Noderīgi padomi

Kā aizsargāt un saudzēt savu datoru?

5/5
28 12 2018

Pērkot datoru, mēs ceram, ka šī iekārta mums uzticami kalpos ilgu laiku, bet patiesībā tam nepieciešamas arī mūsu pašu pūles. Kā jebkurām citām elektroniskām ierīcēm arī datoram nepieciešama pastāvīga aprūpe un aizsardzība. Ja Jūs atbilstoši par tiem rūpēsieties un ievērosiet dažus vienkāršus padomus, tad noteikti nebūs jāviļas par šo iekārtu kalpošanas laiku.

Noteikti izmantojiet antivīrusu programmu

Tas ir pirmais darbs, kas Jums jāizdara pēc jauna datora iegādes, jo tikai tā jūs varēsiet šo iekārtu izsargāt no vīrusiem un ļaundabīgām programmām. Tiesa gan, tikai ar antivīrusu programmu nepietiek: tā regulāri ir jāatjaunina un vismaz reizi mēnesī jāveic visas sistēmas skenēšana. Šīs darbības neprasa ieguldīt daudz Jūsu pūļu, bet labums būs acīmredzams.

ESET Internet Security OEM, 1 PC Jauna licence 12 mēn. cena un informācija | ESET Internet Security OEM, 1 PC Jauna licence 12 mēn. | 220.lv LABĀKA CENA
€ 1699 4.9/5 15st. 56min. Izņemiet rīt
Uz grozu
LABĀKA CENA
Parādīt vairāk

Parūpējieties par datora bateriju

Ja Jums ir klēpja dators un Jūs nevēlaties pēc pāris gadiem pirkt jaunu bateriju, pacentieties to vairāk saudzēt. Kad baterija ir pilnīgi uzlādēta, atslēdziet strāvas vadu vai izņemiet bateriju un tad turiet datoru pieslēgtu strāvas padevei. Tas ir vienkārši, bet efektīvi!

Tīriet to regulāri

Dators ir viena no ierīcēm, kas visvairāk uzkrāj putekļus, tāpēc nav pārsteidzoši, ka liela putekļu daudzuma dēļ šī iekārta sāk vairāk uzsilt, kā arī samazinās tās ražīgums un, protams, ilgmūžība. Lai no tā visa izvairītos, Jums savs dators regulāri jātīra. To vislabāk darīt, ņemot vērā šādus padomus:

            - pirms datora tīrīšanas sākuma noteikti to izslēdziet;

            - iekšējiem komponentiem un nepieejamām vietām izmantojiet ierīci, kas tīra ar saspiestu gaisu;

            - ekrāna tīrīšanai vislabāk noder sausa lupata, bet, ja visus putekļus neizdodas noņemt, lupatu var nedaudz samitrināt – svarīgi, lai uz datora nepaliktu ūdens pēdas;

            - ja Jūs neuzticaties ūdenim, tad izvēlaties speciāli šim mērķim paredzētus tīrīšanas līdzekļus – tie palīdzēs izvairīties no jebkādām negatīvām sekām;

            - esiet piesardzīgs un pārāk nespiediet uz ekrāna un citām datora sastāvdaļām.

Uzmanīgi rīkojaties ar ēdienu un dzērieniem

Lai gan šis padoms ir dzirdēts jau tūkstošiem reižu, tas vēl joprojām ir aktuāls. Jūs nevarat pat iedomāties, cik daudz datoru vēl tagad bojājas tieši izlietu dzērienu (īpaši kafijas) un ēdienu dēļ. Tāpēc labāk jebkādas uzkodas aizvāciet tālāk no ekrāna, izvairieties no mērcēm, bet dzērieniem lietojiet krūzes ar vāciņu. Tā Jūs izvairīsieties no nelaimes gadījumiem, kas nodara lielus zaudējumus.

Neignorējiet atjauninājumus

Lai gan lielākajai daļai no mums ne pārāk patīk apstiprināt atjauninājumus, kas pastāvīgi parādās tomēr ir jāsaprot, ka tie ir ļoti svarīgi ne tikai netraucētam darbam, bet arī drošībai. Vīrusu izveidotāji pastāvīgi meklē veidus, kā apiet operētājsistēmās integrētās drošības funkcijas. Tāpēc apmēram reizi nedēļā parādās atjauninājumi, kas palīdz izvairīties no vīrusiem. Ja Jūs tos neiestatīsiet, tad par sekām varat vainot tikai pats sevi.

Turiet datoru uz cietas virsmas

Turot datoru uz mīkstas virsmas (piemēram, uz dīvāna vai gultas), Jūs neļaujat brīvi cirkulēt gaisam, tāpēc rodas liels šīs iekārtas pārkaršanas risks. Lai no tā izvairītos, Jums jāatrod cietāks un stingrāks pamats, kam noderēs arī parasts galds.

Pievērsiet uzmanību katram datora komponentam

Laika gaitā dažas datora sastāvdaļas var nolietoties, piemēram, procesors, iekšējie cietie diski u.c. Bieži notiek arī tā, ka dažas sastāvdaļas vienkārši vēlas nomainīt pret jaudīgākām un efektīvākām. Tāpēc pirms datora pirkšanas noteikti padomājiet, vai nevar atjaunot tikai dažas vecā datora sistēmas daļas. Tā Jūs varēsiet izvairīties no lieliem ieguldījumiem un no jauna priecāties par iekārtu, kas atbilst visām Jūsu vajadzībām.

Esiet pacietīgs

Vai, tikko kā ieslēdzot datoru, Jūs jau cenšaties atvērt pēc iespējas vairāk programmu? Tad nebrīnieties, ja iekārta ātri sakarsīs un darbosies daudz lēnāk, nekā Jūs cerējāt. Katra programma patērē datora iekšējos resursus, tāpēc labāk ļaujiet tam iesildīties un pakāpeniski atveriet visus nepieciešamos failus, bet programmas, ko vairs neizmantojat, neaizmirstiet izslēgt.

Ievērojot šos padomus, Jūs būsiet pārliecināts, ka datora labā esat izdarījuši visu, ko šobrīd spējat. Ir jāparūpējas arī par datorā esošo informāciju: ja Jūs to pārkopēsiet uz ārējiem datu nesējiem, tad pat negaidīti salūzušais dators netraucēs Jums saglabāt svarīgākos failus!

Pircējiem patika šis ieraksts

5/5
2 Pircēju vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?