Noderīgi padomi

Kā izvēlēties datora somu?

05 02 2018

Jūs nesen iegādājāties visādā ziņā dārgu portatīvo datoru? Nēsāt to rokās vai parastā somā nav tikai nedroši un bezatbildīgi, bet arī vienkārši neērti. Tieši tāpēc mēs piedāvājam Jums pasūtīt internetā datora somu. Bet kā pareizi izvēlēties?

Kādā nolūkā tā tiks izmantota?

Šis jautājums var izklausīties nedaudz dīvaini. Jo datora somu Jūs, pats par sevi saprotams, pērkat datoram. Un tomēr nereti datoram paredzētās somas, pārvalki un mugursomas tiek izmantotas arī citiem nolūkiem, tāpēc jāpievērš uzmanība vairākiem aspektiem.

Vispirms jau padomājiet par to, cik bieži Jūsu soma nokļūs lietū vai sniegā. Ja Jūs plānojat savu somu ar datoru praktiski ārā nenest vai visbiežāk ceļojat automašīnā, autobusā vai vilcienā, tad somas ūdensnecaurlaidība Jums nav pārāk svarīga.

Jāapsver arī tas, cik daudz Jūs vispār domājat lietot somu. Ja to izmantosiet tikai ceļojot uz ārzemēm, tad vienkārši nav vērts ieguldīt lielu summu. Taču, ja Jūs savu datoru ņemat līdz uz darbu katru dienu, tad labāk neriskēt.

Svarīga nozīme ir arī tam, vai Jūs plānojat nest līdz papildus lietas. Tādā gadījumā vajadzētu izvēlēties tikai mugursomu, jo tajā var brīvi ielikt ne tikai lādētāju, bet arī ūdens pudeli, tastatūru, peli, kā arī citus datora aksesuārus.

Cik liels ir Jūsu dators?

Portatīvo datoru somas paredzētas konkrētu izmēru datoriem. Ja Jūsu datoram ir neliels 10-13 collu ekrāns, tad Jūs droši varat izvēlēties jebkuru somu vai mugursomu, tostarp lielāku datoru modeļu īpašniekiem jāpievērš tam īpaša uzmanība. Ja Jums ir dators ar 17,3 collu ekrānu, nevajadzētu simtprocentīgi uzticēties ražotāju norādēm par to, ka soma vai mugursoma tādam datoram ir piemērota – reālo saderību noteikt palīdzēs internetā esošās atsauksmes.

No otras puses, neskatoties uz to, ka no teorētiskā viedokļa nelielu datoru var nest lielākā somā vai mugursomā, tas arī nebūs ļoti labs risinājums, jo tādēļ dators bieži “slīd”, sitas gar Jūsu somas vai mugursomas sienām. Taču, ja Jūs vēlaties nopirkt somu tieši datoram, tad nepieciešams pārliecināties par to, ka tā ir ideāli piemērota Jūsu datoram.

Materiāla un produkta kvalitāte

Ja Jūs plānojat datora somu lietot ļoti bieži, iespējams, pat katru dienu, tad kvalitatīva soma Jums ir vienkārši nepieciešama. Mēs iesakām pārāk netaupīt arī pārējos gadījumos – dators ir svarīgs ne tikai tā cenas sakarā, bet arī tādēļ, ka tajā tiek uzglabāta svarīga informācija.

Ja Jūs plānojat savu somu izmantot bieži, tad noteikti pārliecinieties par to, ka siksnās ir iešūti pietiekami biezi polsterējumi, un ka ir iespējams regulēt to augstumu.

Vai materiālam ir svarīga nozīme? Būtībā – ne pārāk, jo datora somai ir piemērots praktiski jebkurš materiāls. Un tomēr mēs vairāk iesakām izvēlēties somas un mugursomas, kas izgatavotas no neilona vai neoprēna. Klasikas cienītāji var izvēlēties ādu, tomēr jāatceras, ka produkti, kas izgatavoti no šī materiāla, ir dārgāki un jutīgāki pret saskari ar ūdeni.

