Noderīgi padomi

Kā izvēlēties ekonomisku ūdens sildītāju?

3.2/5
16 04 2021

Agrāk vai vēlāk pienāk laiks mainīt ūdens sildītāju – lai to neatliktu uz pēdējo brīdi, labāk iepriekš iepazīties ar šo ierīču sortimentu un zināt, kādiem aspektiem vajadzētu pievērst uzmanību, tos izvēloties. Turpmākie ieteikumi palīdzēs jums atrast ne tikai kvalitatīvu, bet arī ekonomisku ūdens sildītāju, kas ļaus lielā mērā samazināt enerģijas patēriņu. 

Ir nopērkami dažāda tilpuma boileri, sākot no 5 litriem līdz pat lielajiem 300 litru ūdens boileriem.


Kā iedalās boileri?

Elektriskais ūdens sildītājs. Ir pieejami trīs veidu elektriskie ūdens sildītāji - vertikālie, horizontālie un kombinētie. Vertikālie un horizontālie atšķiras tikai novietojuma ziņā, taču kombinētie ūdens sildītāji var tikt pieslēgti pie apkures sistēmas, kā rezultātā tiek ietaupīta nauda uz ūdens sildīšanas rēķina. Apkurei strādājot, siltais ūdens cirkulēs caur boilerī esošo spirāli, tā uzsildot boilerī esošo ūdeni. Ja apkures sistēma ir izslēgta vai nespēj uzsildīt ūdeni, tad to paveic elektriskais sildelements. Maza tilpuma elektriskie ūdens sildītāji iedalās pēc to novietojuma – virs vai zem izlietnes.

Caurplūdes ūdens sildītājs. Tie darbojas ūdenim plūstot caur spirāli, kura tiek sasildīta ar elektrības palīdzību. Tie ir maza izmēra, tādēļ tie neaizņem daudz vietas. Caurplūdes sildītāja priekšrocība, salīdzinot ar citiem ūdens sildītājiem, ir tā, ka tas patērē elektrību tikai tad, kad tiek patērēts kārstais ūdens, tā ietaupot elektroenerģiju, kad tas netiek lietots.

Gāzes ūdens sildītājs. Šis sildītājs ūdeni uzsilda līdzīgi kā caurplūdes sildītājs, tikai ūdeni uzsilda ar gāzes palīdzību. Šāds ūdens uzsildīšanas veids ir lētāks par elektrību, taču tā uzstādīšana ir sarežģīta un samērā dārga. Lai to uzstādītu nepieciešams gāzes pievads, kā arī sadedzinātā gāze jāaizvada laukā pa īpašu šim nolūkam paredzētu ventilācijas skursteni, kā arī, lai to uzstādītu, vajadzīga sertificētu meistaru palīdzība.

Malkas / elektrības ūdens sildītājs. Šis ūdens sildītājs ir kurināms ar malku, taču to iespējams arī apsildīt ar elektrību. Parasti šāda boilera ūdens tilpums ir no 80 - 120 litriem, apkurinot to ar malku, tas sasilst 20 minūšu laikā, kamēr ar elektrību, tam būtu nepieciešams 2 stundas. Taču lai to uzstādītu nepieciešams skurstenis, kā arī tas novietojams uz grīdas, tādēļ aizņem vairāk vietas.

