Noderīgi padomi

Kā cīnīties ar skudrām?

5/5
09 07 2021

Dažas skudras dārzā vai augļu dārzā nesagādā daudz nepatikšanas, taču lielas nepatikšanas parādās tad, kad ir maz skudru, bet pēc tam - vesela kolonija. Būtībā skudras ir vajadzīgas. Tās iznīcina dārza kaitēkļus, uztur bioloģisko līdzsvaru. Bet vairāk nekā tās palīdz, skudras tomēr ir kaitīgas, jo tās izplata lapušus, kas ir īpaši kaitīgi augiem. Skudru kolonijas bojā arī dārza celiņus, dzīvo pie augiem, zemenēm, augļu krūmiem un augļu kokiem, tāpēc ir nepieciešams kontrolēt to skaitu un kontrolēt populāciju. Taču to var būt ļoti grūti izdarīt, jo jācīnās nevis ar uz virsmas redzamajām atsevišķajām skudrām, bet gan ar to ligzdu un mātītēm.

Ir daudz aizsardzības metodes pret skudrām, gan ķīmiskie līdzekļi, gan tautā pārbaudītas metodes. Skudru iznīcināšanas metodes un līdzekļi ir atkarīgi no tā, no kuras vietas jūs vēlaties tos iznīcināt un cik spēcīgi cīnāties.

Skudru iznīcināšana siltumnīcā

Ja skudras ir apmetušās jūsu siltumnīcā un izveidojušas tur savas kolonijas, jums jāizvēlas līdzekļi, kas nekaitēs dārzeņiem vai citiem audzējamiem augiem. Tāpēc vislabāk ir izvēlēties slazdus – līdzekļus, kas piesaista skudras. Pārliecinieties arī, ka siltumnīcā ir pēc iespējas mazāk neskartas zemes. Vietas, kuras patīk skudrām, varat apkaisīt ar kafijas biezumu, krīta pulveri, sodu.

darza aizsardziba no skudram ar kafijas biezumiem

1 Ēsmas kastīte skudrām 5 g. cena un informācija | Ēsmas kastīte skudrām 5 g. | 220.lv LABĀKA CENA
€ 250 € 50000 / kg 5/5 6d. 6st. Izņemiet parīt
Uz grozu
LABĀKA CENA

Kā cīnīties ar skudrām uz zemenēm

Iespējams, viena no garšīgākajām vasaras ogām – zemenes. Un, kad jums ir jādalās ar skudrām, var gadīties, ka jūs nogaršojat un jums nepatīk tās. Skudras izvēlas vietas, kur zemes pārvietošanās ir maza, tāpēc, ja vairākus gadus pēc kārtas vienā un tajā pašā vietā audzē zemenes, visticamāk, pēc kāda laika tur parādīsies skudru kolonija. Tāpēc noteikti irdiniet zemi, kurā aug zemenes. Lai skudras iznīcinātu no zemenēm, vislabāk ir izvēlēties dabiskus līdzekļus. Skudrām nepatīk kanēlis, citrusaugļi, tāpēc jūs varat pievienot citrusaugļu mizu, apkaisīt ar kanēli. Šiem līdzekļiem vajadzētu piespiest skudras meklēt mājas citur.

virietis apsmidzina zemenes ar lidzekli pret skudram

Skudru iznīcināšana dārzā

Dārzos mēs audzējam ļoti dažādus dārzeņus, kas mums jāaizsargā no dažādiem kaitēkļiem. Teorētiski skudrām dārzs nevajadzētu ļoti patikt, jo bieži notiek zemes irdināšna, laistīšana. Tomēr, ja jūsu dārzā jau ir skudras, jums būs jācīnās ar tām. Insekticīdi jāizvēlas ļoti uzmanīgi, lai tie neuzbirstu uz augiem. Tāpēc, lai iznīcinātu ligzdas, varat izmēģināt slazdus vai tautas metodes. Ja skudras ir izveidojušas savu koloniju tālāk no augiem, ielejiet tur karstu ūdeni. Bet pirms tam pārliecinieties, ka jūs nesadedzināsiet augu saknes. Skudrām nepatīk asas smakas, ja audzējat ķiplokus, pētersīļus, piparmētru – šo augu lapas nolieciet tur, kur skudras dzīvo. Var pagatavot arī vērmeles novārījumu un ar to apsmidzināt augus (vērmeli pārlej ar vārītu ūdeni, atdzesē un tad apsmidzina augus).

