Noderīgi padomi

Kā izvēlēties auto aparatūru?

27 11 2017

Automobilis pašreiz daudziem ir pats svarīgākais transportlīdzeklis. Tieši savos automobiļos cilvēki pavada parasti vairākas stundas dienā – šai sakarā absolūti negribas braukt automobilī, kurā nejūtam prieku un komfortu. Viens no svarīgākajiem aspektiem komforta nodrošināšanā ir laba un kvalitatīva auto aparatūra. Tās izvēle tiešām ir liela – auto magnetolas, automobiļu pastiprinātāji, skaļruņi, monitori utt. Kā pareizi izvēlēties auto aparatūru? To noskaidrot palīdzēsim mēs, 220.lv eksperti. 

Pirmkārt, iegādājieties auto magnetolu 
Auto magnetola ir viens no galvenajiem labas auto aparatūras komponentiem. Agrāk tās tika paredzētas CD disku nolasīšanai un radio, tomēr patlaban to funkcionalitāte ir plašāka. Vispirms jau padomājiet par savu telefonu un to, kādā veidā Jūs plānojat to pieslēgt. Ja Jūs vēlaties pārvaldīt atskaņošanas sarakstu telefonā tieši caur auto magnetolu, tad tajā jābūt USB pieslēgvietai. Turklāt tādā gadījumā Jūs varēsiet pieslēgt arī USB atmiņas ierīces ar tajās ierakstītu mūziku. Taču, ja Jūs  plānojat pārvaldīt atskaņošanas sarakstu telefonā no telefona, tad Jums pietiks ar 3,5 mm audio ligzdu.  


Ja Jums nepatīk vadi, tad varat iegādāties auto magnetolu ar Bluetooth sakariem. Vairumam automobiļu un to magnetolām ir integrēts mikrofons, tāpēc ar Bluetooth sakariem Jūs varēsiet ne tikai klausīties mūziku, bet arī atbildēt uz zvaniem.
Un visbeidzot, protams, jāpārbauda, vai Jūsu izvēlētā auto magnetola ir piemērota Jūsu automobilim – reizēm var nederēt ne tikai ligzdas, bet arī lielums, tāpēc tam jāpievērš uzmanība. 


Auto skaļruņi – tas ir tas, kas radīs Jūsu skaņu
Ja Jums jau ir auto magnetola, tad vajadzētu padomāt par auto skaļruņiem, kas spēj kardināli atdzīvināt Jūsu mūziku. Pērkot skaļruni, vispirms jau jāpievērš uzmanība tā jaudai. Jauda tiek mērīta vatos – jo vairāk vatu, jo vairāk skaņas, bet jo vairāk vajadzīga arī jauda, tāpēc, iegādājoties jaudīgus skaļruņus, var būt vajadzīgs arī auto pastiprinātājs. 


Tādā gadījumā jau jāpadomā par to, kāda skaņas sistēma Jums vajadzīga – iespējams, pietiks tikai ar zemfrekvences skaļruni, bet varbūt Jūs gribēsiet nomainīt visu savu audio sistēmu? Ja jā, tad Jums nepieciešams pasūtīt internetā augstfrekvences, vidējas frekvences un zemfrekvences skaļruņus. Vairumā gadījumu visas audio sistēmas nomaiņa var būt diezgan sarežģīts uzdevums, tomēr gadījumā, ja standarta skaņas sistēma jūsu automašīnā ir sliktas kvalitātes, tiešām ir vērts ieguldīt tajā laiku un naudu – jo ir tik labi baudīt augstas kvalitātes skaņu. Galvenais pirms pirkuma veikšanas ir pārliecināties par to, ka skaļruņi nebūs automobilim pārāk lieli vai pārāk mazi! 


