Noderīgi padomi

Kā izvēlēties blenderi? Rokas blenderi? Kokteiļu? Kuru izvēlēties?

4.5/5
03 05 2020

Blenderis ir lielisks virtuves palīgs ikvienai mājsaimniecei. Kaut arī smalcinātājs ir mazs, tas lieliski kalpos daudzos virtuves darbos, un tā cena ir pieejama dažādām mājsaimniecībām. Tāpēc ir jautājumi par to, ko meklēt, izvēloties šo ierīci, un kuri modeļi ir labākie - šoreiz meklēsim atbildes uz visiem šiem jautājumiem.

Pielāgošana

Blenderis-smalcinātājs darbosies visur, kur jums vajadzēs sasmalcināt vai sajaukt ēdienu. Tas ir ideāli piemērots ģimenēm ar maziem bērniem vai vecāka gadagājuma cilvēkiem, kuriem ir problēmas ar košļājamo pārtiku, īpaši ar cietākiem dārzeņiem un augļiem.

Lietošanas piemēri:

 • Pankūku mīklas pagatavošana;
 • Zupu blenderēšana (krēmzupu pagatavošana);
 • Riekstu sasmalcināšana;
 • Augļu biezeņu pagatavošana.

Ko meklēt?

Kad meklējat labāko blenderi, ņemiet vērā šos aspektus.

Blenderu-smalcinātāju veidi 

Sākot meklēšanu, vispirms uzzināsiet par divu veidu ierīcēm:

 • Rokas blenderis. Tā ir maza mēroga ierīce, kurai nav sava drupināšanas trauka. Tas ir ērti un viegli lietojams un to var izmantot, lai sasmalcinātu ēdienu tieši ēdiena gatavošanas piederumos - katliņos vai virtuves traukos - ne tikai īpašos smalcināšanas piederumos, kas ir piemēroti tikai šim blenderim.

 • Kokteiļu jeb stacionārs blenderis. Šī virtuves iekārta ir lielāka nekā rokas blenderis, un tai ir atsevišķs trauks (krūze), kurā sastāvdaļas tiek sasmalcinātas. Šāda veida blenderiem ir lielāka darba jauda, tāpēc tas ir lieliski piemērots grūtāka ēdiena sasmalcināšanai. Tomēr tā lielākā priekšrocība ir tāda, ka šāda veida ierīces darbojas neatkarīgi.

Jauda

Teorētiski vajadzētu būt noteikumam: jo lielāka ir ierīces jauda, jo labāk tas smalcina un darbojas. Tā kā blenderi var sajaukt vai sasmalcināt tieši ar šo parametru. Mūsdienās tirgū var atrast ierīces ar jaudu 600-700W, un statisko blenderi gadījumā ierīču jauda var sasniegt pat 1500W.

Darbības veids

Bezvadu blenderi šobrīd iegūst arvien lielāku popularitāti un ir daudz ērtāk lietojami. Mājsaimnieces neierobežo īsais ierīces vads, un šādu ierīci darbina ar iebūvētu akumulatoru. Tomēr jāatceras, ka šāda veida blenderi parasti ir ar mazu jaudu, kas sasniedz aptuveni 200W. Rezultātā tikpat bieži tiek iegādāti smalcinātāji - tie ir lieliski piemēroti cietāku izstrādājumu sasmalcināšanai, un šādi smalcinātāji ir daudz lētāki.

Materiāls

Pērkot blenderi, ir vērts pievērst uzmanību kvalitātei un no kādiem materiāliem tiek izgatavoti atsevišķi blenderi. Turētājs parasti ir izgatavots no sintētiskiem materiāliem, jo tos ir vieglāk veidot un pielāgot, un tie ir patīkamāki pieskārienam. Apakšdaļai jābūt izgatavotai no nerūsējošā tērauda, kas nodrošinās izturību pret bojājumiem, piemēram, kritieniem, cietākiem izstrādājumiem vai augstu temperatūru. Turklāt to ir vieglāk tīrīt. Tomēr metāla detaļas arī palielina ierīces izmaksas, tāpēc šī opcija parasti ir sastopama augstākās klases smalcinātāju modeļos.

