Noderīgi padomi

Kā iekārtot virtuvi un nepārtērēties?

4.2/5
12 09 2019

Virtuve ir viena no svarīgākajām telpām ikvienā mājoklī, tādēļ ir svarīgi, lai tā būtu vienlaicīgi gaumīga un funkcionāla. Un – lai ieviestu virtuvē nepieciešamās pārmaiņas vai iekārtotu to no jauna, ne vienmēr jāiztērē daudz naudas. Visbiežāk tam nepieciešams tikai mazliet pūļu, laika un radošuma. Turpinājumā daži padomi, kā iekārtot virtuvi un nepārtērēties. 

Uzlabojiet virtuves grīdu

Grīda ir svarīga zona virtuvē – ar tās palīdzību var panākt vajadzīgo noskaņu un pārvērst telpu līdz nepieciešamai. Ir pieejami visdažādākie grīdas segumu veidi, kas lieliski iederas virtuvē, tādēļ katrs var izvēlēties savām vajadzībām un iespējām pieņemamāko risinājumu. 

Izvēlieties neitrālu sienas toni 

Gudri ir izvēlēties neitrālu sienas krāsojumu – tas tik ātri neapniks, turklāt nevajadzēs pārkrāsot sienas ik reiz, kad vēlēsies mainīt virtuves mēbeles. Ja vēlaties, varat izmantot spilgtākus akcentus, piemēram, pulksteni, telpas kopējam tēlam pieskaņotas glezniņas vai citus interjera elementus, ko vajadzības gadījumā nomainīt būs daudz vienkāršāk, nekā pārkrāsot sienas. 

Mēģinot taupīt naudas līdzekļus, nevajadzētu aizmirst par kvalitāti – izvēlieties kvalitatīvas krāsas, lai nodrošinātu, ka virtuve labi izskatās gana ilgu laiku. Ja virtuvei izvēlaties tapetes, pārliecinies, ka tās ir mitrumizturīgas – īpaši paredzētas virtuvēm. 

Parūpējieties par atbilstošu apgaismojumu 

Kā ikvienā telpā, arī virtuvē jāpadomā par piemērotu apgaismojumu. Šajā telpā tam jābūt pietiekamam – lai ēst gatavošana nesagādātu grūtības arī vēlās vakara stundās. Ideālā gadījumā virs darba virsmām vajadzētu būt apgaismojumam. Šobrīd nopērkami dažādi apgaismes ķermeņi, kas ne vien lieliski pilda praktiskās funkcijas, bet arī papildina telpas interjeru. 

Viens no efektīvākajiem risinājumiem ir novietot lielu, interjeram pieskaņotu lampu virs  ēdamās zonas. Šāds apgaismes ķermenis nemaksās dārgi, bet nepieciešamais efekts noteikti tiks panākts. 

Piekaramās lampas

Griestu lampas

Uzstādiet plauktus

Viens no praktiskākajiem un izdevīgākajiem risinājumiem virtuvē ir plaukti – tur iespējams novietot ikdienā nepieciešamos priekšmetus – krūzītes, garšvielu trauciņus un daudz ko citu. Nelielās virtuvēs labi iederas atvērtā tipa plaukti, kas telpu padara vizuāli plašāku. Tomēr, ņemot vērā, ka šāda tipa plauktu saturs būs labi redzams, tajos jāuztur kārtība. 

TOP piedāvājums plauktiem

Izvēlieties jaunas darba virsmas

Jaunu darba virsmu uzstādīšana var dramatiski izmainīt virtuves izskatu un praktiskumu. Tās pieejamas dažādās variācijās un izgatavotas no atšķirīgiem materiāliem – atliks vien izvēlēties piemērotāko risinājumu. 

Galda virsmas

Izvēlieties nepieciešamās mēbeles

Virtuves mēbeles pieejamas plašā izvēlē un dažādos cenu līmeņos, tāpēc atrast ko piemērotu nebūs sarežģīti. Izvēloties mēbeles, svarīgi domāt ne vien par to izskatu, bet arī funkcionalitāti – īpaši mazās virtuvēs, kur nozīme ir katram kvadrātmetram un tā jēgpilnai izmantošanai. 

Ja budžets ir ierobežots, laba alternatīva ir restaurēt jau esošās mēbeles – ja tās ir labā tehniskā kārtībā, taču izskats vairs nav tāds, kā gribētos, iespējams, pietiks ar mēbeļu pārkrāsošanu vēlamajā krāsā. Tāpat skapīšiem var nomainīt eņģes, rokturīšus un citus elementus. 

Virtuves mēbeļu komplekti

Pievērsiet uzmanību detaļām

Dažkārt lielas pārmaiņas var panākt, pievēršot uzmanību detaļām – piemēram, vienādiem, virtuves stilam pieskaņotiem pārtikas produktu uzglabāšanas traukiem, amizantiem krūzīšu paliktnīšiem, gaumīgiem sēdekļu spilveniem.

Virtuves piederumi 

Virtuvi var padarīt personiskāku, izveidojot, piemēram, zīmējamo sienu – vienkārša melnas krāsas siena, kas paredzēta, lai uz tās zīmētu ar krītiņu, ir lielisks veids, kā piešķirt virtuvei savu, unikālu stilu. Tas ne vien nodrošina perfektu izklaides vietu bērniem, kamēr vecāki darbojas virtuvē, bet arī piesaista viesu uzmanību. Turklāt šādu sienu var izmantot arī kā ģimenes plānotāju – pierakstīt gaidāmos pasākumus, izveidot ēdienkarti un iepirkumu sarakstu. 

Pircējiem patika šis ieraksts

4.2/5
6 Klientu vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?