Auto pastiprinātāji – lai iegūtu labāku skaņas pieredzi no iespējamiem variantiem
Var būt nepieciešams automašīnas pastiprinātājs tādā gadījumā, ja Jūs, ieslēdzot mūziku skaļāk, dzirdat krakšķēšanu un rodas sajūta, ka sistēma vienkārši “neiztur” slodzi. Izvēloties pastiprinātāju, vispirms jau vajadzētu pievērst uzmanību kanālu skaitam – tam jābūt atkarīgam no tā, cik skaļruņus Jūs izmantojat savā sistēmā. Ja Jūsu izmantotajai sistēmai pietiek pievienot tikai zemfrekvences skaļruni, tad noteikti pietiks ar vienkanāla pastiprinātāju, tomēr, jo lielāku skaitu skaļruņu Jūs izmantosiet sistēmā, jo vairāk pastiprinātāja kanālu Jums būs vajadzīgi.


Jāpievērš uzmanība arī iegādājamā pastiprinātāja jaudai – tai jābūt vismaz 75-150 procentu apmērā  no Jūsu skaļruņu jaudas. Visos citos gadījumos pastiprinātāja uzstādīšanai vienkārši nav jēgas. Iegādājoties jaudīgus skaļruņus, var būt nepieciešams pasūtīt vairākus pastiprinātājus – tā reizēm sanāk lētāk un vienkāršāk. 


Pērkot auto pastiprinātāju, jāpadomā par tā izvietojumu. Lielu pastiprinātāju ir daudz sarežģītāk integrēt automašīnas interjerā, tāpēc to nevajadzētu aizmirst – Jūs taču nevēlaties sabojāt auto interjeru.


Automašīnu monitori tiem, kas daudz ceļo
Automašīnu monitori – tas ir pats īstākais greznuma aksesuārs, kas vairumam cilvēku nav nepieciešamība. Protams, ja Jūs ar ģimeni vai draugiem bieži ceļojat, pavadot automašīnā vismaz vairākas stundas, auto monitors būs lielisks instruments patīkamai laika pavadīšanai. Tomēr, ja Jūs ceļojat diezgan reti, tādu lietu iegādāties nav vērts. 


Un tomēr, ja Jūs esat nolēmis pasūtīt monitoru savai automašīnai, vispirms jau nepieciešams noskaidrot, vai Jums vajadzīgs monitors, kas iebūvēts priekšējā sēdekļa pagalvī, vai pietiek ar vienu atvāžamu griestu monitoru. Pēdējie monitori maksā nedaudz dārgāk, tie ir lielāki un kvalitatīvāki, tomēr tādā gadījumā Jūsu pasažieri skatīsies vienu filmu visi – visbiežāk tas ir mazāk komfortabli, salīdzinot ar personīgajiem monitoriem.


Svarīgi ir arī izvēlēties monitora lielumu – liela izmēra monitorus, pats par sevi saprotams, ir patīkamāk skatīties, tomēr pacentieties investēt arī augstākā monitora izšķirtspējā. Tomēr vairumam filmu un videoierakstu patlaban ir pietiekami augsta  izšķirtspēja - 720 piks., 1080 piks., bet reizēm pat 4K.


Visi uzstādīšanai nepieciešamie aksesuāri 
Auto aparatūras uzstādīšana – tas ir diezgan sarežģīts uzdevums. Atsauksmes internetā apstiprina, ka tam var būt nepieciešams diezgan daudz laika, un reizēm arī papildus aksesuāri auto aparatūrai, vai piemēram, USB adapteri rūpnīcas skaņas sistēmai. Tāpēc pirms uzstādīšanas jāpārliecinās par to, ka Jums ir viss nepieciešamais. Neaizmirstiet, ka veikalā 220.lv Jūs atradīsiet praktiski visus nepieciešamos aksesuārus auto aparatūrai. 


Cena būs diezgan augsta un Jums nāksies ar to samierināties
Kā jau minējām šīs raksta sākumā, auto aparatūra ir tikai papildus aprīkojums, lai nodrošinātu Jūsu komfortu, tāpēc auto aparatūras pilna komplekta cena var būt diezgan augsta – ņemiet to vērā. Mēs Jums iesakām veikt pirkumu veikalā 220.lv, jo šeit visa auto aprīkojuma izmaksas ir zemākas sakarā ar pastāvīgi notiekošajām akcijām, izpārdošanām, atlaižu piemērošanu, izmantojot īpašus promokodus. 

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?