Izjaukšana/mazgāšana

Pēc katras lietošanas reizes blenderis ir rūpīgi jāiztīra. Tāpēc, pērkot ierīci, ir vērts pievērst uzmanību tam, cik viegli ir salikt un izjaukt to pa detaļām.

Maksimālais darba laiks

Bieži vien tam nepievērš uzmanību, bet joprojām ir ļoti svarīgs blendera maksimālā darbības laika parametrs. Lētākās ierīces atļauts izmantot tikai 15 minūtes, pēc tam blenderis ir jāizslēdz, lai tas atdziest. Tik īss kalpošanas laiks var padarīt gatavošanu par ilgu un garlaicīgu procesu. Ļoti bieži ražotāji instrukcijās norāda tikai maksimālo darba laiku, tāpēc ir vērts sazināties ar pašu ražotāju vai meklēt lietotāju atsauksmes par produktu.

Troksnis

Tāpat kā citas sadzīves tehnikas gadījumā, ierīces darbības veids ir ārkārtīgi svarīgs. Smalcinātājs, kas darbojas pārāk skaļi, var traucēt koncentrēšanos vai pat izraisīt galvassāpes. Vairumā gadījumu zemākas jaudas blenderi ir skaļāki.

Lietošanas ērtums

Tā kā rokas blenderi prasa pastāvīgu turēšanu plaukstā, ir vērts izvēlēties ierīci, kuras turētājs būs ērts un pārklāts ar neslīdošu materiālu.

Asmeņi

Smalcinātāji var uzņemt gan vertikālus divu spārnu tipa asmeņus (pamatiekārtas), gan vertikālas četrspārnu tipa asmeņus, lai iegūtu labākus smalcināšanas rezultātus. Ir vērts meklēt arī blenderus ar maināmiem asmeņiem. Tas ļaus ierīci izmantot citiem mērķiem, nevis tikai galvenajiem.

Blendera funkcijas

Jāņem vērā arī šādas ērtības:

 • Ātruma kontrole. Šī funkcija ļauj ērti iestatīt vēlamo asmens ātrumu. Internetveikalā 220.lv varat atrast modeļus ar dažādiem vai pat vairākiem ātruma iestatīšanas līmeņiem.
 • Vienmērīga ātruma kontrole. Dažos blenderos ātrumu neiestata manuāli, bet automātiski: paši blenderi vienmērīgi palēnina vai paātrina ātrumu. Šādos modeļos uz roktura nav ātruma pogu, un regulēšana tiek veikta, attiecīgi nospiežot "+" vai "-" zīmes.
 • Turbo funkcija. Tas ļauj jums uzreiz palielināt ierīces ātrumu līdz maksimālajai jaudai.

Blendera piederumi

Katrs no blenderiem ir aprīkots ar sajaukšanas sprauslu. Pat vislētākajos maisītāju komplektos ir šāda sprausla. Tomēr tirgū pastāv nemitīgas cīņas starp konkurentiem, un ražotāji, kas konkurē par pircējiem, arvien vairāk cenšas paplašināt komplektu komponentu klāstu ar jauniem, interesantiem un noderīgiem aksesuāriem un piederumiem:

 • Smalcinātājs. Tas ir īpašs trauks ar krūzi, kura iekšpusē ir motorizēta daļa, kā arī īpašs asmens cieto sastāvdaļu, piemēram, biešu vai šokolādes, sasmalcināšanai. Ja nepieciešama ledus sasmalcināšanas funkcija, jāpārbauda, vai komplektam ir piemēroti asmeņi.
 • Maisīšanas uzgalis. Neapšaubāmi, šī funkcija padara ēdienu gatavošanu daudz vieglāku, jo pazūd garlaicīgā manuālās maisīšanas problēma. Maisīšanas uzgalis ir noderīgs ne tikai krējuma vai olbaltumvielu saputošanai, bet arī vieglas mīklas sagatavošanai sajaukšanai un sasmalcināšanai.
 • Piena putošanas uzgalis. Tas ir praktisks uzgalis, kuru mīlēs visi kafijas cienītāji. Sprausla ātri saputo pienu, kas ir lielisks veids, kā pagatavot latte kafiju, neizejot no mājām.
 • Maisīšanas trauks. Lai arī kopumā maisīšanas trauks nav nepieciešams (jo ēdienus sajaukt un sasmalcināt var gan vārīšanas traukā, gan katlā), šāda piedeva ir ļoti jauka. Lielākajai daļai trauku ir jau marķēts tilpuma mērītājs, kas ļauj viegli izmērīt sasmalcinātas pārtikas daudzumu vai pievienot to šķidrumiem.

