Noderīgi padomi

Skolai gatavojoties - kā pareizi izvēlēties galdu un krēslu?

19 01 2016

Gatavojot savu mazo skolnieku skolas gaitām vai mainot tam galdu un krēslu aktuāls kļūst jautājums – Kā pareizi izvēlēties darba galdu un krēslu, lai tie nekaitētu bērna veselībai?

Tātad, par visu pēc kārtas!

Galds

Galds - vispirms, tādam noteikti jābūt! Neļaujiet skolniekam pildīt mājas darbus uz dīvāna vai guļot:

  • Darba galda virsmai jābūt gaismu maz atstarojošai un pietiekami lielai, lai uz tās varētu ērti pildīt mājas darbus, izvietot datoru, nepieciešamās iekārtas, piederumus utt. Galda minimālie izmēri: 1200 x 800 mm,optimālie: 1600 x 1000 mm.
  • Klades vai tastatūru novieto atbilstoši skolēna elkoņa līmenim (roka elkoņa locītavā saliekta 90° leņķī); plecu josla nedrīkst būt pacelta uz augšu.

TOP piedāvājumi: Datorgaldiem, rakstāmgaldiem

Krēsls

Krēsls - skolēns lielāko dienas laiku pavada sēdus, tāpēc lielu uzmanību ir jāpievērš krēsla izvēlei:

Krēsla atzveltne - tai jānodrošina muguras atbalsts un ir jābūt anatomiskai formai visā tas garumā atbilstoši mugurkaulam. Atzveltnei un sēdeklim ir jābūt polsterētiem un pārklātiem ar neslidenu, neelektrizējošu un gaisa caurlaidīgu materiālu.

  • Piemērots sēdekļa augstums ir šāds: sēdekļa priekšējā mala ir paceles bedres līmenī, leņķis ceļa locītavā ir lielāks par 90°, pēdas novietotas stabili uz grīdas. Tāpēc ir svarīgi, lai krēslam būtu iespēja regulēt sēdekļa augstumu individuālām vajadzībām.
  • Sēdekļa dziļumam ir jābūt mazākam par attālumu no gūžas locītavas līdz ceļa locītavai.
  • Ieteicams riteņu skaits uz krēsla ir pieci. Tas nodrošina krēsla stabilitāti un manevrēt spēju, krēslam ir jābūt viegli grozāmam ap savu asi.

TOP piedāvājumi: Biroja krēsliem

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?