Noderīgi padomi

5 interjera idejas: Skandināvu stils

09 03 2020

Pirmkārt un galvenokārt Ziemeļeiropā, skandināvu stila interjeri tagad ir ļoti iecienīti un bieži tiek adaptēti arī dažādās citās pasaules valstīs. Šis dizains, salīdzinot ar mūsdienu klasiku, ļauj jums izveidot ļoti vienkāršu, bet mājīgu un elegantu mājas vidi, kurā vienmēr atgriezīsieties ar baudu. Ja esat nolēmis, ka skandināvu interjera dizaina elementi būs piemēroti arī jūsu mājām, iepazīstieties ar šī stila pamatprincipiem un izmēģiniet dažas viegli pielietojamas idejas. Skandināvu interjera idejas viesistabai ir balstītas uz šādiem aspektiem:

Minimālisms un plašums

Šī stila būtība ir attīstīt jauku un ērtu vidi ar viegli pielietojamiem risinājumiem. Šim nolūkam skandināvu stila mēbelēm parasti tiek izmantotas glītas līnijas, kas arī nodrošina ilgtspējību un ilgu kalpošanas laiku.

minimalistisks dizains sikumosminimalistisks viesistabas dizainsminimalisms interjera

Katram priekšmetam ir skaidra vieta un mērķis šādā interjerā: tas ņem vērā telpas lielumu un izmanto tikai pamata aprīkojumu un mēbeles, radot iespaidu par plašumu, tīrību un kārtību.

Funkcionalitāte un praktiskums

Lai radītu komfortablu vidi un maksimāli palielinātu jūsu telpu, bieži tiek izmantotas daudzfunkcionālas mēbeles un ierīces. Bet funkcionalitāte ir cieši saistīta ar stilu, radot mājīgu atmosfēru.

praktisks un funkcionals interjersidejas funkcionalam dizainampraktisks dizains majai

Skandināvu interjera dizaina pamati balstās uz praktiskumu un daudzpusību, kas paredzēts, lai mēbeles un mazus priekšmetus padarītu pēc iespējas vienkāršākus un vieglāk apvienojamus, tāpēc daudz mazāk jādomā par izmaiņām.

Neitrāla krāsu palete

Iepriekš minētā daudzpusība ir redzama arī tajos pašos viegli pielāgojamajos toņos, kurus izmanto, lai rotātu skandināvu stila mājas. Bāli zils, maigi pelēks, balts, krēmkrāsas - tie ir tikai daži no populārākajiem toņiem, kurus parasti izmanto, lai izveidotu šo interjeru.

neitrali toni interjerapelekzila krasa interjeraneitralu krasu izmantosana interjera

Tā ir taisnība, ka, pieaugot vēlmei mājās ienest vēl lielāku vitalitāti un dzīvīgumu, gaišie, mājīgie toņi tiek apvienoti arī ar bagātīgām krāsām, taču tie gandrīz nekad nekļūst par dominējošo akcentu.

Dabas motīvi

Gan no praktiskuma, gan mājīguma viedokļa, šis interjers ir bagāts ar dabai tuvām detaļām. Tā attīstība bieži ietver dabisko materiālu izmantošanu un izvairīšanos no augiem un dabiski sastopamām ēnām. Dabīgais koks un tā imitācijas ir ļoti populāri.

dabiskas detalas interjeradabiskas detalas un viesistabas interjersaugi interjera

Runājot par mēbeļu materiāliem, stikls, tērauds un pat tekstilizstrādājumi ir arī izplatīti, nodrošinot mājīgu un siltu mājas vidi.

Vairāk gaismas

Tā kā skandināvu stils ir radies skarbākās valstīs, kur saule nespīd tik bieži, dabīgā gaisma tiek augstu novērtēta. Nepārblīvēta telpa uzreiz izskatīsies ietilpīga un gaišāka, ar papildu pūlēm neaizsedzot logus un, kur vien iespējams, izvēlēties pēc iespējas augstāku apgaismojumu no zemes līdz griestiem.

vieglas idejas interjeramlieli logi interjeraplasa un gaisa viesistaba

Dzīvoklī dzīvojošajiem šo risinājumu ir grūtāk īstenot: šajā gadījumā būtu jānodrošina dabisks apgaismojums.

Ievērojot šos padomus, jūs viegli paplašināsiet stilīgu, praktisku un ērtu telpu, kas lieliski atkārtos Skandināvijas stila pamatus. Atcerieties, ka, izstrādājot šo interjeru, mazāk nozīmē vairāk, tāpēc koncentrējieties uz kvalitāti, nevis kvantitāti!

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?