Labākie blenderi - smalcinātāji

Lai izlemtu, kurš būs labākais blenderis, atsauksmes bieži palīdz arī lēmuma pieņemšanā. Pašlaik mēs esam izcēluši viskoncentrētākos un vislabāk novērtētos šo ierīču modeļus - iespējams, atradīsiet sev piemērotāko.

Bosch MSM 67170

Šis ir stingrs un izturīgs blenderis, kuru var izmantot smalcināšanai, sagriešanai, rīvēšanai, sasmalcināšanai un, protams, malšanai. 750W jaudas noteikti pietiks pat cietākiem izstrādājumiem: “Turbo” funkcija ļaus maksimāli izmantot pilnu jaudu. Ērta un klusa darbība un bez vibrācijas ir tikai dažas no šī blendera priekšrocībām. Ja jums ir nepieciešams uzticams biezu kokteiļu blenderis, jūs noteikti būsiet apmierināts ar šī modeļa piedāvātajām iespējām.

Gastroback Vital Mixer Pro 40986

Šis modelis pārsteigs jūs ar izturību un stabilitāti - tas nodrošinās ciešu bļodu un neslīdošas kājas. Piedāvājot pat 1000 W jaudu, augļu kokteiļu blenderī ir 1,75 litru trauks, tāpēc jūs varat pagatavot ēdienu vai dzērienus pat vairākiem cilvēkiem vienlaikus. Šeit atradīsiet arī funkcijas, kas īpaši pielāgotas bieziem kokteiļiem un ledus smalcināšanai, tāpēc jums būs iespēja izmēģināt visdažādākās receptes.

Lafe BRW-003

Pirmkārt, šis blenderis jūs pārsteigs ar īpaši zemu cenu - ja jūs meklējat lētu, bet augstas kvalitātes modeli, jūs noteikti pārsteigs šī blendera iespējas. Divi dažādi ātrumi, atsevišķs smalcinātājs, ledus sasmalcināšana un “Turbo” funkcija ir pietiekami stabils priekšrocību saraksts. Ja jums nav vajadzīgs lielākais spēks, bet jūs domājat, ka noderētu papildu palīdzība virtuvē, apsveriet šo iespēju.

Zyle ZY706BL

Šī ir profesionālā klase jūsu iecienītākajam, piemēram, zaļā kokteiļa šeikerim. Tas var darboties ar jaudu līdz 1800 W, un izturīgais asmens perfekti apstrādā jebkuru produktu. Komplektā ietilpst arī 2 litru trauks, kas ļaus visu ģimeni iepriecināt ar gardiem kokteiļiem. Šis konteiners ir izgatavots bez BPA, tāpēc nav arī jāuztraucas par drošību. Šeit atradīsiet arī ērti lietojamu LCD ekrānu, ātruma kontroli un pulsācijas režīmu - visu, kas jums varētu būt nepieciešams.

ECG SM 900 MIX&GO

Šis blenderis būs īpaši iecienīts tiem, kas vēlas paņemt sagatavotos kokteiļus sev līdzi. Komplektā ietilpst četri dažādu tilpumu konteineri ar dažādiem vākiem - starp tiem atradīsiet arī sportam piemērotus modeļus, kas nodrošinās lielāku komfortu treniņa laikā. Pati ierīce pārsteigs arī ar savu efektivitāti: ar tās palīdzību jūs varat viegli pagatavot svaigus kokteiļus, sasmalcināt zupas vai mazus ēdienus. Un pats galvenais - jūs iegādāsieties šo blenderi par ļoti saprātīgu cenu!

Ņemot vērā iepriekš aprakstītos atlases aspektus, jūs noteikti atradīsiet sev piemērotāko blenderi. Novērtējiet savas vajadzības un iespējas - un izvēlieties sev piemērotāko variantu!

Pircējiem patika šis ieraksts

4.5/5
6 Klientu vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?