Noderīgi padomi

Jāiekārto maza virtuve? 9 padomi, kas Jums palīdzēs

5/5
30 09 2019

Daudzi no mums sapņo par plašu un skaistu virtuvi, kas ir ērti lietojama, moderna un eleganta. Diemžēl daudzos dzīvokļos un arī privātmājās virtuvei atvēlētā platība nav tik liela, cik gribētos, taču tas nenozīmē, ka uzreiz jāsauc meistars un jāgāž ārā sienas, lai fiziski paplašinātu telpu. Bieži vien palīdzēt var iekārtojuma pārveidošana, pielietojot radošumu un ņemot vērā turpinājumā minētos padomus virtuves pārveidošanai.

1.Izmantojiet balto krāsu savā labā.

Kā zināms, baltā krāsa atstaro gaismu, tāpēc tās izmantošana var vizuāli padarīt telpu plašāku un atvērtāku. Izvēloties virtuves mēbeles, piemēram, virtuves skapīšus un virtuves virsmu, dodiet priekšroku līdzīgiem baltajiem toņiem, kā arī pieskaņojiet masīvākus objektus, tai skaitā, radiatorus, sienu krāsai, tos vizuāli nomaskējot. 

Ja izvēlēsieties virtuves mēbeles un citus objektus no vienas krāsu grupas, Jūs veiksmīgi izvairīsieties no kļūdām, piemēram, pēkšņas pārejas no tumša uz gaišu, kas uzreiz rada mazākas telpas ilūziju. Ja mitināties nelielā studio tipa dzīvoklī, šī ir viena no virtuves iekārtošanas idejām, kuru noteikti vajadzētu īstenot.

Virtuves mēbeļu komplekti baltā krāsā:

2.Lai top gaisma!

Viena no biežām kļūdām, kuru pieļauj mājokļu īpašnieki, ir nepietiekama apgaismojuma nodrošināšana virtuvē. Krēsla telpā liek tai izskatīties mazai un neomulīgai. Ja virtuvē izmantojat aizkarus, dodiet priekšroku caurspīdīgajiem vai arī pusgarajiem veidiem. Vēl viena ideja ir aizkaru nomaiņa pret žalūzijām vai arī pilnīga logu atbrīvošana no jebkāda aizsega, lai telpā ielaistu pēc iespējas vairāk gaismas. 

Lampas iesakām uzstādīt ne tikai pie griestiem, bet arī virs, zem plauktiem un skapīšiem, kā arī to iekšienē, lai vizuāli paplašinātu telpu. Nokarenā griestu lampa labi izskatīsies virs ēdamgalda vai arī salas tipa virtuves virsmas.

Piekaramās lampas:

3.Atbrīvojieties no liekā.

Jūs, iespējams, neticēsiet, bet, novācot no virsmām visus liekos priekšmetus, varat līdz nepazīšanai pārvērst telpu, padarot to brīvāku un plašāku. Lai vizuāli radītu šādu efektu, centieties turēt virtuves virsmas tīras no traukiem un piederumiem, kā arī uzglabājiet sadzīves tehniku virtuves iekārtas plauktos un skapīšos. Uz virsmas vai letes turiet tikai pašus nepieciešamākos priekšmetus, kā arī padomājiet, kā tos eleganti noformēt, piemēram, izvēlieties skaistu nažu turētāju vai arī oriģinālu gatavošanas piederumu pakaramo, kas stiprināts pie sienas un tamlīdzīgi. Visām pārējām lietām, kuras bieži neizmantojat, jābūt novietotām citur. 

Minimālisms telpu iekārtojumā, kas raksturīgs Skandināvu stilam, mūsdienās kļūst arvien izplatītāks, un tā pamatā ir kārtība, tīrība un visa liekā novākšana no acīm, lai nekas netraucētu. Izmēģiniet arī Jūs šī principa ievērošanu, un jau drīz pamanīsiet atšķirību.

Uzglabāšanas kastes:

4.Gudri izmantojiet vertikālo platību telpā.

