Noderīgi padomi

Kā iesācējam izvēlēties šujmašīnu?

4.3/5
18 01 2019

Lēmums sākt meklēt pirmo šujmašīnu parasti ir īpaši patīkams, bet tad, kad parādās to lielā daudzveidība, izvēle kļūst par nopietnu izaicinājumu – īpaši tad, ja Jūs tikai sākat iepazīties ar šūšanas pasauli. Prātojot, kā izvēlēties šujmašīnu, kas atbilstu Jūsu prasmēm un cerībām, Jums jāpadomā par dažiem būtiskiem aspektiem, no kuriem būs atkarīgs Jums piemērotais modelis.

Jūsu budžets

Jā, šujmašīnas cena ir viens no būtiskākajiem kritērijiem, tāpēc jau iepriekš jāizlemj, cik Jūs vēlaties ieguldīt šajā pirkumā. Lētas šujmašīnas ir vienkāršas, un bieži tām ir mazāk funkciju, bet, ja Jūs sevi uzskatāt par iesācēju, tad šāda ierīce būs kā lielisks ievads nopietnākam pirkumam. Galvenais ir reālistiski novērtēt savas iespējas un ievērot paredzēto budžetu – tā Jūs ievērojami sašaurināsiet izvēles lauka apjomu.

Šuvju skaits

Šis aspekts ir īpaši mānīgs: lielāks šuvju skaits var izskatīties interesanti un intriģējoši, bet labi padomājiet, vai tiešām Jūs tās izmantosies visos savos darbos? Parasti tiek izmantoti taisnie un zigzaga dūrieni – tikai ar tiem vien ir iespējami visdažādākie šūšanas varianti. Tāpēc, ja Jums vajadzīga šujmašīna iesācējiem, jānosaka konkrēti darbi, kuros jūs to izmantosiet. Tad Jūs sapratīsiet, ka vairāk ne vienmēr nozīmē labāk. Reizēm papildu funkcijas var tā arī palikt neizmantotas, tāpēc diez vai tām ir nepieciešami papildu ieguldījumi.

Personiskās cerības

Ja Jūs jau esat noteicis darbus, kuriem tiks izmantota Jūsu šujmašīna, tad vieglāk varēsiet izlemt arī par nepieciešamajām funkcijām:

  • Nelieli pielabojumi. Šajā gadījumā noderēs šujmašīnas, kurām ir paceļama pēdiņa un kas var apstrādāt pat biezu audumu.
  • Mājas dekorācijas. Meklējiet datorizētu šujmašīnu – ar to varēs ātri un ērti izpildīt pat vissarežģītākos projektus.
  • Apģērbu šūšana. Šādam darbam būs nepieciešamas dažas būtiskas funkcijas: jau minētie taisnie un zigzaga dūrieni, iespēja mainīt adatas stāvokli un automātiska cilpu veidošana pogām.

Šujmašīnas veids

Vēloties vēl labāk izprast, kāda šujmašīna vislabāk noderētu iesācējam, jāuzzina to pamatveidi un iespējas.

  • Elektromehāniskās. Šāda veida izstrādājumi ir viena no labākajām izvēlēm tiem, kuri uzsāk drēbnieka karjeru: lai gan šādas ierīces nepārsteigs ar funkciju pārbagātību, šo trūkumu kompensēs pieejama cena un īpaši viegla vadība.

  • Datorizētās. Šāda veida ierīces ir daudz funkcionālākas, un tās bieži izmanto profesionāli drēbnieki (vai tie, kuri par tādiem vēlas kļūt). Turklāt datorizēta šujmašīna ir lieliski piemērota smalkiem šūšanas darbiem.

  • Overloki. Šīs ierīces paredzētas specifiskam darbam – auduma malu nostiprinošai apstrādei (tādas šuves ir drošākas, .diegi tik ātri nenolietojas). Svarīgi ir pievērst uzmanību tam, ka šujmašīnas (overloki) nevar aizvietot parastās ierīces, tāpēc tās jāiegādājas tikai kā papildu piederumi, lai iegūtu kvalitatīvāku rezultātu.

  • Rūpnieciskās. Kā nosaukums jau liecina, tad rūpnieciskā šujmašīna ir paredzēta nopietnākiem un sarežģītākiem darbiem. Bet tad, ja Jūs uzreiz esat gatavs “ķerties vērsim pie ragiem”, tad variet izmēģināt arī tādu variantu! Tiesa gan, rūpniecisko šujmašīnu cena būs augstāka, bet funkciju dažādība sniegs lielākas iespējas.

  • Plakanšuves. Plakanšuves šujmašīna ir paredzēta darbam ar prasīgo trikotāžu. Ar to Jūs arī varat lieliski apstrādāt arī citus biezus un plānus elastīgos materiālus.

Šujmašīnas izmērs un svars

Šis aspekts ir svarīgs tad, ja Jums mājās nav konkrētas vietas šūšanai un ja šī ierīce bieži ir jāpārvieto. Protams, ka šādā gadījumā būs nepieciešama viegla un maza šujmašīna, kuras pārnēsāšana neprasīs daudz pūļu. Un tomēr svarīgi ir pievērst uzmanību arī ierīces jaudai: ja mazais izmērs un vieglais svars ietekmē Jums būtiskos parametrus, tad labāk koncentrēties uz mašīnas funkcionalitāti un atrast šujmašīnai pastāvīgu vietu. Tad rūpju būs daudz mazāk!

Ražotājs

Droši vien katrs no mums vairāk vai mazāk ir dzirdējis par Singer šujmašīnu – šis uzņēmums daudzu gadu laikā ir izpelnījies lietotāju uzticību, bet tā piedāvātie jaunākie modeļi ļauj realizēt arī visdaudzveidīgākās idejas. Tomēr tas nenozīmē, ka šis ir vienīgais ievērojamais ražotājs: ne mazāk kvalitatīvas šujmašīnas ir arī Toyota, Rubina, Juki un Brother. Ja vēlaties patstāvīgi novērtēt to uzticamību, tad aplūkojiet šo mašīnu aprakstus, sortimenta dažādību un palasiet citu pircēju atsauksmes.

Tomēr daudz svarīgākas par preču zīmi ir konkrētās ierīces iespējas un Jūsu personiskās vajadzības. Ja Jūs apdomāsiet visus minētos aspektus, tad bez īpašām grūtībām varēsiet izlemt, kādu tieši šujmašīnu pirkt. Plašu šujmašīnu sortimentu Jūs atradīsiet internetveikalā 220.lv: šeit bieži ir akcijas un izpārdošanas, kuru laikā šujmašīnas ir lētākas!

Pircējiem patika šis ieraksts

4.3/5
11 Klientu vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?