ad

Noderīgi padomi

Kā izdekorēt bērnu istabu ar tapetēm

29 09 2021

Viens no labākajiem un vienkāršākajiem veidiem, kā izdekorēt bērnu istabu ir – tapetes vai fototapetes. Viens no svarīgākajiem aspektiem, izvēloties tapetes bērna istabai, ir tapešu kvalitāte. Ir jāizvēlas augstākās kvalitātes tapetes, un, ja Jums ir iespēja – ekoloģiskās, lai tapetes būtu izgatavotas no materiāliem, kas ir nekaitīgi zīdaiņiem un maziem bērniem, ka arī elpojošās. Vēl viena svarīga detaļa – lai tapetes varētu notīrīt, tām ir jābūt vismaz minimāli izturīgām pret mitrumu.

bernu istaba dekoreta ar tapetem

Bērnu istabas tapetes var būt ļoti dažādas – rotaļīgas, ar dažādiem varoņiem, dzīvniekiem vai dabas motīviem. Ja Jūsu ziņkārīgais mazulis apbrīno kādu animētu varoni vai dievina dzīvniekus – ļaujiet tiem kļūt par sienas dekoru. Sienas var aplīmēt ar tapetēm daudzos dažādos veidos – visas sienas vienādi, vienu sienu, daļu sienas horizontāli vai vertikāli. Mūsdienās internetā var atrast bezgalīgi daudz ideju, tāpēc atliek tikai atlocīt piedurknes un ķerties pie darba.

Izvēloties krāsas, ir svarīgi, lai tās nebūtu īpaši spilgtas, jo ļoti spilgtas krāsas stimulēs bērnu dažādām darbībām, ilgtermiņā tas var sākt traucēt, būs grūti aizmigt un koncentrēties. Ja vēlaties spilgtas krāsas, tad izveidojiet šādus akcentus un izdekorējiet atlikušās sienas ar mierīgāku krāsu tapetēm.

Fototapetes - praktiska izvēle

Ja vēlaties bērna istabā izveidot stāstu, izvēlieties fototapetes. Aina no Vinnija Pūka dzīves, "Ledus sirds" vai "Vāģi" multfilmām, neapšaubāmi, iepriecinās Jūsu mazuli, piešķirs istabai rotaļīgumu, bet pats bērns varēs spēlēt savā sapņu istabā.

Vēl viena iespēja, kas ne tikai kļūs par lielisku dekoru detaļu, bet arī būs svarīga detaļa mācībās – karte. Izvēlieties pasaules karti ar attēlotiem dzīvniekiem, valstu un pilsētu nosaukumiem vai, varbūt, izdomājiet vēl labāku dekoru – Latvijas karti. Šādas tapetes var kļūt par aktivitātes un pievilcības centru – spēlējot, mācoties vai vienkārši izzinot pasauli.

Ir ļoti plaša fototapešu izvēle ar kartēm – krāsainas, vienkrāsainas, spilgtākas vai mierīgāku krāsu. Arī dažādas fona krāsas. Piemēram, izvēloties pasaules karti uz brūna vai pelēka fona, radīsies iespaids, ka tās nav līmētas fototapetes, bet gan nokrāsota siena.

bernu istaba ar fototapetem

Bērni ļoti bieži mīl dažādus dzīvniekus, tāpēc Jūs varat izvēlēties džungļu attēlus, tapetes ar lauksaimniecības dzīvniekiem vai mājdzīvniekiem, kas izskatīsies ļoti rotaļīgi.

Foto tapete - Dinosaurs cena un informācija | Foto tapete - Dinosaurs | 220.lv
€ 1799 € 2570 / m²
Uz grozu
Foto tapete - Funny animals cena un informācija | Foto tapete - Funny animals | 220.lv
€ 4249 € 2698 / m²
Uz grozu
Foto tapete - jungle - monkeys cena un informācija | Foto tapete - jungle - monkeys | 220.lv
€ 13200 € 1397 / m²
Uz grozu
Foto tapete - Cats in love cena un informācija | Foto tapete - Cats in love | 220.lv
€ 13200 € 1397 / m²
Uz grozu
Foto tapete - Natural pattern with birds cena un informācija | Foto tapete - Natural pattern with birds | 220.lv
€ 13800 € 1117 / m²
Uz grozu
Foto tapete - Learning by playing (animals) cena un informācija | Foto tapete - Learning by playing (animals) | 220.lv
€ 10200 € 3312 / m²
Uz grozu

Īstiem sporta faniem patiks fototapetes ar futbola bumbām vai stadiona skatu.

bernu istaba noformeta futbola tematika

Fototapetes parasti ir dažāda izmēra, tāpēc varēsiet tās viegli pielāgot katras telpas laukumam. Ir arī iespēja izvēlēties mazākas fototapetes un aplīmēt tikai daļu no sienas vai aplīmēt tikai daļu - no grīdas līdz sienas pusei.

