ad

Noderīgi padomi

Kā dekorēt pusaudža istabu ar tapetēm

01 10 2021

Remonts mājās ir ilgs un sarežģīts process. Papildu visām neērtībām, ko rada remonts, ir ģimenes strīdi un nesaskaņas, kad ir jāizvēlas sienu krāsa vai mēbeles. Un, runājot par pusaudža istabas iekārtošanu, ir iespējams atdurties arī pret ļoti stingru pozīciju.

Pusaudža istabas iekārtošana un dekorēšana ir nopietns izaicinājums ikvienam. Pusaudži bieži skaidri zina, ko vēlas, un viņus var būt grūti pierunāt kaut kam citam. Parasti šīs vēlmes neatbilst vecāku viedoklim, tādēļ, ja vēlaties izdekorēt patstāvīgi, un pusaudzis – grib to izdarīt pa savam, Jums vajadzētu samierināties un respektēt sava bērna vēlmes. Pusaudža vecums ir ļoti jutīgs posms, tādēļ, ja darīsiet pretējo, iespējams, radīsies konflikts, kuru Jūs vismazāk vēlētos, it īpaši, ja iemesls konfliktam būs - sienu dekorēšana.

pusaudza istabas interjers ar akcenta tapetempusaudza istabas interjers

Jauniešiem bieži ir iecienīts stils, varbūt, tie dievina kādu dziedātāju vai arī filmu varoni. Ja Jūsu dēls vai meita dievina kādu personāžu, tas ir lieliski, jo šī informācija sniegs Jums palīdzību un padomus, dekorējot istabu. Tomēr daži vecāki patiešām saskaras ar apātisku attieksmi, kad pusaudzis saka, ka viņam tas nav vajadzīgs, viņš to nevēlas un vispār šis istabas remonts ir pilnīgs absurds. Šajā gadījumā Jums būs jāizmanto daži triki un jāatrod vispiemērotākais risinājums, kas apmierinātu abas puses.

Vispirms noskaidrojiet, kādai krāsai vajadzētu dominēt. Vai visai telpai vajadzētu izskatīties vienādi, vai tikai vienai sienai. Pēc tam apspriediet un izvēlieties visu, kas būs telpā – gulta, galds, skapis, dekoru detaļas. Iesaistiet savu bērnu plānošanā, ļaujiet viņam vai viņai izlemt un izdarīt izvēli. Lai atvieglotu darbu, Jūs varat izstāstīt savam pusaudzim, kādas ir iespējas, kāds ir Jūsu telpas redzējums, it īpaši, ja jaunietis nav stingri noskaņots par telpas nākotnes tēlu.

Vienkāršākais veids, kā izveidot unikālu stilu, ir izmantot tapetes – neatkarīgi no tā, vai vēlaties izveidot džungļu motīvus vai, piemēram, kosmisku telpu, tapetes viennozīmīgi ir ātrākais un vienkāršākais risinājums. Zemāk ir daži padomi, kā izdekorēt pusaudža istabu ar tapetēm un, kādas iespējas ir pieejamas.

pusaudza istaba ar kosmosa un juras tapetem

Fototapetes - Zaļā planēta cena un informācija | Fototapetes - Zaļā planēta | 220.lv
€ 5999 € 1371 / m²
Uz grozu
Foto tapetes - Džungļu dzīve cena un informācija | Foto tapetes - Džungļu dzīve | 220.lv
€ 5399 € 1928 / m²
Uz grozu
Fototapetes - Džungļu dzīve cena un informācija | Fototapetes - Džungļu dzīve | 220.lv
€ 15800 € 1843 / m²
Uz grozu
Fototapetes - Džungļu orhidejas cena un informācija | Fototapetes - Džungļu orhidejas | 220.lv
€ 11700 € 1857 / m²
Uz grozu
Fototapetes - Džungļu dzīvnieki cena un informācija | Fototapetes - Džungļu dzīvnieki | 220.lv
€ 15800 € 1843 / m²
Uz grozu
Fototapetes - Džungļu koki cena un informācija | Fototapetes - Džungļu koki | 220.lv
€ 11700 € 1857 / m²
Uz grozu
Fototapetes - Džungļu skaņas cena un informācija | Fototapetes - Džungļu skaņas | 220.lv
€ 11700 € 1857 / m²
Uz grozu

Vienkrāsainas tapetes. Nav noslēpums, ka pusaudžu vēlmes un favorīti mainās ļoti ātri, tāpēc nebrīnieties, ja sienas dekorēšana būs jāmaina pietiekami bieži.