Nelielā virtuvē bieži vien tiek izmantota pārāk liela daļa grīdas platības, kas rada pārsātinātības iespaidu telpā. Lai šo kļūdu labotu, centieties vairāk izmantot nevis grīdas, bet gan vertikālo platību. Tas nozīmē dažādu sienas piekaramo skapīšu un plauktu izmantošanu, magnētisko nažu turētāju uzstādīšanu, dažādu āķīšu stiprināšanu pie sienām, lai uz tiem novietotu krūzītes un citus priekšmetus. 

Atvērtajos plauktos varat skaisti izvietot, piemēram, garšvielu trauciņus, kā arī virtuves dvieļus, lai atbrīvotu darba virsmu no liekajiem priekšmetiem, vienlaikus nodrošinot visu vajadzīgo viegli pieejamu. 

Plaukti:

5.Izvēlieties piemērotu grīdas rakstu.

Daudzos mājokļos virtuves grīdas rakstam netiek pievērsta īpaša uzmanība, jo fokuss tiek likts uz mēbelēm, sadzīves tehniku un pārējām lietām, kas atrodas augstāk par grīdu. Taču patiesībā raksts, kādu izvēlamies veidot ar grīdas segumu, var ievērojami ietekmēt telpas vizuālo izskatu. Piemēram, horizontālas līnijas rada ilūziju, ka telpa ir platāka. Savukārt, izvietojot flīzes vai parketa dēļus paralēli ieejai telpā, Jūs radīsiet horizontālu rakstu, paplašinot telpu. Līdzīgi efektu var panākt, izvēloties paklāju ar horizontālām līnijām.

Paklāji:

6.Izvēlieties iebūvējamo sadzīves tehniku.

Ja vēlaties radīt vienotu virtuves iekārtojumu, kas vizuāli rada ilūziju, ka telpa ir plašāka, laba ideja ir iebūvējamās sadzīves tehnikas iegāde, un to pēc tam varam papildināt ar virtuves iekārtai pieskaņotiem paneļiem. Tā rezultātā visa iekārta būs veidota vienā dizainā, un neviens pat nenojautīs, ka ar skapīša durvīm patiesībā atrodas ledusskapis vai trauku mazgājamā mašīna. Pie mums, 220.lv, Jūs varat iegādāties dažāda veida iebūvējamo sadzīves tehniku par lieliskām cenām.

Trauku mazgājamās mašīnas:

7.Spīdīga vai matēta virsma.

Līdzīgi, kā spoguļu izmantošana interjerā palīdz telpu vizuāli padziļināt un paplašināt, arī spīdīga var radīt līdzīgu efektu. To vari panākt, izvēloties virtuves iekārtas, sadzīves tehniku, flīzes, skapīšus un citus lielākus objektus ar spīdīgu, nevis matētu virsmu. Viens no spilgtiem piemēriem ir nerūsējošā tērauda dizaina ledusskapis, kas, iespējams, nekad neiziet no modes, gluži tāpat, kā mazā, melnā vakarkleita.

Ledusskapji:

8.Izvēlieties atvērtā tipa plauktus.

Jā, var piekrist, ka atvērtajiem plauktiem ir savi trūkumi, piemēram, tos biežāk jātīra, jo tajos ātri vien sakrājas putekļi. Taču, ja mērķis ir piešķirt telpai plašuma sajūtu un izsmalcinātāku izskatu, rūpīgi atlasītas virtuves mēbeles ir ļoti svarīgas. Un atvērtā tipa plauksti ir laba izvēle, kas ļauj vizuāli padarīt telpu atvērtāku un arī nodrošināt svarīgāko priekšmetu ērtu pieejamību.

9.Sašauriniet

Lai telpa izskatītos lielāka, dodiet priekšroku mazākām, tievākām un vizuāli smalkākām virtuves mēbelēm. Šo principu vēlams ievērot, izvēloties arī atkritumu tvertni, bāra krēslus, virtuves galdus un krēslus. Tāpat atcerieties, ka mūsdienās arī šaurākās virtuvēs var uzstādīt salas tipa leti, atliek tikai izvēlēties atbilstošu tās izmēru, lai telpa nebūtu pārblīvēta.

Pircējiem patika šis ieraksts

5/5
1 Klientu vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?