Kā cīnīties ar skudrām uz ziediem

Skudras bieži apmetas pie ziediem, jo viņus piesaista saldais nektārs. Ja uz jūsu ziediem ir atsevišķas skudras, nav jāveic nekādi radikāli pasākumi. Tomēr, ja to ir ļoti daudz, būs jāveic iznīcināšanas pasākumi. Tā kā skudras, iespējams, atrodas uz augu ziediem, tās vajadzētu apsmidzināt. Izmēģiniet jau pieminēto vērmeles novārījumu vai sīpolu ekstraktu, ar ko var apsmidzināt augus. Arī uz augsnes, pie auga, jūs varat izbert kafijas biezumus, pelnus, sodu, krīta pulveri. Šiem līdzekļiem vajadzētu apturēt skudras.

darznieks apsmidzina ziedu ar vermelu ekstraktu

Kā iznīcināt skudras no kokiem

Dažreiz skudras dzīvo uz augļu kokiem vai augļu krūmie, uz stumbriem no zariem. Tāpēc vajadzētu rūpēties par koku stumbriem. Tam vislabāk ir piemēroti slazdi vai mānekļi. Jūs varat aptīt koka stumbru ar lipīgu plēvi, kas piemērota mušu ķeršanai, kas apturēs ne tikai skudras, bet arī citus kaitēkļus. Jūs varat arī pakārt speciālus slazdus, ​​kas piesaista skudras.

koku aizsardziba no skudram ar limlenti

1 BROS līmlente kokiem - kukaiņu lamatas, 5m. cena un informācija | BROS līmlente kokiem - kukaiņu lamatas, 5m. | 220.lv LABĀKA CENA
€ 409 € 409 / gab. 4.6/5 6d. 6st. Izņemiet parīt
Uz grozu
LABĀKA CENA

Skudru iznīcināšana mājās

Diemžēl dažreiz skudras apmetas arī mājās. Lai kontrolētu skudras mājās, izmantojiet insekticīdus. Īpaši uzmanieties, ja mājā ir mājdzīvnieki vai mazi bērni. Līdzekļi ir dažādi – aerosols, pulveris, lipīgs gels. Ir svarīgi atklāt skudru ceļu, pa kuru viņi ceļo un nes pārtiku. Jūsu mērķis ir iznīcināt māti, ar kuru nomirs viss skudru pūznis. Skudras-darbinieki aiznesīs saindēto ēsmu ligzdā, kur nomirs saindētā māte. Līdzekļi skudru cīņai mājās, kas tikai skudras atbaidīs, nav piemēroti, ja jūs patiešām nevēlaties, lai viņi pārvietotos no vienas vietas uz otru jūsu mājās. Tāpēc līdzekļiem jābūt ar maksimālu iedarbību – iznīcināt visu skudru pūzni.

virietis majas izsmidzina insekticidus pret skudram

1 MKDS DETIA milteliai skruzdėlių naikinimui, 500 g cena un informācija | MKDS DETIA milteliai skruzdėlių naikinimui, 500 g | 220.lv
€ 1062 € 2124 / kg 5/5 6d. 6st.
Uz grozu
2 Skudru iznīdētājs cena un informācija | Skudru iznīdētājs | 220.lv -16%
€ 249 € 249 / gab. 6d. 6st.
Uz grozu

Kā iznīcināt skudras pagalmā

Skudru kolonijas var uzcelt blokus, un tās arī bieži apmetas uz terases vai lapenē. Šajās vietās, kur nav augu, jūs varat nekavējoties izmantot insekticīdus. Iznīciniet skudru ligzdu, lai tās nesabojātu jūsu pagalma segumu. Arī skudru takās ir ļoti efektīvi ieliet vārītu ūdeni, applaucētus pelnus un citus līdzekļus, kas aizpildīs ceļus un iznīcinās visu ligzdu. Viens no vienkāršākajiem veidiem ir vienkārši noslīcināt skudru pūzni. Tam būs nepieciešama caurule un liela strāva. Vienkārši ielejiet takās ūdeni, līdz skudru pūznis "uzpeld".

darznieki apsmidzina pagalmu ar insekticidiem pret skudram

1 ATAKA blue insekticīds pret skudrām, 900 g cena un informācija | ATAKA blue insekticīds pret skudrām, 900 g | 220.lv LABĀKA CENA
€ 1390 € 1544 / kg 5/5 6d. 6st. Izņemiet parīt
Uz grozu
LABĀKA CENA
2 MKDS Ataka Blue insekticīds pret skudrām, 100 g cena un informācija | MKDS Ataka Blue insekticīds pret skudrām, 100 g | 220.lv
€ 224 € 2240 / kg 3.8/5 6d. 6st.
Uz grozu

Kopā ar skudrām jūs, visticamāk, savā dārzā vai augļu dārzā noķersiet citus kaitēkļus, īpaši laputus. Ir svarīgi zināt, ka dažādiem kukaiņiem jāizvēlas dažādi instrumenti. Tāpēc esiet gatavs cīņai ar dažādiem kukaiņiem-kaitēkļiem vasaras sezonā. Uzziniet, kādi līdzekļi ir efektīvi un kā ar tiem rīkoties.

Pircējiem patika šis ieraksts

5/5
1 Pircēja vērtējums

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?