  1. Pats vienkāršākais veids, kā noskaidrot, vai ūdens sildītājs ir pietiekami ekonomisks – uzmanīgi iepazīties ar tā aprakstu. Reizēm pat ne paši ekonomiskākie ierīču veidi var piedāvāt speciālas programmas vai funkcijas, kas ļauj taupīt elektroenerģiju.
  2. Neraugoties uz to, ka precīzas klasifikācijas nepastāv, ražotāji, kuri specializējas tieši ekonomisku ūdens sildītāju ražošanā, vienmēr to akcentē.
  3. Lai ātrāk tādu modeli atrastu, jāpievērš uzmanība ūdens sildītāju veidiem. Ļoti ekonomisks variants ir caurplūdes ūdens sildītāji, kuri silda ūdeni tikai tad, kad tiek atvērts krāns.
  4. Aptuveni par 60 procentiem mazāk elektroenerģijas, salīdzinot ar standarta modeļiem, patērē hibrīda ūdens sildītāji – neraugoties uz to, ka tie maksā nedaudz dārgāk, tāda investīcija drīz vien atmaksāsies.
  5. Ļoti ekonomiski ir arī termodinamiskie ūdens sildītāji, kas darbojas pēc siltumsūkņa principa, līdz ar to liela daļa karstā ūdens jums nemaksās pilnīgi neko. Šos un citus ūdens sildītājus ar izdevīgiem nosacījumiem var iegādāties interneta veikalā 220.lv.
  6. Un tomēr svarīga nozīme ir ne tikai sildītāja veidam, bet arī tā tilpumam, kas jāizvēlas, ņemot vērā ģimenes locekļu skaitu ģimenē. Ģimenei ar diviem bērniem pilnībā pietiks ar  120 l tilpumu, bet attiecīgi var atrast gan lielāku, gan mazāku izmēru variantus.
  7. Pievērsiet uzmanību ūdens sildītāja izmēriem un formai. Ja jums šai ierīcei ir pietiekami daudz vietas, tad ieteicams izvēlēties vertikālus variantus, jo tāda veida ierīcēs ūdens sasilst ātrāk.
  8. Ļoti svarīgi, lai izvēlētais ūdens sildītājs būtu pārklāts ar biezu emaljas kārtu. Neraugoties uz to, ka šis parametrs bieži vien netiek akcentēts, to var noskaidrot arī patstāvīgi – ja divu sildītāju ar vienādu tilpumu svars atšķiras, tad loģiski, ka smagākā no tiem sieniņas būs daudz biezākas.
  9. Elektroenerģijas patēriņš palielinās arī tādā gadījumā, ja ūdens sildītājos veidojas kaļķakmens nogulsnes. Tāpēc, lai to novērstu, jāizvēlas izstrādājumi ar speciālu aizsardzību pret koroziju un nodilumu.
  10. Mitrākās telpās šīs ierīces arī patērēs vairāk elektroenerģijas. Ja jums ir iespējams, uzstādiet tos siltākās vietās.

Ūdens sildītāju cenas arī ievērojami atšķiras, tāpēc nepieciešams noskaidrot, cik jūs esat gatavs investēt šajā ierīcē. Un tomēr nevajadzētu aizmirst, ka ekonomiskāki varianti ātrāk atmaksāsies, kā arī jūs vienmēr varēsiet atrast pievilcīgas alternatīvas vai īpašus piedāvājumus.

TOP piedāvājums

Elektriskais ūdens sildītājs ar dušu un LCD ekrānu (savienojums no apakšas) cena un informācija | Elektriskais ūdens sildītājs ar dušu un LCD ekrānu (savienojums no apakšas) | 220.lv 3 € ATLAIDE NO 30 €
€ 3749 4.3/5 20st. 49min. Ir noliktavā
Uz grozu
3 € ATLAIDE NO 30 €
Ūdens sildītājs - Instant digital cena un informācija | Ūdens sildītājs - Instant digital | 220.lv 3 € ATLAIDE NO 30 €
€ 3299 4.6/5 20st. 49min. Ir noliktavā
Uz grozu
3 € ATLAIDE NO 30 €
9 € ATLAIDE NO 100 €
Ūdens sildītājs Thermex ID 100 V Smart Wi-Fi cena un informācija | Ūdens sildītājs Thermex ID 100 V Smart Wi-Fi | 220.lv 15 € ATLAIDE NO 250 €
€ 29800 20st. 49min. Ir noliktavā
Uz grozu
15 € ATLAIDE NO 250 €
Vertikālais kombinētais ūdens sildītājs OKC 160 l. cena un informācija | Vertikālais kombinētais ūdens sildītājs OKC 160 l. | 220.lv 15 € ATLAIDE NO 250 €
€ 39500 20st. 49min.
Uz grozu
15 € ATLAIDE NO 250 €
Elektriskais ūdens sildītājs Atlantic CE200L HM ATE, horizontālais 200 L cena un informācija | Elektriskais ūdens sildītājs Atlantic CE200L HM ATE, horizontālais 200 L | 220.lv 15 € ATLAIDE NO 250 €
€ 28400 5/5 20st. 49min.
Uz grozu
15 € ATLAIDE NO 250 €
Ūdens sildītājs Thermex ID 80 H Smart Wi-Fi cena un informācija | Ūdens sildītājs Thermex ID 80 H Smart Wi-Fi | 220.lv 15 € ATLAIDE NO 250 €
€ 26100 20st. 49min. Ir noliktavā
Uz grozu
15 € ATLAIDE NO 250 €
Ūdens sildītājs VELIS EVO 100 L cena un informācija | Ūdens sildītājs VELIS EVO 100 L | 220.lv 15 € ATLAIDE NO 250 €
€ 28500 5/5 20st. 49min.
Uz grozu
15 € ATLAIDE NO 250 €
Parādīt vairāk

Pircējiem patika šis ieraksts

3.2/5
6 Pircēju vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?