Noderīgi padomi

Kā ekonomēt elektroenerģiju mājoklī?

07 03 2018

Elektroenerģija ir nepieciešama praktiski visām lietotajām sadzīves ierīcēm, sākot ar parastajiem matu fēniem un beidzot ar ledusskapjiem un veļas mašīnām, tādēļ elektrības rēķini mēneša izskaņā ne vienmēr iepriecina. Kas būtu jādara, ja Jūs vēlaties samazināt elektroenerģijas patēriņa izmaksas?

Vispirms jau rekomendējams padomāt par to, kādas ierīces tiek lietotas mājoklī – vecāki ierīču modeļi biežāk patērē daudz vairāk elektroenerģijas. Tādēļ, ja ir grūti atcerēties, kad Jūs pēdējo reizi tikāt mainījuši veļas mašīnu vai citas sadzīves tehnikas ierīces, iespējams, būtu jāpadomā par šo ierīču atjaunināšanu.

Modernās ierīces patērēt daudz mazāk elektroenerģijas, taču šajā gadījumā svarīgi ir vērst savu uzmanību, attiecībā uz tiem piešķirto energoefektivitātes klasi. Visekonomiskākās ierīces šobrīd ir A+++ klases ierīces, taču efektīvu elektroenerģijas patēriņu veic arī A++, A+ un A+ - klases sadzīves tehnika, investējot vienu reizi šajās ierīcēs, pavisam drīz Jūs ievērosiet, kā laika gaitā ir samazinājušies elektroenerģijas rēķini.

Ja Jūs vēlaties izvēlēties tādas elektroierīces, kas palīdzēs ietaupīt elektroenerģiju mājokļi, tad ir vērts pievērst uzmanību arī to izmēram. Svarīgi ir zināt, ka, piemēram, liela izmēra ledusskapji patērē vairāk elektroenerģijas. Taču, ja šī ierīce būs pa pusei tukša vai arī pārmērīgi piepildīta, tad tai būs vajadzīgs vairāk elektroenerģijas. Analoģiska situācija ir veļas mašīnu sakarā – jo mazāka ir ierīce, jo ekonomiskāks ir šāda veida variants. Taču, ja mājoklī dzīvo daudz cilvēku, arī mazgāt nākas vairāk, kā rezultātā arī elektroenerģijas patēriņš būs lielāks. Tādēļ, šajā gadījumā ir svarīgi ņemt vērā ģimenes locekļu skaitu, un atkarībā no vajadzībām, izvēlēties visoptimālāko variantu. Tādā gadījumā Jūs būsiet pārliecināti par to, ka kvalitatīvas ekonomiskas ierīces, patiešām palīdz samazināt elektroenerģijas patēriņu.

Jūs spēsiet papildus ieekonomēt, ja izvēloties jaunu sadzīves tehniku, pievērsīsiet uzmanību piedāvājamajām papildu funkcijām. Piemēram, programma, kas ļauj ielādēt pusi trauku mazgājamās mašīnas ietilpības, ļaus nomazgāt mazāk trauku, tostarp patērējot daudz mazāku ūdens daudzumu un mazāk elektroenerģijas. Savukārt veļas mazgāšanas daudz zemākas temperatūras apstākļos vai izmantojot tostarp ekonomiskās programmas, arī ļaus ievērojamā mērā samazināt elektroenerģijas rēķinus.

Runājot par mazajām elektroierīcēm, tad tās izvēloties, nepieciešams ņemt vērā esošo vai neesošo iespēju patstāvīgi regulēt temperatūru. Matu fēns patērēs daudz vairāk elektroenerģijas strādājot maksimālajā režīmā, kā arī ātrāk nolietosies. Tādēļ, izvēloties daudz funkcionālākas ierīces, Jūs ne tikai ietaupīsiet elektroenerģiju, bet arī būsiet droši par to ilgu kalpošanu.

Līdztekus pietiekami ekonomisku sadzīves ierīču izvēlei, nevajadzētu aizmirst arī par to, ka elektroenerģijas patēriņš arī ir atkarīgs no Jūsu individuālajiem ieradumiem. Neatstājiet ierīces ar pievienotiem to barošanas vadiem pie elektrobarošanas tīkla, centieties izmantot tās veļas mašīnas un trauku mazgājamās mašīnas programmas, kā sakarā ir vajadzīgs mazāks elektroenerģijas patēriņš, neatstājiet uz ilgu laiku atvērtas ledusskapja durvis, un atveriet tās tikai tad, kad ir nepieciešams. Ņemot vērā un ievērojot šos dažus aspektus savā ikdienas dzīvē, pavisam drīz Jūs pamanīsiet, ka patiešām izdodas zināmā mērā ietaupīt elektroenerģiju.

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?