Noderīgi padomi

Kā iegūt kvalitatīvu attēlu ar parasto videokameru?

4/5
06 03 2018

Kas gan spēj labāk sasildīt drēgnos vakaros par vasaras atvaļinājuma video noskatīšanos? Tomēr, skaties ierakstu un saproti, ka tev īsti nesanāk uzņemt pat mājas video. Un patiešām, lai uzņemtu kaut ko patiesi vērtīgu, nepieciešams nedaudz vairāk, nekā vienkārši izvilkt kameru no somiņas un nospiest ieraksta pogu. Tādēļ, kādā veidā varētu izmantot kameras maksimālās priekšrocības? Latvijas vislielākā interneta veikala 220.lv speciālisti sniedz praktiskus padomus, ar kā palīdzību būs iespējams uzņemt teicamus video.

Izpētiet savu videokameru

Labs zvejnieks zina visu par savu makšķeri, kapteinis – par kuģi, bet pilots – par lidmašīnu. Tas nozīmē, ka Jums ir jāzina visas, savas videokameras, nianses un iespējas. Atrodiet laiku, lai rūpīgi izlasītu lietotāja instrukciju, iepazīstieties ar atsauksmēm un vērtējumiem, kas palīdzēs atklāt Jūsu tehnikas spēcīgās puses. Tostarp, instrukcija ir ļoti nozīmīga, jo kamerai spēj veikt vairāk funkciju, nekā tikai vienkārši „sākt ierakstu” un „apturēt”. Jums vajadzētu zināt, kā veikt iestatījumu izmaiņas, ko tie nozīmē u.tml. Starp citu, nav nekāds kauns, ja Jūs izveidosiet „špikeri”.

Esiet gatavi visam

Atvaļinājuma laikā noskaņojumu var sabojāt, ne tikai vietas nepietiekamība datu glabātājā vai arī izlādējies akumulators. Tādēļ, vienmēr ņemiet sev līdz papildu akumulatoru un uzlādes ierīci. Ja Jūs esat iecerējuši daudz filmēt, tad būtu vērts parūpēties arī par papildu atmiņas karti. Ceļojot ar automašīnu, vēlams paķert līdzi arī videokameras statīvu.

Biežāk lietojiet kameras statīvu

Jūs varat to nepamanīt, taču jebkuras filmēšanas laikā trīc rokas, it īpaši, ja videokamera ir smaga. Tādā gadījumā neglābj nedz automātiskie stabilizatori, nedz arī redaktori. Tādēļ, ieteicams parūpēties iepriekš, lai bilde būtu maksimāli stabila. Labākā izeja no šīs situācijas – statīvs. Atcerieties, ka fiksēta kamera – pirmais solis ceļā uz profesionālu filmēšanu. Jāteic, ka arī statīvu cenas šobrīd vairs „nekož”.

Meklējiet gaismas avotus

Videokameras, gluži tāpat, kā fotoaparāti, filmē gaismu. Tādēļ, ja tiek filmēts tumšā istabā, tad attēls būs izplūdis, neskaidrs un tumšs. Vislabāk ir veikt filmēšanu ārā dienasgaismas apstākļos, taču, tas nebūt nav vienmēr iespējams, taču tā vien gribās iemūžināt interesanto situāciju. Tādēļ, veicot filmēšanu tumšā telpā, nepieciešams ieslēgt visus gaismas avotus, piemēram, mēbeļu LED apgaismojumu, galda lampas utt. Tādējādi, Jūs varēsiet panākt labu filmēšanas kvalitāti pat ar ne pārāk augstiem videokameras tehniskajiem parametriem.

Videokameru piedāvājumi

Ricoh Theta Z1, Melns cena un informācija | Ricoh Theta Z1, Melns | 220.lv
€ 88800 6d. 6st.
Uz grozu
Sony HDR-CX405B cena un informācija | Sony HDR-CX405B | 220.lv
€ 23700 4/5 6d. 6st.
Uz grozu
Garett Trip 3 cena un informācija | Garett Trip 3 | 220.lv 6 € ATLAIDE NO 60 €
€ 6199 6d. 6st.
Uz grozu
6 € ATLAIDE NO 60 €
Gembird ACAM-04 cena un informācija | Gembird ACAM-04 | 220.lv 3 € ATLAIDE NO 30 €
€ 1649 6d. 6st. Izņemiet parīt
Uz grozu
3 € ATLAIDE NO 30 €
Garett Road 9 GPS cena un informācija | Garett Road 9 GPS | 220.lv LABĀKA CENA
€ 12100 6d. 6st. Izņemiet parīt
Uz grozu
LABĀKA CENA
Parādīt vairāk

Pircējiem patika šis ieraksts

4/5
1 Pircēja vērtējums

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?