Noderīgi padomi

Kā izvēlēties dūmu detektoru?

4.1/5
21 03 2018

Pareizi piemeklēts un pienācīgā veidā funkcionējošs dūmu detektors var palīdzēt novērst nopietnas ugunsgrēka sekas. No 1. maija šādām ierīcēm būs jāatrodas ikvienā mājoklī. 

Kā izvēlēties Jūsu mājoklim piemērotu dūmu detektoru?

  1. Vispirms nosakiet, cik dūmu detektoru Jums vajadzēs. Tagad tiem būs jāatrodas katrā istabā, izņemot virtuves, jo šajā telpā var parādīties viltus signāli par ugunsgrēka apdraudējumu. Lai nodrošinātu papildu drošību, tos ieteicams arī uzstādīt priekšnamā un koridoros.
  2. Iepazīstieties ar galvenajiem dūmu detektoru veidiem. Jona dūmu detektori ātrāk atpazīst nelielus, ātri uzliesmojošus un dūmošanu izraisošus avotus, piemēram, papīru vai taukus. Savukārt fotoelektriskās ierīces teicami atpazīst lēni uzliesmojošas dūmu daļiņas, kas parādās gultas veļas, apģērba vai tapešu aizdegšanās gadījumā.
  3. Tostarp ir iespēja izvēlēties kombinētus variantus vai iegādāties modernākus oglekļa oksīda risinājumu variantus, kas spēj atklāt, pat ļoti nelielu dūmu koncentrāciju telpā tādēļ ļoti svarīgi ir ņemt vērā, kurā telpā Jūs esat ieplānojuši uzstādīt detektoru.
  4. Pievērsiet uzmanību tam, kā darbojas dūmu detektors. Vislētākajos variantos visbiežāk tiek lietotas nomaināmas baterijas, savukārt dārgākos – litija baterijas, kas darbojas līdz 10 gadiem. Tostarp ir iespējams izvēlēties dūmu detektorus, kas ir pievienojami elektrotīklam, taču tai pašā laikā ir aprīkoti ar rezerves baterijām, kas ieslēdzas elektroenerģijas atslēgšanās gadījumā.
  5. Dūmu detektori, kombinācijā ar enerģijas avotu visbiežāk tiek uzstādīti iepriekš, būvējot vai renovējot mājokli. Un ierīces ar vienkāršām baterijām ir pievienojamas daudz vienkāršāk, taču tās ir jāmaina apmēram reizi gadā. Optimāls risinājums šādā gadījumā būs litija baterijas, kuras kalpos ierīces visa darbības laika ilgumā, šādus dūmu detektorus arī ir viegli uzstādīt.
  6. Noskaidrojiet, vai izvēlētajā dūmu detektorā ir testēšanas funkcijas – rekomendējams, vismaz vienu reizi mēnesī veikt šādu testēšanu, lai pārliecinātos par to, ka ierīce darbojas atbilstošā veidā.
  7. Apdomājiet, kādas dūmu detektora funkcijas Jums ir vajadzīgas – modeļi, kas sniedz vairāk iespēju, maksā nedaudz dārgāk, taču tie ir daudz modernāki.
  8. Funkcionālajos dūmu detektoros ir skaņas atslēgšanas iespēja, kas lieti noder gadījumā, kad ierīce ieslēdzas nejauši. Savukārt dažiem modeļiem ekrānā atainojas pat neliels kaitīgo vielu daudzums, kas atrodas istabā. Tādēļ arī vajag kārtīgi apdomāt, kuras no šīm funkcijām Jums būs vajadzīgas.
  9. Izvēlieties Jums vispieņemamāko signālu, kas brīdinās par ugunsgrēka apdraudējumu – dūmu detektori var ģenerēt vizuālos, skaņu signālus vai pat īpašus balss paziņojumus.
  10. Tai skaitā vērts pievērst uzmanību šīs ierīces dizainam – šobrīd ir iespējams izvēlēties neitrālus modeļus, viegli saskaņojamus ar sienām vai griestiem, vai arī izmēģināt visu krāsu spektru un pārvērst dūmu detektoru par skaistu interjera detaļu.

Ieklausoties šajos padomos, Jūs varēsiet bez problēmām izvēlēties vispiemērotāko Jūsu vajadzībām un iespējām dūmu detektoru. Pēc tam, kā Jūs noteiksiet vispiemērotāko šīs ierīces modeli, to rekomendējam uzstādīt istabas vidū – tādējādi būs iespējams ātrāk konstatēt sadūmojumu, lai informētu par iespējamo apdraudējumu.

Pircējiem patika šis ieraksts

4.1/5
9 Klientu vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?