Noderīgi padomi

Kā izvēlēties gultiņu mazuļa pirmajiem dzīves gadiem?

5/5
03 02 2020

Ģimenes pieaugums it ļoti priecīgs, bet tajā pašā laikā arī satraucošs notikums. Jaunajiem vecākiem nākas sagādāt visu nepieciešamo jaundzimušajam, kā arī jāgatavojas emocionāli jaunajam dzīves posmam. Svarīgi visu jau laikus iegādāties mazulim, lai nebūtu nekādas steigas un lieka satraukuma. Jaundzimušajiem ir nepieciešamas vairākas jaunas lietas, bet viena no svarīgākajām ir gultiņa. Tai jābūt ērtai, izturīgai, kā arī drošai, jo pastāv iespēja, ka bērns šo gultu izmantos pat līdz 3 gadu vecumam. Kā izvēlēties atbilstošu gultiņu mazulim? Raksta turpinājuma atradīsiet vairākus vērtīgus padomus gultiņas iegādei. 

Redeļu gultiņa

Daudzos veikalos tiek piedāvātas tieši koka redeļu gultiņas. Varētu pat teikt, ka tās ir vienas no populārākajām un pieprasītākajām gultiņām. Šīm redelēm ir arī praktisks pielietojums. Tās kalpo kā aizsargs, lai bērns nevarētu izkrist no gultas. Turklāt redeļu gultiņas neliek bērnam justies norobežotam no ārpasaules, jo starp redelēm viņš redz visu, kas notiek apkārt.

Šūpulītis

Ir vecāki, kuri savam bērnam vēlas iegādāties šūpulīti, kas arī ir diezgan labs variants, kas var aizstāt bērna gultiņu. Jāsaka gan, ka šūpulītis kalpos tikai pirmos 3 vai 4 mēnešus, kamēr bērniņš nav kļuvis aktīvs. Kad bērns jau sāks grozīties un negulēs vairs tik mierīgi, šāds šūpulītis var kļūt bīstams, tāpēc tas noteikti ir jāmaina pret gultu. Ja arī Jūs pirmajiem mēnešiem vēlaties iegādāties šūpulīti, tad izvēlieties tādu, kas šūpojas no augšas uz leju, nevis uz sāniem. 

Kam pievērst uzmanību?

Bērnu gultas ir pieejamas dažādās cenu kategorijās, sākot no aptuveni 50 eiro. Gultu cena atkarīga gan no kvalitātes un materiāliem, gan no tās komplektācijas. Piemēram, ir gultas, kuras ir aprīkotas ar ritentiņiem, kas palīdz to ērtāk pārvietot. Taču jāpārliecinās, ka šie ritentiņi stabili fiksējas. 

Vislabāk iegādāties gultiņu un arī gultas veļu no dabīgiem materiāliem, jo tie neizraisīs alerģijas. Tāpat pārliecinieties, ka gultiņai ir regulējams pamatnes augstums. Tomēt vislielākā uzmanība jāpievērš gultiņas stabilitātei un drošībai, jo bērns tajā pavada ļoti daudz laika. 

Matracis

Parasti matraci nepieciešams iegādāties atsevišķi. Arī matrača izvēle ir jāizdara ļoti rūpīgi. Ieteicams izvēlēties pēc iespējas dabiskāka meteriāla matraci, jo matrači no sintētiska meteriāla ir neveselīgi, tie ātri deformējas un nolietojas. Bērniem vispiemērotākais būs lateksa matracis, jo tas ir ortopēdisks, kā arī tajā nav putekļu ērcītes. 

Jauna vai lietota gulta?

Ir vecāki, kas taupības nolūkos vēlas iegādāties lietotu bērna gultiņu. Protams, to var darīt, tikai jāpārliecinās, ka gulta ir pietiekami droša un stabila, un ka tā nav pārāk nolietota. Matraci gan ieteicams iegādāties pilnībā jaunu. 

Praktiski padomi:

  • Neizvēlieties ceļojuma gultu ikdienas lietošanas. Tā ir paredzēta tikai īslaicīgai lietošanai. 
  • Pirmajā dzīves gadā nav ieteicams mazuli segt ar biezu dūnu segu. Ja telpā ir vēss, tad labāk apsegt ar vairākām plānām sedziņām.
  • Ir pieejamas gultiņas ar baldahīniem un citiem dekoriem, tomēr tie nedod nekādu labumu – tajos krājas putekļi un tie apgrūtina apkārtnes redzamību.
  • Kad bērns jau ir paaudzies, nav ieteicams uz gultas likt dažādas drošības maliņas, jo bērnam ir jāiegūst pieredze, kā izvairīties no zilumiem un nelieliem sasitumiem.
  • Mēdz gadīties, ka ziemas laikā apkures dēļ mājoklī ir sauss gaiss. Lai to novērstu, varat uzlikt mitru lupatiņu uz bērna gultas malas. 

Salds un kvalitatīvs bērnu miegs – viena no viskarstākajām vecāku vēlmēm, un viena no grūtāk risināmajām problēmām, jo to ietekmē šim mērķim izvēlētā gulta.

Pircējiem patika šis ieraksts

5/5
2 Klientu vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?