Atcerieties, ka iespējams Jūs periodiski nometīsiet savu somu ar datoru zemē, tāpēc svarīga ir simtprocentīga pārliecība par to, ka dators somā būs drošībā – pārbaudiet, vai iekšpusē ir pietiekami polsterējumi, un vai tie pasargās visus datora stūrus. Ja somā vai mugursomā nav paredzēta aizsardzība, tad iesakām iegādāties pārvalku, kas pasargās datoru no kritieniem un triecieniem.

Atsauksmēs, kuras var atrast internetā, palasiet cilvēku viedokļus par rāvējslēdzējiem Jūsu pirktajam pārvalkam. Ja Jūs nevarat atrast atsauksmes, tad vienkārši pārliecinieties par to, ka rāvējslēdzēji nav izgatavoti no plastikas, jo šī materiāla rāvējslēdzēji bieži sabojājas jau pēc pāris mēnešiem.

Somas vai mugursomas papildus kabatas

Cik Jums vajadzīgas kabatas un nodalījumi? Ja somu Jūs plānojat izmantot tikai datora un tā lādētāja pārnešanai, tad, protams, Jums pietiks ar tikai dažiem nodalījumiem. Taču, ja Jūs plānojat šajā somā glabāt datoru, lādētāju, planšetdatoru, telefonu, peli, tastatūru, austiņas un daudzas citas elektroierīces, tad jāpadomā par somu ar daudzām kabatām. Pārliecinieties par to, ka visas iekšējās un ārējās kabatas ir viegli un cieši aizveramas, jo reizēm soma var apgāzties. Jūs taču nevēlaties pazaudēt kādu no savām mantām, vai ne?

Papildus funkcionalitāte

Dažos gadījumos somās un mugursomās ir atsevišķi nodalījumi ūdenim, dokumentiem un pat atslēgām. Vai Jums tas patiešām ir vajadzīgs? Diezin vai – jo ar datora somu vai mugursomu Jūs droši vien neiesiet garās pastaigās vai pārgājienos, tāpēc Jums vajadzētu pietikt ar vienkāršu aizsardzību. Ja Jūs periodiski ejat pārgājienos, patīk pagulēt pie ezera vai jūras, vai vienkārši Jums ir idejas, kā citādi var izmantot somu, mēs iesakām iegādāties dārgāku somu ar mazliet plašāku funkcionalitāti. Tādā gadījumā Jums nenāksies pirkt divas dažādas lietas, kas izpilda vienu un to pašu funkciju.

Izmaksām nevajadzētu būt nav pārāk svarīgām

Tirgū ir arī neprātīgi dārgas datoru somas, kuru vērtība sasniedz vairākus simtus eiro. Tomēr tās parasti nav daudz labākas nekā lētākas alternatīvas, kuru cena ir vairākas reizes mazāka. Kopumā vairumam cilvēku pietiek ar vienu no pašiem lētākajiem variantiem, jo datoru somas parasti netiek izmantotas ne ekstremālos apstākļos, ne pārāk bieži.

Tāpēc ir vērts kārtīgi padomāt par to, cik daudz Jūs esat gatavs investēt datortehnikas aizsardzībā. Ja dators ir diezgan dārgs, tad patiešām ir vērts par tā aizsardzību samaksāt nedaudz vairāk. No otras puses, ja Jūsu dators nemaksāja ļoti dārgi, tad, visdrīzāk, nav vērts atdot piekto daļu tā vērtības tikai par aizsardzību. Nevajadzētu aizmirst arī to, ka veikalā 220.lv Jūs varat iegādāties somu savam datoram lētāk, jo šeit vienmēr notiek akcijas, izpārdošanas, tiek piemērotas atlaides ar īpašiem promokodiem.

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?