Noderīgi padomi

Kā izvēlēties ledusskapi

19 01 2016

Diemžēl, nekas šai pasaulē nav mūžīgs un mūsu vecais ledusskapis arī nobeidzās, tā kā esam spiesti meklēt citu. Kur pirkt jau zinām – vienmēr uzticamais interneta veikals 220.lv. Bet ko?

Uzreiz nolēmām izmantot līzinga iespējas, lai nav jāmaksā visu uzreiz – pirkums izrādījās negaidīts.  Divas dienas abi ar Pāvelu sēdējām un studējām, kas tad ir tas noteicošais ledusskapja izvēlē, pirkums tomēr nav tik lēts un kalpos gadiem ilgi.

Lai arī Jums nav veltīgi jātērē savs laiks, apkopojām gan svarīgākos tehniskos parametrus (Pāvels mums ir spečuks), gan lietas, kas ir svarīgas katrai saimniecei.

Lūk, kas sanācis:

Ledusskapja tilpums un izmatošana

Primārais kritērijs ledusskapja izvēlei parasti ir tā gabarīti un tilpums. Ledusskapji mēdz būt neliela augstuma, piemēram, 80 cm, bet augstums var pārsniegt arī 2 m. Platums un dziļums lielā mērā visiem standarta ledusskapjiem ir līdzīgs. No ledusskapja izmēriem ir atkarīgs tā tilpums. Jo lielāks tas ir, jo vairāk produktu tajā ir iespējams glabāt.

Taču atsevišķos gadījumos pie vienāda augstuma, platuma un dziļuma tilpums ledusskapim nedaudz atšķiras, jo plauktu un atvilktņu izvietojums var būt lietderīgs un ne tik ļoti lietderīgs. Tāpēc ir vērts pirms iegādes novērtēt, cik un kādi plaukti un atvilktnes ir konkrētajam ledusskapim. Īpaši noderīgi ir izbīdāmie plaukti, kas viegli slīd un ļauj viegli aizsniegties līdz produktiem, kas stāv tālu. Bieži vien, lai ledusskapja plaukta aizmugurē paņemtu kādu produktu, nākas pārvarēt citu produktu radītos šķēršļus. Viegli slīdošais plaukts ir uz ritošām virām un izvelkams, tāpēc var vieglāk paņemt savus produktus. Šī konstrukcija viennozīmīgi ir noderīga lielā tilpuma ledusskapjiem, kuros produktu ir daudz.

Energoefektivitātes klase

Viens no nozīmīgākajiem parametriem ledusskapim ir arī energoefektivitātes klase. Tā var būt A, A+, A++, A+++. Izplatītākie ir A+ klases ledusskapji, taču aizvien plašākā izvēlē parādās arī augstākās klases ledusskapji. Tie ir dārgāki, bet patērē mazāk elektroenerģijas, līdz ar to, ar laiku cenu starpība atmaksājas, it īpaši, ņemot vērā to, ka ledusskapis ir lieta, kas ir paredzēta ilgstošai lietošanai.

“No Frost” funkcija

Pēdējos gados augstu atzinību ir pelnījusi No Frost funkcija. Tā atbrīvo no nepieciešamības bieži atkausēt ledusskapi un saldētavu. No Frost ne tikai ievērojami atvieglo ledusskapja ekspluatāciju, bet arī paildzina paša ledusskapja kalpošanas laiku. Protams, pavisam bez atkausēšanas iztikt nevarēs, ražotāji rekomendē tomēr 1-2 reizes gadā veikt šo procedūru, taču tā ilgst daudz mazāk un noris daudz vieglāk, jo nav jāgaida, kamēr izkusīs vairāku centimetru biezs ledus slānis, kas pēc tam uz grīdas un pašā ledusskapī atstāj lielas ūdens peļķes.

Vizuālais aspekts

Runājot par ledusskapi, nav jāaizmirst par to, ka tas ir ne tikai sadzīves tehnikas priekšmets, bet arī virtuves interjera daļa. Līdz ar to, mēs visi pievēršam uzmanību arī tā krāsai un kopējam izskatam. Spriežot pēc piedāvājuma, aizvien lielāku popularitāti iegūst ledusskapji nestandarta krāsās, piemēram, melni vai sarkani. Lai ledusskapis kļūtu par daļu no kopējā virtuves ansambļa, ir iespēja iegādāties iebūvējamo ledusskapi, kas atradīsies speciālā nišā un neizjauks iecerēto mēbeļu un tehnikas harmoniju.

Papildus knifi un funkcijas

Mūsdienās ledusskapjiem ir daudz dažādu funkciju, kas ikdienā atvieglo tā lietošanu. Signalizācija atgādinās lietotājam, kas viņš nav aizvēris ledusskapja durvis. Brīvdienu režīms palīdzēs ietaupīt naudu tiem, kas ik pa laikam brauc atpūsties vai komandējumos, jo tas dod iespēju atslēgt ledusskapi, atstājot saldētavu darboties. Atsevišķi temperatūras regulatori dažādos ledusskapja nodalījumos ļaus uzstādīt vajadzīgo temperatūru katrai uzglabājamo produktu grupai.

Kopumā, tehniskais progress viennozīmīgi ledusskapju jomā ir radījis daudz dažādus interesantus, noderīgus un ne tik ļoti noderīgus jauninājumus. Ir ļoti liela izvēle, un tā ir jābalsta uz savām vēlmēm, tehniskām un finansiālām iespējām. Ledusskapis, tāpat kā visa cita virtuves tehnika, tagad nav vairs tikai vieta, kur uzglabāt produktus, tā ir iespēja uzlabot savas maltītes kvalitāti un papildināt virtuves interjeru.

Mūsu ģimenes izvēle ir Samsung ledusskapis stilīgā nerūsējošā tērauda krāsā ar No frost funkciju, elektroenerģijas klasi A++, daudz papildus funkcijām, kas būs noderīgas lielā ģimenē, jo palīdz taupīt vietu uz uzglabāt produktus svaigus ilgāk.

Vēlam arī Jums izdevīgus un labus pirkumus!

-Marija un Pāvels

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?