Foto tapete - Champions team cena un informācija | Foto tapete - Champions team | 220.lv
€ 9899 € 3535 / m²
Uz grozu

Tapetes - ērta un ātra izvēle

Lai gan Jūs plānojat izdekorēt tieši bērnu istabu, tapetēm nav obligāti jābūt tikai bērnišķīgām. Protams, varbūt Provansas vai greznas klasiskā stila tapetes nederēs, taču ir bezgalīgi daudz dažādu rakstu, kas būtu lieliska izvēle.

Bērni strauji aug, mainās viņu vēlmes un aizraušanās, tādēļ, ja meklējat ilgstošāku risinājumu, pievērsiet uzmanību svītrainām, punktainām vai neitrālām tapetēm. Piemēram, tapetes ar lapām, kokiem vai spalvām. Vai nu arī ar abstrakcijām, ģeometriskiem rakstiem. Tātad, izvēloties tapetes bērnu istabai, ir vērts aplūkot ne tikai bērnu tapetes.

bernu istaba dekoreta ar tapetembernu istaba dekoreta ar tapetem zvaigznem

Varat arī izvēlēties vienkrāsainas tapetes un apvienot tās ar tapetēm ar rakstiem. Šāds istabas dizains būs piemērots gan maziem bērniem, gan arī pusaudžiem.

Protams, tapešu lielākā priekšrocība ir tā, ka tās var ļoti ātri nomainīt, it īpaši, ja Jums ir jāmaina tikai viena siena ar garlaicīgu motīvu, kas Jūsu bērnam, kas ir paaudzis, vairs nav aktuāls.

Lielākajai daļai bērnu patīk spēlēties ar rotaļu mašīnām, ja Jūs nebaidāties, ka sienas drīz sasmērēsies, varat aplīmēt apakšējo joslu ar pilsētas vai ielu motīviem. Bet esiet gatavi tam, ka siena tiks izmantota paredzētajam mērķim – braukāšanai ar rotaļu mašīnām. Tomēr sienas var notīrīt, tapetes nomainīt pret jaunām, bet bērna prieks un emocijas ir vienkārši neaizstājamas.

Saplānojiet istabas interjeru

Pirms sākat līmēt tapetes, saplānojiet visu telpu. Vai Jūs vēlaties paklāju, tad izdomājiet, kādas krāsas tapetes un paklāju Jūs izvēlēsieties, ar ko saskaņosiet. Izvēloties krāsainas, raibas un rotaļīgas sienas, paklājam būtu jābūt neitrālākam.Tomēr, ja sienu krāsa būs mierīga un pasteļtoņu krāsā, paklājs var kļūt par spilgtu telpas akcentu. Protams, paklāju un sienas var arī saskaņot pēc vienas un tās pašas izstrādātas tēmas.

Tāpat no paša sākuma būtu jāizdomā, kur stāvēs mēbeles. Tad Jūs zināsiet, ka tajā vietā būs pielīmētas fototapetes, lai mēbeles atrastos tam paredzētajā vietā. Gulta vai skapis varēs aizsēgt attēlu, tad šādas fototapetes uzreiz zaudēs savu nozīmi. Vai otrādi, ja fototapetes ir ar varoņiem, kas lieliski saderēsies kopā ar mēbelēm un atbalstīs Jūsu atvasīti mācību laikā vai būs lieliska kompānija pirms miega, tad šī būs ideāla vieta šīm mēbelēm. Vēl viens variants, ja iespējams, atstājiet dekorētu sienu tukšu vai mēbelējiet to minimāli, piemēram, tuvumā var būt atzveltnes krēsls vai neliels rotaļu laukums.

bernu istabas noformesana

Tapetes parasti rada sava veida atkārtotus attēlus.Tāpēc saplānojiet, kur stāvēs gulta. Varbūt Jūs to novietosiet tādā veidā, ka Jūsu mazuļa mīļākais varonis, pūkaini mākoņi vai guļošs lācītis atradīsies tieši blakus bērnam, kas sagādātu daudz prieka, un atvasīte mierīgāk iegrimtu saldā miegā.

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?