts līdz minimumam un efekts ir vēl lielāks.

infrasarkanais silditajs viesistaba

Būtiskākās infrasarkanā sildītāja priekšrocības

Pieejami divi infrasarkano sildītāju veidi - lokālai apsildīšanai un visas telpas apsildīšanai paredzētie. Izvēloties lokālai apsildei paredzētu sildītāju, jāuzsver ekonomiskums. Apsildot tikai vienu konkrētu telpas daļu (piemēram, darba vietu), ietaupās resursi, kas citkārt tiktu patērēti visas telpas apsildei.

Ķermeņa siltumam līdzīgs efekts

Infrasarkanā starojuma sildītāji izplata viļņus, kas ir līdzīgi siltuma viļņiem, kādus izplata mūsu ķermeņi. Tāpēc mūsu ķermeņiem šis apkures veids ir pieņemamāks. Tas arī ir nekaitīgs veselībai. Atcerieties izdzīvošanas padomus: ko darīt, ja gada aukstajā laikā esat nonācis ūdenī. Lai sasildītos, Jums jāsēž pēc iespējas blīvāk – tā tiks uzturēta ķermeņa temperatūra. 

Cits ieteikums – nevilkt nost drēbes un palikt apģērbtam, pat ja drēbes ir samirkušas. Ķermenis izplata siltumu, no kura samirkušais audums žūst ātrāk, nekā gaisā (mīnus grādu temperatūrā apģērbs sasals ledū, bet neizžūs).

Neizraisa gaisa cirkulāciju

Gaisa cirkulācija mājās – viens no saslimšanas cēloņiem. Slimības rodas tāpēc, ka karstajam gaisam piemīt īpašība celties augšup, bet lejā paliek aukstais gaiss. Kad gaiss atdziest, tas laižas lejā, tāpēc gaisa plūsmas pastāvīgi kustas un sajaucas. Tas nozīmē, ka mēs varam nonākt gan karstā gaisa zonā, gan arī aukstā gaisa zonā. Mūsu organisms asi reaģē uz temperatūras izmaiņām, mēs varam saslimt - par daudz atdzist.

Vēl viena problēma – pie mums mājās dzīvojošās baktērijas un mikroorganismi. Gaisam cirkulējot, tie viegli pārvietojas no grīdas līdz mūsu galvu līmenim. Tad mēs arī tos ieelpojam un dabūjam infekcijas. Infrasarkanie sildītāji neizraisa gaisa cirkulāciju, tāpēc ir minimāls risks par daudz atdzist. Turklāt mikroorganismiem nav tik viegli pacelties gaisā.

Uzsilst uzreiz

Šāda tipa sildītāji momentāni sāk izplatīt siltumu - uzreiz pēc ieslēgšanas. Jaudīgā ierīce tikai dažās minūtēs var apsildīt diezgan lielu telpu. Tostarp konvekcijas sildītājs uzreiz nesasilda – ir jāpagaida, kamēr karstā gaisa būs vairāk, nekā aukstā.

Vienkāršas apkopes prasības

Infrasarkanajiem sildītājiem ir vienkāršas apkopes prasības. Tajos nav ne motoriņu, ne citu kustīgu detaļu, tikai spirāle un režģis. Vienīgā rūpe - reizēm jānoslauka putekļi, jo tie ilgstošas nelietošanas rezultātā uzkrājas un, kad sildītājs uzsilst, putekļi sāk degt un izplatīt nepatīkamu smaku.

Būtiska nianse, kas jāņem vērā - sildītājs nesaglabā siltumu. Tiklīdz sildītāju izslēdz, telpa atdziest. Ar to tas atšķiras no eļļas radiatora, kas pat izslēgtā stāvoklī kādu laiku var saglabāt siltumu.

Ērti uzstādāmi un lietošanā droši

Infrasarkanais sildītājs ir drošs - savas darbības laikā sasniedz noteiktu temperatūru, kas nav bīstama un nerada apdegumu risku.

Sildītāju ir vienkārši uzstādīt. Ierasti tos novieto pie sienas griestu līmenī vai zem logiem. Izmantojot speciālus statīvus, tos arī ir iespējams pārvietot, kur vien tas nepieciešams. Pieejamas arī uz grīdas novietojamas, mobilas ierīces.

Ierīces ar infrasarkano starojumu strādā klusu. Atsevišķi modeļi aprīkoti ar sensoriem, kas ļauj uzstādīt dažādus iestatījumus un kontrolēt labākās sistēmas funkcijas.

Svarīgākie aspekti, kas jāņem vērā, izvēloties sildierīci

Infrasarkano sildierīču izmantošana bieži vien ir izdevīgāka un racionālāka nekā eļļas radiatoru vai citu sildelementu lietošana.

Veikalos šobrīd pieejams plašs šādu sildelementu klāsts, līdz ar to katrs var atrast savām vajadzībām piemērotāko risinājumu.

Lai saprastu, kāds sildītāja modelis būs piemērotākais, ir svarīgi aprēķināt jaudu, kas nepieciešama telpas vai konkrētās vietas apsildei. Protams, te jāņem vērā gan telpas platība un griestu augstums, gan individuālās prasības.

Svarīgs aspekts ir sildītāja kvalitāte - lai ierīce kalpotu ilgi un labi, jāizvēlas uzticams, zināms zīmols. 

Nozīmīgs faktors ir arī ierīces funkcionalitāte. Noteikti vērts iepazīties ar citu pieredzi, lai saprastu, kāds risinājums būs vislabākais un efektīvākais.

infrasarkanais silditajs kafejnica

Būtībā infrasarkanie sildītāji ir lielisks risinājums, kā apsildīt garāžu, noliktavu, pagrabu un citas neapkurinātas telpas tieši tad, kad tur strādā cilvēki. Stilīgs infrasarkanais sildītājs noderēs arī katrā mājā, jo vēsajā laikā sniegs papildu komfortu, vienlaikus nesausinot gaisu.

Pircējiem patika šis ieraksts

5/5
8 Pircēju vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?