Noderīgi padomi

Kā izvēlēties labāko televizoru Smart TV

31 08 2017

Pēdējos gados arvien vairāk pircēju uzzina par gudro televīziju jau pirms televizora iegādes. Tāpēc Smart TV kļūst par vienu no kritērijiem, kuram ir svarīga nozīme, izvēloties televizoru. Un tā nav nejaušība, jo no televizora vadīšanas ērtības atkarīgs arī prieks no tā skatīšanās. Gudrā televīzija paver ļoti daudzas iespējas, lai gan Latvijā ir grūti tās visas izmantot.

Par gudro televīziju un tās izvēli arī pastāstīsim šajā rakstā.

Top 10 Televizori

Smart TV – tas nav ekskluzīvi

Ja pārdevējs, kurš vēlas pārdot televizoru, norāda uz gudro televīziju kā uz tā atšķirīgo īpatnību, tad Jūs varat droši apšaubīt viņa kompetenci. Tikai pašiem lētākajiem modeļiem, kas paredzēti 12 bezmaksas digitālo kanālu skatīšanai, nav pieejama Smart TV. Ja modelis maksā no 300 eiro, tad tajā noteikti ir gudrā televīzija, jo tas ir pats par sevi saprotams – tā ir visos jaunajos modeļos.

Pārdevējs saka, ka tas ir ekskluzīvi un prasa par to piemaksāt? Tas jau izskatās pēc noziedzīgas darbības. Par Smart TV nav nekas jāpiemaksā, ja nu vienīgi pērkot gudrajai televīzijai ārējās iekārtas – atskaņotāju, piemēram, Google Chromecast. Tā ir nedaudz cita tehnoloģija, kas paredzēta vecākiem modeļiem.

Ar Smart TV šobrīd tiek aprīkoti 90 procentu visu modeļu, bet tuvākajā nākotnē gudrā televīzija būs visos modeļos bez izņēmuma.

5 Smart TV sistēmas

Pasaulē tagad funkcionē 5 Smart TV sistēmas, kuras izmanto liela daļa ražotāju. 5 – diezgan optimāls skaitlis, kam vairs nevajadzētu augt, tas varētu vienīgi samazināties, piemēram, līdz 1.

 1. Android TV. Tā ir labākā Smart TV sistēma. Jā, tā ir tā pati sistēma, kāda ir mūsu viedtālruņos. Tiesa, tā izskatās nedaudz citādāk – bez programmu ikonām, kas sarindotas pa visu ekrānu rindās un kolonnās. Televizors arvien vēl tiek vadīts ar 4 pults bultiņām un vienu pogu, tāpēc visi programmu attēli ir pielāgoti tieši tādam vadības veidam. To sauc par “karuseli” – attēli izvietoti apļa veidā un tos var interaktīvā režīmā pārslēgt, nospiežot bultiņu “pa kreisi” vai “pa labi”. Android TV sistēma tiek uzskatīta par labāku arī tāpēc, ka šeit strādā tās pašas spēles un programmas Android, kā viedtālrunī. Televizorā paredzēta vieta vismaz 16 GB programmām un to datiem, kas ļauj spēlēt vairākas “smagas” spēles. Protams, vienmēr var pieslēgt arī ārējo disku gadījumā, ja ar atmiņu nepietiek. Android TV sistēma tiek uzstādīta televizoros un multimediju atskaņotājos Philips, Sony un Sharp, kā arī spēļu planšetdatoros Nvidia Shield.
 2. Firefox. Vai zināt tādu brauzeri? Izrādās, ka paša populārākā brauzera versija var lieliski derēt arī televizoriem. To savos televizoros uzstāda kompānija Panasonic. Latvijā tie sastopami diezgan reti, tāpēc iepazīties ar Firefox TV ne katram būs lemts.
 3. Smart Hub/Tizen OS. Šo sistēmu visbiežāk izmanto Samsung – pašreiz tas ir pasaulē lielākais televizoru ražotājs. Tā gan nav pati skaistākā, bet pietiekami ērti lietojama. Jo Samsung televizori ir populāri arī Latvijā. Starp citu, šī sistēma pastāvīgi tiek atjaunota, tāpēc jau nākamajā gadā Jūsu televizora vadību varēs īstenot citādā veidā.
 4. Web OS. Šī sistēma televizoriem uz kādu laiku ir kļuvusi neaktuāla, tomēr kompānija LG ir ķērusies pie tās pilnveidošanas un jau drīz mums tiks piedāvāta versija Web OS 3.5. Šo sistēmu visbiežāk izmanto LG, bet tas nozīmē, ka pircēji Latvijā ar to saskaras diezgan bieži, jo televizori Samsung, Philips, Sony, LG un Panasonic ir Latvijā biežāk pirktākie televizori.
 5. Roku TV. Tā ir Smart TV sistēma no mazāk zināmiem ražotājiem. Acīmredzams, ka sakarā ar tās ievērojami zemāko cenu tādi ražotāji, kā Hisense, Haier, TCL, Sharp, Insignia u.c., izvēlas tieši to. Tā ir diezgan vienkārša un tās popularitāte aug. Bet diezin vai tā būs biežs viesis Latvijā…

