Noderīgi padomi

Infrasarkanie sildītāji – priekšrocības

5/5
18 02 2018

Būtībā pastāv tikai divas apkures sistēmas – konvekcijas un infrasarkanā. Konvekcijas sistēma sasilda gaisa plūsmas, kas cirkulē telpā, un tādējādi apkurina visu telpu. Infrasarkanā sistēma apkurina apkārt esošos priekšmetus, tāpēc telpā jūtams siltums. Gaisa cirkulācija šeit neveidojas. Speciālisti atzīst, ka tieši infrasarkanajiem sildītājiem ir lielākas priekšrocības. Kādas tad ir šīs priekšrocības? Mēģināsim to noskaidrot šai rakstā.

Ķermeņa siltums

Infrasarkanā starojuma sildītāji izplata viļņus, kas ir līdzīgi siltuma viļņiem, kādus izplata mūsu ķermeņi. Tāpēc mūsu ķermeņiem šis apkures veids ir pieņemamāks un nekaitīgs veselībai. Atcerieties izdzīvošanas padomus: ko darīt, ja gada aukstajā laikā esat nonācis ūdenī. Lai sasildītos, Jums jāsēž pēc iespējas blīvāk – tā tiks uzturēta ķermeņa temperatūra. Cits moments – nevilkt nost drēbes un palikt apģērbtam, pat ja tas ir samircis. Ķermenis izplata siltumu, no kura samirkušais audums žūst ātrāk, nekā gaisā (mīnus grādu temperatūrā apģērbs sasals ledū, bet neizžūs). Tādējādi infrasarkanais starojums mums ķermenim ir pieņemamāks.

TOP piedāvājums:

Neizraisa gaisa cirkulāciju

Gaisa cirkulācija mājās – viens no saslimšanas cēloņiem. Slimības rodas tāpēc, ka karstajam gaisam piemīt īpašība celties augšup, bet lejā paliek aukstais gaiss. Kad gaiss atdziest, tas laižas lejā, tāpēc gaisa plūsmas pastāvīgi kustas un sajaucas. Tas nozīmē, ka mēs varam nonākt gan karstā gaisa zonā, gan arī aukstā gaisa zonā. Mūsu organisma asi reaģē uz temperatūras izmaiņām, mēs varam saslimt - par daudz atdzist.

Vēl viena problēma – pie mums mājās dzīvojošās baktērijas un mikroorganismi. Gaisam cirkulējot, tie viegli pārvietojas no grīdas līdz mūsu galvu līmenim. Tad mēs arī tos ieelpojam un dabūjam infekcijas. Infrasarkanie sildītāji neizraisa gaisa cirkulāciju, tāpēc ir minimāls risks par daudz atdzist. Turklāt mikroorganismiem nav tik viegli pacelties gaisā.

Uzsilst uzreiz

Infrasarkanie sildītāji momentāni sāk izplatīt siltumu uzreiz pēc ieslēgšanas. Jaudīgais sildītājs tikai dažās minūtēs var apsildīt diezgan lielu telpu. Tostarp konvekcijas sildītājs uzreiz nesasilda – ir jāpagaida, kamēr karstā gaisa būs vairāk, nekā aukstā.

Nav jākopj

Infrasarkanie sildītāji gandrīz nav jākopj. Tajos nav ne motoriņu, ne citu kustīgu detaļu, tikai spirāle un režģis. Reizēm jānoslauka putekļi, jo tie uzkrājas ilgstošas nelietošanas rezultātā un, kad sildītājs uzsilst, putekļi sāk degt un izplatīt nepatīkamu smaku. Tas taču nav trūkums?

Ir arī citi trūkumu, kuros nav vērts iedziļināties. Vien no tiem – sildītājs nesaglabā siltumu, tiklīdz sildītāju izslēdz, telpa atdziest. Ar to tas atšķiras no eļļas radiatora, kas pat izslēgtā stāvoklī kādu laiku var saglabāt siltumu. Starp citu, aizliegt pieskartiem pie uzkarsušām spirālēm, jo tas noteikti radīs apdegumus. Eļļas radiators šai gadījumā ir pats drošākais.

Būtībā infrasarkanie sildītāji ir efektīvs neapkurinātu telpu apkures veids: garāžu, noliktavu, pagrabu utt., tieši tad, kad tur strādā cilvēki. Istabas apkurei var izvēlēties citus veidus, bet stilīgs infrasarkanais sildītājs noderēs katrā mājā.

Pircējiem patika šis ieraksts

5/5
3 Klientu vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?