Ja Jūsu atvasīte ir nolēmusi, ka vēlas vienu konkrētu krāsu, tad šādi arī būs jādara, pat ja šī krāsa ir – melna, haki vai spilgti rozā. Visticamāk, ka pusaudzis, kurš ilgu laiku atrodas šādā telpā, pārdomās un vēlēsies pārmaiņas. Šajā gadījumā vienu akcenta sienu varēsiet atstāt esošajā krāsā, bet otru - izvēlēties maigāku, mierīgāku.

pusaudza istaba ar akcenta sienu

Lai viena krāsa neizskatītos uzmācīga vai otrādi, nebūtu ļoti garlaicīga, varat kombinēt dažādas, bet vienas krāsas tapetes. Piemēram, ja Jūsu meita vai dēls visā telpā vēlas zilu krāsu, dažas sienas varat aplīmēt ar zilām tapetēm, bet otru daļu ar tapetēm, kurām ir zilas krāsas zvaigznītes, dažādas ģeometriskās formas, raksti vai līnijas. Tas saglabās krāsu un tēmu, bet istaba nebūs vienāda, tai būs sava veida akcenti.

Fototapetes. Vēl viens iespējamais variants – fototapetes. Tām ir daudz dažādu variantu – pilsētas, automašīnas, daba, abstrakcija. Trīs sienām izvēlieties neitrālas krāsas tapetes, bet vienu dekorējiet ar fototapetēm.

istabas interjers ar fototapetem kalniistabas interjers ar fototapetem

Foto tapete - New York - yellow taxis cena un informācija | Foto tapete - New York - yellow taxis | 220.lv
€ 2699 € 3856 / m²
Uz grozu
Foto tapete - Oasis of the Soul cena un informācija | Foto tapete - Oasis of the Soul | 220.lv
€ 8699 € 777 / m²
Uz grozu
Foto tapete - tree - vintage cena un informācija | Foto tapete - tree - vintage | 220.lv
€ 7999 € 1154 / m²
Uz grozu
Foto tapete - Wooden rainbow cena un informācija | Foto tapete - Wooden rainbow | 220.lv
€ 8299 € 878 / m²
Uz grozu
Foto tapete - Mechanical World cena un informācija | Foto tapete - Mechanical World | 220.lv
€ 8699 € 704 / m²
Uz grozu
Fototapete - Burvīgs vakars Sanfrancisko cena un informācija | Fototapete - Burvīgs vakars Sanfrancisko | 220.lv
€ 8099 € 857 / m²
Uz grozu
Fototapetes - Ieskatīties kokos cena un informācija | Fototapetes - Ieskatīties kokos | 220.lv
€ 8099 € 655 / m²
Uz grozu

Šāda istaba izskatīsies ekskluzīva, unikāla, un Jūsu pusaudža izvēlētais tēls priecēs istabas saimnieku ilgu laiku.

Tematiskā istaba. Ja Jūsu dēls vai meita dievina kādu no objektiem, pārceliet to istabas iekārtojumā. Tas var būt jebkas – kosmoss, automašīnas, mūzika, tehnoloģijas, dzīvnieki un citas neskaitāmas tēmas. Izvēlieties tapetes, kas atbilst tēmai un to krāsai, izvēlieties pareizo rakstu.

pusaudza istaba muzikalaja stila

Tapetēm pusaudža istabā ir jāatbilst viņa vai viņas dzīvesveidam un stilam, vaļaspriekiem. Šī ir vieta, kur pusaudzis pavadīs lielāko daļu sava laika, tāpēc viņam vai viņai savā istabā jājūtas mājīgi un droši. Tāpēc noteikti ir vērts šajā projektā ieguldīt un izveidot sapņu istabu.

Akcenti un detaļas. Protams, ja visa būs pārāk daudz, tas var nodarīt vairāk ļauna nekā laba. Tas pats attiecas uz pusaudžu istabas dekorēšanu. Ja pusaudze meitene dievina rozā vai leoparda rakstus, nebūs prātīgi un praktiski šādi izdekorēt visu istabu. Tad labāk ir izvēlēties akcentus. Piemēram, aplīmējiet sienas ar neitrālām tapetēm un izvēlieties vēlamās krāsas interjera detaļas. Ir iespējams arī variants, ka akcentam nav izvēlēta visa siena, bet tikai tās daļa, piemēram, tur, kur atradīsies gulta.

pusaudza istaba ar gaisam tapetem un roza akcentiem

Pārdomāts interjers nenovērsīs pusaudža uzmanību, ļaus visām lietām būt savās vietās un justies ērti šajā telpā.

Apspriediet, meklējiet pareizās iespējas, atklājiet pareizo risinājumu, bet pats galvenais - uzticieties pusaudzim un ļaujiet viņam izlemt pašam.

Kā izvēlēties tapetes

Kad esat izlēmis, kā izskatīsies istaba, kādas tapetes Jums būs nepieciešamas, Jums būs jāizvēlas pareizās. Tapetes atšķiras ne tikai pēc izskata, bet arī pēc biezuma, materiāla, no kura ir izgatavota virsmas faktūra. Tās pat var būt mazgājamās vai nē. Šīs ir tehniskās iezīmes, kas Jums jau būs jāizprot. Lai Jums būtu vieglāk un, lai Jūs vienkārši nepazustu starp daudzajām izvēlēm, iepazīstieties ar galvenajiem tapešu veidiem un īpašībām. Uzziniet, kā izvēlēties tapetes un, kas vislabāk atbilst Jūsu remontējamai telpai.

pusaudza istabas interjers ar tumsam tapetem

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?