Kam vispirms jāpievērš uzmanība, izvēloties Smart TV?

Izvēloties Smart TV, jāpievērš uzmanība tikai dažiem kritērijiem:

 1. Spēļu skaits. Ak jā, televizori kļūst par lielām spēļu konsolēm. Te neapšaubāms līderis ir Android TV, kur spēles ir viegli uzstādamas un vadāmas.
 2. Video saturs. Gudrā televīzija tāpēc arī ir gudra, ka tā pielāgojas katra cilvēka vajadzībām. Ja mēs vēlamies skatīties konkrētus seriālus un filmas, mēs tās varam skatīties jebkurā laikā – vairs nav jāgaida, kad iestāsies konkrēts laiks. Netflix un Amazon Prime – tie ir divi pasaulē vispopulārākie dienesti, kas veido savu saturu un parāda to visiem ar īpaši augstu izšķirtspēju. Starp citu, Hulu, HBO un citi dienesti funkcionē tikai ASV, tāpēc Latvijas tirgum tie nav interesanti. Ir arī Latvijas video satura dienesti. Tie ir Viaplay un Telia.
 3. Pieslēgšana internetam. Ja televizorā nebūtu interneta, tad nebūtu gudrās televīzijas. Te iespējami divi varianti – pieslēgties no maršrutētāja, izmantojot kabeli, vai ar bezvadu sakariem Wi-Fi. Pēdējā varianta gadījumā var rasties problēmas, skatoties lielas filmas, jo visbiežāk šo sakaru veidu izmanto arī citas ierīces – klēpjdatori, viedtālruņi, planšetdatori utt.
 4. Translācijas iespēja no citām ierīcēm. Cik ātri var pieslēgt telefonu, lai translētu video, kuru Jūs esat uzfilmējis pirms dažām minūtēm? No tā būs atkarīgs, vai šī funkcija tiks izmantota. Jo fotogrāfijas var skatīties, pārnesot tās uz USB atmiņu un ieliekot to USB ligzdā. Katram Smart TV televizoram var pieslēgties no citām ierīcēm un tā ir vēl viena funkcija, ka padara to patiešām gudru.
 5. Iespēja ierakstīt saturu. Diemžēl šī funkcija nav katrā televizorā. Bet nav arī akūtas nepieciešamības. Tā paredzēta tam, lai mēs ierakstītu filmas un pārraides, kuras skatāmas digitālajā televīzijā.

  Ieteicams arī izvēlēties televizorus ar visām 4 HDMI ligzdām.

  Cenas? Te mēs neko jaunu nepateiksim. Smart TV ar izšķirtspēju 4K maksā no 500 eiro. 

  Kā jūs novērtējat šo ierakstu?